Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak Prawo Jazdy Kat.a


Łysy_

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zatrzymała mnie policja na terenie Tychów nie daleko Tesco.Nie posiadałem kat.A ale posiadam kat.B.Konsekwencje były z tego takie,że otrzymałem mandat w wysokości 300zł i pchać motocykl do domu hehe.Policjanci kazali mi wszystkim motocyklistom że będą zatrzymywali każde kierowce jednośladu i będą kontrolować czy posiada daną kategorie na motocykl który prowadzi.Mają prikas z góry,także i na zloty motocyklowe.Także trzeba robić prawko..pozdrawiam i lewa w górze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie ciesz koles ze Cie tylko zatrzymali do kontroli... gdybys np sie rozpedzil, lekko potracil np jakas starsza pania a potem wpadl na mercedesa wartego 300 tys zl to twoj ubezpieczyciel (OC) by powiedzial ze Cie w d..... Pani zaplacilbys za leczenie szpitalne, jesli by byla bardziej upierdliwa i pociagnela temat z choroba to pewnie i rente do konca zycia.. o takiej malej kwocie jak naprawa mercedesa za np 50 tys zl to juz nie mowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie ciesz koles ze Cie tylko zatrzymali do kontroli... gdybys np sie rozpedzil, lekko potracil np jakas starsza pania a potem wpadl na mercedesa wartego 300 tys zl to twoj ubezpieczyciel (OC) by powiedzial ze Cie w d..... Pani zaplacilbys za leczenie szpitalne, jesli by byla bardziej upierdliwa i pociagnela temat z choroba to pewnie i rente do konca zycia.. o takiej malej kwocie jak naprawa mercedesa za np 50 tys zl to juz nie mowie
w takim razie jak mialby sie rozwalic na tym mercedesie to najlepiej juz zginac.....nie musialby placic ani renty ani za klepanie mesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dał pośmigać na motocyklu,przyjarałem się ostro.kupić motor,ciuchy i śmigać.piepszyć prawko-motocyklistów nie łapią.Po zlocie nie pod zaporą się tak konkretnie zajarałem.Poczytałem Wasze forum,zwłaszcza dział "ku przestrodze" to jest jak kubeł zimnej wody na łeb,takim jak ja.Zajaranym amatorom,co tu ściemniać.Idę na kurs od pierwszego,podszkolę technikę,przypomnę sobie trochę przepisy i pierwszą pomoc...i mam cichą nadzieję że podobnie jak autkiem,pośmigam motocyklem długie lata bezwypadku.szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dał pośmigać na motocyklu,przyjarałem się ostro.kupić motor,ciuchy i śmigać.piepszyć prawko-motocyklistów nie łapią.Po zlocie nie pod zaporą się tak konkretnie zajarałem.Poczytałem Wasze forum,zwłaszcza dział "ku przestrodze" to jest jak kubeł zimnej wody na łeb,takim jak ja.Zajaranym amatorom,co tu ściemniać.Idę na kurs od pierwszego,podszkolę technikę,przypomnę sobie trochę przepisy i pierwszą pomoc...i mam cichą nadzieję że podobnie jak autkiem,pośmigam motocyklem długie lata bezwypadku.szerokości.
to idz do szkoly nauki jazdy a nie na kurs, na ktorym naucza Cię kręcić ósemki na placu.Polecam OSK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jakie wy tu bzdury wypisujecie o jakiś Mercedesach itd.Ale na szczęście z tego co widzę to sami amatorzy jazdy na dwóch kółkach takie bzdury piszą.Mi chodziło o to żeby tylko poinformować kogoś kto nie wie jakie są konsekwencje jazdy bez prawka na motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jakie wy tu bzdury wypisujecie o jakiś Mercedesach itd.Ale na szczęście z tego co widzę to sami amatorzy jazdy na dwóch kółkach takie bzdury piszą.Mi chodziło o to żeby tylko poinformować kogoś kto nie wie jakie są konsekwencje jazdy bez prawka na motocyklu.
Podczas rutynowej kontroli tak...300 mandat i pchasz do domu. Jeśli jednak będziesz uczestniczył w jakimś zdażeniu drogowym zapewniam Cię ze na 300 się nie skończy i to nie ważne czy z twojej winy czy nie ! Żadne toważystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci z Twojej polisy nic jeśli nie będziesz miał uprawnień - to po pierwsze, a po drugie najpierw wypadało by się przedstawić, a nie zaczynać od dobrych rad czy informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jakie wy tu bzdury wypisujecie o jakiś Mercedesach itd.Ale na szczęście z tego co widzę to sami amatorzy jazdy na dwóch kółkach takie bzdury piszą.Mi chodziło o to żeby tylko poinformować kogoś kto nie wie jakie są konsekwencje jazdy bez prawka na motocyklu.
Nie przejmuj się tutaj to normalne jak tylko ktoś zacznie ten temat. A przeciez chodziło tylko o nowy news. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy chyba nie zrozumieli wzmianki o mercedesie... no cóż młotkiem do głowy nikt Wam wbijać tego nie będzie...Po za tym co to za news? to chyba każdy użytkownik forum wie już od dawna,że za brak prawa jazdy kat A groźi 300 zł mandatu jeśli posiadasz kat B. I 500 zł mandatu, jeśli nie posiadasz żadnej kategorii...szerokości i obyście nie uczestniczyli w żadnym zdarzeniu drogowym, tym bardziej jeśli jeździcie bez kat A(gdzie przy wypadku nie z waszej winy to Wy będziecie mieli problemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiem chyba jednak nigdy kodeksu.powiedzcie jak można karać tak samo za powiedzmy przekroczenie prędkości oraz jazdę bez uprawnień? w takiej sytuacji mandat nie powinien być niższy niż kilka tysięcy. jeżdżąc bez uprawnień narażamy na niebezpieczeństwo siebie i co jeszcze gorsze, bogu ducha winnych, innych użytkowników dróg... wiem, wiem - pewnie zaraz dziesiątki głosów się odezwą, że nie mają prawka, a jeżdżą bezpieczniej od tych, którzy takowe posiadają - to co? może wprowadzimy sprzedaż broni w każdym kiosku ruch bo przecież nie wiadomo kto dostanie pozwolenie - może jakiś świr?moim skromnym zdaniem jazda bez uprawnień powinna być karana podobnie jak jazda po alkoholu - bo naraża wszystkich na takie samo niebezpieczeństwo...pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także trzeba robić prawko..pozdrawiam i lewa w górze
Teraz się zorientowałeś? Gratuluję.
Ludzie jakie wy tu bzdury wypisujecie o jakiś Mercedesach itd.Ale na szczęście z tego co widzę to sami amatorzy jazdy na dwóch kółkach takie bzdury piszą.Mi chodziło o to żeby tylko poinformować kogoś kto nie wie jakie są konsekwencje jazdy bez prawka na motocyklu.
O konsekwencjach był dokładnie post z Mercedesem, a nie Twój. No ale nie przejmuj się, my jesteśmy tylko amatorami, nie to co Ty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moim zdaniem kurs prawa jazdy nic nowego nie uczy. w wiekszosci WORD - ow zdaje sie na motocyklu o pojemnosci 250ccm ktory ma moc zaledwie 30km... ilu z tych co zrobili prawko a nie mieli wczesniej zadnej stycznosci z motocyklami wybiera na swoj pierwszy motocykl 250-tke? jedyne czego mozna sie nauczyc na kursie to przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem kurs prawa jazdy nic nowego nie uczy. w wiekszosci WORD - ow zdaje sie na motocyklu o pojemnosci 250ccm ktory ma moc zaledwie 30km... ilu z tych co zrobili prawko a nie mieli wczesniej zadnej stycznosci z motocyklami wybiera na swoj pierwszy motocykl 250-tke? jedyne czego mozna sie nauczyc na kursie to przepisy
i to własnie o przepisy głównie chodzizdaje sie na 250ccm - to fakt , ale nie we wszystkich ośrodkach szkolenia uczysz sie na 250a to, co kto kupi , czy wczesniej już kupił , zależy już od danej osoby.Bo można kupić sobie na pierwsze moto 1000 i uzywać na poczatku jak 500 , w granicach własnego rozsądku , dlatego też kat A można robić mając 18 lat (pełna odpowiedzialnośc prawna)Swoją drogą , już widze jak uczy sie "zielony" np. na CBR 600 no i jaka wtedy cena za kurs??2 , 3 tysiace???????????????? jak wiekszość chce zrobić "za darmo"pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moim zdaniem kurs prawa jazdy nic nowego nie uczy.
wg. mnie Kolego primow to kwestia przysfajanlości tzw. łepetyny a secundo szkoły jazdy do której się uczęszcza.
w wiekszosci WORD - ow zdaje sie na motocyklu o pojemnosci 250ccm ktory ma moc zaledwie 30km...
generanie bez znaczenia czy nauka jest na 125, 250 czy 1400. gro twardzieli którzy wyberają na pierwsze moto r6 czy r1 na 125ce nie potrafią zamknąć okręgu w kwadracie 6x6 m używając "wagi"
ilu z tych co zrobili prawko a nie mieli wczesniej zadnej stycznosci z motocyklami wybiera na swoj pierwszy motocykl 250-tke? jedyne czego mozna sie nauczyc na kursie to przepisy
pewnie niewielu, których znasz tylko czemy w europie i japoni popularność święci cbf250???lubie "twardzileli" którzy na pierwsze moto wybierają r6 i mówią że 150 km/h w winklu to strach jechać a opone mają tylko centralnie wyjechaną....co do przepisów to gro lanserów na moto zapomina do czego jest lewy i prawy pas, kończy się to tym że trzeba objechać ich prawym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Boru @ 22.06.2009 22:17o pojemnosci 250ccm ktory ma moc zaledwie 30km...
Bliżej im chyba jednak do 20KM, a i tak wystarcza żeby na ok. 15m może mniej rozpędzić się do 50 przed awaryjnym :)
NjoyMoto @ 13.07.2009 20:25generanie bez znaczenia czy nauka jest na 125, 250 czy 1400. gro twardzieli którzy wyberają na pierwsze moto r6 czy r1 na 125ce nie potrafią zamknąć okręgu w kwadracie 6x6 m używając "wagi"
I dlatego mój drogi forumowy kolego kupują sobie r1 i r6 które mają bardziej dopasowany pod ich umiejętności promień skrętu niż kursowa 250 ;) heh----------
ABES8 @ 18.06.2010 01:23jacy wy wszyscy opcykani janiemoge a co drugi sra w pory jak policje widzi i widac ze zawsze prawko mieliscie masakra
A no fakt, sra sra, ale w samochodzie też sra, bo nigdy nie potrafimy się na szybko zorientować czy czasem na tej autosradzie nie ma ograniczenia do 20km/h :] Chociaż to i tak bez znaczenia... od 50 mandat wzwyż już taki sam ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdro panowiemoim skromnym zdaniem samo posiadanie prawka nie świadczy o umiejętnościach znam takich co bez lejcy jeżdżą po pare latek i objadą nie jednego posiadacza prawka .po drugie uczestniczenie w kolizji bez prawka to zaraz oznacza że wina jest nasza. a co do ubezpieczenia to przy zawieraniu umowy wystarczy się przyznać że nie mamy prawka i zapłacić pare procent więcej , w razie kolizji z naszej winy jesteśmy chociaż na tyle kryci. Dziwi mnie ta pogarda do motocyklistow bez kat Apomyślcie ilu waszych kolegów tak jeżdzi, czy ktoś z was powie im prosto w oczy o tym co pisaliście wyżej. jednak mój post nie jest po to żeby przekonać kogokolwiek że jazda bez prawka jest superpozdrawiam wszystkich motocyklistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miruch30 @ 18.06.2010 20:12pozdro panowiemoim skromnym zdaniem samo posiadanie prawka nie świadczy o umiejętnościach znam takich co bez lejcy jeżdżą po pare latek i objadą nie jednego posiadacza prawka .po drugie uczestniczenie w kolizji bez prawka to zaraz oznacza że wina jest nasza. a co do ubezpieczenia to przy zawieraniu umowy wystarczy się przyznać że nie mamy prawka i zapłacić pare procent więcej , w razie kolizji z naszej winy jesteśmy chociaż na tyle kryci. Dziwi mnie ta pogarda do motocyklistow bez kat Apomyślcie ilu waszych kolegów tak jeżdzi, czy ktoś z was powie im prosto w oczy o tym co pisaliście wyżej. jednak mój post nie jest po to żeby przekonać kogokolwiek że jazda bez prawka jest superpozdrawiam wszystkich motocyklistów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.