Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem Z Wkręceniem świecy


Mu-H

Rekomendowane odpowiedzi

Problem moj jest nastepujacy - wymienialem u siebie swiece i 3 poszly bardzo gladko, zarowno wykrecenie jak i wkrecenie. Na drugim cylindrze swieca sie wykrecila bez problemu ale nowa nie chce sie juz wkrecic. Wchodzi baaardzo ciezko do polowy i dalej ani drgnie. Probowalem smarowac gwint olejem, wd-40, nawet smarem łancuchowym - bez zmian. Probowalem ruszac na boki lekko swieca przy wkrecaniu zeby gwint dobrze chwycil i tez nic. Na poczatku robilem delikatnie, potem sie troche zdenerwowalem juz i mocniej krecilem zeby przejsc ten punkt, w ktorym sie blokuje, efektem jest tylko skrzywiony srubokret... Naturalnie testowalem rozne swiece i zadna nie wchodzi do drugiego cylindra.Czy ktos mial juz taki problem lub wie jak go rozwiazac? Czytalem na necie o mozliwosci nagwintowania na nowo otworu, z wykorzystaniem jakiejsc nasadki, ale nie bardzo mi sie podoba pomysl wiercenia dziur w silniku Dzieki z gory za kazda pomoc, ja sie zalamalem i skonczyly mi sie pomyslyEdit:Przyszedł mi do glowy jeszcze pomysl z wykorzystaniem rozszerzalnosci cieplnej ale nie bardzo wiem jak go zrealizowac... da sie w jakis sposob zagrzac silnik bez jednej swiecy? Lub z wkrecona do polowy, potem wykrecic swiece, ostudzic ja i sprobowac wkrecic do cieplego silnika, przez co teoretycznie otwor powinien byc minimalnie wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srubokret? ????  wtf do swiec??gwintowanie to nie wiercenie dziur ale  na  mój  gust do tego trzeba zdjąć głowice no chyba że komus opiłki w silniku nie przeszkadzaja ^^nic na siłe jak nie idzie weź wiekszy młotek  weź latarke  i poświeć sobie na ten gwint czy nie jest gdzeiś przeciągniety albo uszkodzony a nic krec na chama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze jak nie masz dostępu " do dziurki " pozycz od kobiety lusterko kosmetyczne takie małe i dobrą latarke jak kolego wczesniej wspomniał podstaw pod taki kontem zebys dobrze widział i oswietl napewno coś nieprawidłowego zauważysz moze jakis opiłek wbił ci się w gwint i stawia opór jesli tak to spróbuj go wydłubać śrubokrętem miałem taki problem w MZ 250 ta oczywiście lusterko nie było potrzebne ale możesz spuścić olej , sciągnąć owiewkę przednią i obrócić moto DO GÓRY KOPYTAMI GRAWITACJA POMOŻE i usunąć paproch jeśli "intruz" tam bedzie no i oczywiscie bak paliwa ma się rozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No swieca wlazla, minimalnie krzywo ale siedzi do konca gwintu. Mowiac krzywo mam na mysli odchylenie o ok. 0,5mm niewidoczne golym okiem. Silnik pracuje rowno wiec chyba jest ok. Troche pojezdze i zobacze, jak beda jakies problemy to bede myslal o gwintowaniu albo wymianie, zalezy od kosztow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stary co to znaczy, że trochę krzywo?! Synek jak nie potrafisz świecy wkręcić to daj to zrobić fachowcowi. Tosz to nie jest wóz parowy, żeby - nawet 0,5mm - nie robiło różnicy. Swoją drogą to primo: uwierz mi, że 0,5mm to w ch**uj i ciut ciut; drugie primo (cytując klasyka) czym zmierzyłeś te 0,5 mm?! linijką?!zrób to do porządku i nie rób poruty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym sie nie chwalił że se gwint w głowicy zdupcyłem bo ci to wyciągną jak bedziesz motór sprzedawał...ludzie pamiętliwe są... a nagwintować można bez zdejmowania głowicy...aluminiowe opiłki bez problemu wydmucha się z cylindra rozrusznikiem. z tymi które zostaną silnik sobie poradzi. nie ma ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede jechal za niedlugo na regulacje gaznikow i zaworow to z tym tez zrobie porzadek, po leku, nie bede do konca zycia z krzywa swieca jezdzil... Narazie jest ok wiec jest na liscie do zrobienia przy najblizszym serwisie, a nie "na wczoraj". Nie jest to jakis skandal i powod zeby mobilizowac pospolite ruszenie i marsz z pochodniami na moj garaz robic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegos sie tak oburzyl, jeszcze tydzien po temacie? Przy Twoim heblu nie majstruja to sie nie goraczkuj "synek" bo Ci żyłka pęknie. Swieca ma dobre spalanie wiec najwyrazniej jej to nie szkodzi i woz parowy jakos sie kula
Masz absolutną rację - Twój cyrk Twoje małpy i uwierz mi, że daleko mi do gorączkowania się o czyjąś głupotę i ignorancję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.