Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Komis Motocyklowy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3500 chce za tą GS... cięzko bedzie
Po Twoim pierwszym poście pytałem, ile masz pieniędzy na moto i do czego Ci potrzebny. Nie odpowiedziałeś. Z tych linków które podsyłałeś wynika, że szukasz czegoś rzucającego się w oczy za maksymalnie "trzy i pół koła" Znalazłem Ci moto, które prawdopodobnie nie rozpadnie się w czasie najbliższego sezonu i do którego nie będziesz musiał dołożyć dwa razy więcej jak do tego "slingshota" albo do tej zabytkowej "kawy". Kilka osób już Ci, bardzo rozsądnie, radziło, żeby nie kupować teraz motocykla, bo za tę kasę ciężko coś sensownego znaleźć. Na wiosnę zaczniesz od pułapu, powiedzmy 4000+ i za to już Ci pomożemy znaleźć coś naprawdę fajnego ;) Ale skoro chcesz moto już, nie ważne jakie i w jakim stanie to oczywiście bierz starsze od Ciebie samego Kawasaki ZX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trochę drożej można już coś dużo lepszego kupić tylko cały problem polega na tym że jeżeli teraz wezmę sobie kredyt 3000zł na motocykl to go spłacę w ciągu maks roku i będę mógł myśleć o czymś innym a jeśli będę brał kredyt na wiosnę to wezmę pewnie z 6 tys. i będę szukał czegoś za tą kasę, a później 2-3 lata spłacał ... a jeśli wyjdzie tak że rozwalę ją po miesiącu ? przecież nie umiem jeździć ... a głupio nie mieć czym jeździć a spłacać jeszcze 2 lata ogólnie zależy mi na motocyklu który teraz kupię za małą kasę, pojeżdżę do końca tego sezonu, przez zimę nauczę się cokolwiek robić przy motocyklach, pojeżdżę jeszcze sezon i zmienię a ta XJ ? http://www.allegro.pl/item743319480_yamaha_xj_600.htmlodda ja za 2500zł, moto podobno technicznie idealne, był nim w ten weekend w bieszczadach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki pomysł - kup MZ ETZ 150 lub 251 jeśli nie chcesz wydać dużo kasy a chcesz pośmigać jeszcze w tym roku. Sezon się kończy i jeszcze takiej jazdy na siłę to pozostał miesiąc. Przez ten czas podszlifujesz jazdę na motocyklu. MZ w dość dobrym stanie kupisz w okolicach 1500 zł. A tak jak napisałeś a jeśli będę brał kredyt na wiosnę to wezmę pewnie z 6 tys. i będę szukał czegoś za tą kasę, a później 2-3 lata spłacał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko właśnie to spłacanie 2-3 lata mnie przeraża ta yamaha co dałem zdjęcia... gość który chce ją sprzedać jeździ nią na co dzień, w poprzedni weekend zrobił ponad 1000km po Bieszczadach ... i według mnie jest dość szczery jeśli chodzi o stan motocykla, myślę że jak wydam na niego te 2500zł to pojeżdżę na nim jeszcze te sezon - dwa... i chyba będzie lepszym wyborem niż jakaś mz za 1500zł proszę o opinie co sądzicie o tym konkretnym motocyklu http://www.allegro.pl/item743319480_yamaha_xj_600.htmlodblokowana z Francji - 72 KMza kilka dni będzie miała wymieniony olej i filtrz przodu opona nowa,klocki wymienione na początku sezonutylna opona jeszcze na jeden sezon, napędu nie wymieniał bo w porządkutechnicznie ok a wizualnie można się pobawić z poprawkami.W niedziele motocykl położyłem na lewej stronie (na szczęści 10km/h tzw gleba parkingowa) więc obtarłem kufer kierunkowskaz i owiewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno XJ-oty to bardzo niezawodne motocykle.Jednak nawet XJ-ota wymaga serwisu, a w "starym" motocyklu Japońskim serwis motocykla może kosztować 1-2 tys. zł jak NIC i musisz to brać pod uwagę, kupując taki motocykl.Nikt ideału za 2,5 tys. zł nie będzie sprzedawał!Jeżeli masz mało pieniędzy kup coś jak najprostszego, o jak najmniejszej liczbie cylindrów i coś co będziesz w stanie sprzedać.GS500 na pewno przekracza budżet 2-3 tys. zł. Przyzwoity egzemplarz można znaleźć za ok. 3500-4000 zł.Jak będziesz posiadał 5-6 tys. zł to tez się nie oszukujmy, ameryki nie zwojujesz. Taka kwota wystarczy na zakup bardzo przyzwoitego GS-a lub XJ-otę600 z roczników 1994-1999.Zwróć jeszcze uwagę na zakup ubrań! Kupując najtańsze ubrania potrzebujesz na kurtkę, spodnie, kask, buty, rękawiczki wydać jak nic 1200-2000 zł.Może lepiej kup MZ-tkę lub Jawę, zakup ubrania i ciesz się jazdą! Za 3 tys. zł kupisz Jawę, ubierzesz się, przerejestrujesz motocykl i wystarczy jeszcze na 3 pełne baki paliwa.http://www.allegro.pl/item750750736_jawa_3...y_jak_nowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...Podsumujmy: Nie umiesz jeździćSzukasz motocykla do 3 tysięcy złotychKoniecznie z JaponiiPowyżej 600ccm i mocy 60 koni - tak wynika ze sprzętów, które nam pokazywałeśZa cholerę nie chcesz GS'a 500 w lepszym stanie od tych pokazanych przez CiebieBoisz się, że jak się wyglebiesz to nie będziesz miał kasy na naprawę moto, dobrze zrozumiałem?Jak się wyglebiesz (odpukać!) bez dobrej ochrony (ubrań) to możesz sam ucierpieć dosyć poważnie...O Jawie i MZ też nie ma co gadać... A jak się będziesz uczył jeździć to pewno kilka razy padniesz na ziemię/asfalt razem z moto. A te moto są 100 razy tańsze w naprawie niż te wiekowe już japońce - podejrzewam, że z częściami do nich też będzie mały problem.A ta XJ'ta - Przebieg: 31200 ... daruj...Weź ze sobą DOBREGO mechanika, tudzież bardzo dobrze obeznanego kolegę motocyklistę. Życzę powodzenia w zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta XJ'ta - Przebieg: 31200 ... daruj...
I tu się nie zgodzę z Tobą. Uważam że licznik wskazuje dobrze, tylko że jest wyskalowany do 99tysięcy Jedynka z przodu "w pamięci" podzielić przez te 23 lata i wychodzi że 5700km/rok co jest wynikiem, całkiem możliwym A z całą resztą zgadzam się z Darem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiesz jeździć - to się akurat zgadzaSzukasz motocykla do 3 tysięcy złotych - niestety to też się zgadza Koniecznie z Japonii - ani troche prawdziwe, byle by nie był z chin .. Powyżej 600ccm i mocy 60 koni - jak mi znajdziesz za tą kasę jakąś dobrą 125 to też chętnie kupię Za cholerę nie chcesz GS'a 500 - chce... tylko znajdź mi go w fajnym stanie do 3000zł .. ten z postu wyżej 3500zł ...zrozum że nie każdy ma na tyle kasy żeby kupić od razu sprzęt za 5-6 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce... tylko znajdź mi go w fajnym stanie do 3000zł .. ten z postu wyżej 3500zł ...zrozum że nie każdy ma na tyle kasy żeby kupić od razu sprzęt za 5-6 tys
Rozumiem. Też byłem w takiej sytuacji.Ale lepiej pożyczyć skądś te 5 stów i mieć spokój z dobrym moto, niż kupić sprzęta za 2800 i dokładać, dokładać, dokładać żeby jeździł...Mimo wszystko wszystko nadal jestem za ETZ'tką - nauczysz się jeździć, a nawet w razie gleby nie będzie większego problemu z doprowadzeniem jej do porządku, nauczysz się podstaw grzebania przy moto. Te maszyny są w cenie, czyli za ile kupisz - za tyle samo sprzedasz, i nie będzie problemu ze sprzedażą, bo są chodliwe i wciąż modne u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebym miał jeszcze skąd pożyczyć te 5 stów co do mz ... chciałbym mieć motocykl który choć trochę mi się podoba... a niestety tego typu motocykle poprostu mi nie odpowiadają nic na to nei poradzę wiem że się uparłem na tą xj ... ale to póki co jedyny motocykl jaki znalazłem na który mnie stać ( zostanie mi jeszcze parę stów na ubranie) i który wiem że jeździ ... cała reszta która się zainteresowałem okazywała się zlomem ktory stal gdzies w kacie garazu ...dlatego zalezaloby mi na tym żeby ktos kto sie zna na motocyklach podjechal ze mna obejrzec ta xj i stwierdzic cczy warto ja wziasc... czy da rade pojezdzic na niej przynajmniej rok bez wiekszych napraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, namawiacie go do zakupu motonga na wiosnę, co ja osobiście też uważam za lepsze wyjście, ale nie złośćcie się na niego, że chce coś kupić teraz . Wiecie dobrze, że jak człowiek się na coś napali, to będzie chciał kupić ten motocykl nawet żeby jeden weekend przed zimą pojeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałę sobie odpuść. Koles sam nie wie po co ją kupił, więc prawdopodobnie też niczego przy niej nie robił, tylko jeździł jak mu się przypomniało, że coś mu zagraca garaż. Tezeterka wygląda przyzwoicie, widać że sprzedawca ma poczucie humoru, dla żartu podał połowę rzeczywistego przebiegu FZR-a bym odpuścił...szkoda fatygiJak już się zdecydujesz na jakiś model, to google.pl i szukaj jak najwięcej info na temat modelu, przynajmniej będziesz wiedział cokolwiek o modelu, który jedziesz oglądać... powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.