Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

jak jechaĂŚ z plecaczkim:)


mr.dipi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Plecaczek:"maÂły zgrabny i wsam raz" kudlaty_bytom, czyli jadac z Toba moge sie opierac....:P:P...no mam tendencje Âże wracam spowrotem na swoje miejsce.....hmm...ja jako plecaczke jestm....hm...niech moi kierowcy sie wypowiedza :P:D (prosze o oszczedzenie krytyki:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako plecak jechalem 3 razy i jakos sie nie czuje w tej roli, na turystyku wygoda dla pasazera ale na sporcie to juz kosmos niewygoda. Najbardziej bola nadgarstki przy hamowaniu. Zawsze jak zchodzilem z moto to mialem mokre rece.Ja podziwiam moja dziewczyne jak ona umie ze mna wytrzymac na skuterku z mala kanapa. Ale zawsze sie przesuwam do przodu zeby miala duzo miejsca, a przy hamowaniu staram sie tak to robic zeby jak najmniej to odczula, czyli hamuje juz powolutku z odleglosci ok 100 metrw od przeszkody przy predkosci 60km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WaÂżne jest to by plecak nie miaÂł sliskich spodni bo bĂŞdzie jeÂździÂł (najlepiej jak ma motocyklowe, z gumÂą na pupci). A mi teÂż osobiÂście nie przeszkadza jak plecak na mnie leci :mrgreen: (tzn. podczas hamowania siĂŞ o mnie opiera). No chyba Âże leci na mnie 100kg to co innego. :x Szczerze to wole jak mnie mocno trzyma, niÂż jak siĂŞ Âłapie z tyÂłu i nie czuje go, bo nigdy nie wiem co mu tam do gÂłowy wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kudÂłaty kudÂłaty...hehe...pewnie ze milo, sama jazda juz je mila :roll: ...czyli jeans moze byc ...nie jest Âśliski ...100kg...yhy szkoda Âże ja jestm nio poÂłowa z tych 100 gruchcio, mowisz jestes bardzoo ostrozny jak wieziesz tkai wartoÂściowy plecaczek mareo, wolisz miec pewnosc i czuc plecaczek odrazu za soba niz go szukac na jezdzni ...ale z drugiej strony jak sie bierze plecaczek to jendka sie wie co tej osobie moze strzelic do gÂłowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co tylko na vmaxie trzymam siê kierowcy, ma takie siod³o, ¿e nie spadam na kierowce, o bak siê nie da oprzeÌ, a ty³u te¿ nie da rady bo zwieje... Na wszystkich innych moto staram siê nie trzymaÌ kierowcy, jestem albo oparta o bak, albo jedn¹ rek¹ trzymam siê ty³u a drug¹ delikatnie kierowcy, ostatnio tak z Gadgedem 330km zrobilismy i nie bola³y mnie nadgarstki, a to dlatego ¿e kiedy palce zaczyna³y siê mêczyÌ rêce sk³ada³am w piêœÌ jak siê opiera³am... najwa¿niejsze jest to ¿eby na dziurach dupe podnosiÌ, ja mam taki odruch ju¿ z jazdy konnej i jest to z po¿ytkiem dla moto, kierowcy i dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje metode-" Wiesz Dziubek,ja tylko na chwile jade,zaraz wracam,serio.Posiedz sobie lepiej na chacie,pogotuj,umyj okna." I to dziaÂła.W kaÂżdym razie do mojego powrotu(no ale oto chozi-nie?)Mam tylko nadzieje Âże moja Stara na te forum nie zaglÂąda,bo bedzie cza taktyke zmieniĂŚ :| .Motorki sÂą JEDNOOSOBOWE i szlus :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ja obecnie nawijam pierwsze kilometry z moim plecaczkiem na Virago (motocykl kupi³em w grudniu 2004).Jak je¿dzê? Na pewno du¿o wolniej. Podczas obci¹¿enia dwiema osobami, Virago lubi dobijaÌ, a jakie s¹ nasze drogi, to nikomu nie ma potrzeby przypominania. I samo to, wymusza u mnie zmniejszenie prêdkoœci podczas jazdy we dwoje.Na pocz¹tku trochê brakowa³o mojej po³ówce oparcia z ty³u, ale z czasem siê przyzwyczai³a.Jeœli zaœ chodzi o trzymanie siê plecaczka, to moja po³owka obejmuje mnie w tali i mocno œciska nogami siedzenie. Docelowo planujê monta¿ oparcia z baga¿nikiem, wiêc podejrzewam, ¿e wtedy bêdzie siê trzyma³a za ten element.Pozdr, D.F.post-879-1162298456.jpgpost-879-1162298575.jpgpost-879-1162298682.jpgpost-879-1162298733.jpgpost-879-1162298798.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i jakcz³owek czyta s¹ tu rózne teorie, ja równie¿ jak jade z plecaczkem( oczywiœcie p³ci piêknr) to wole jak siê mnie trzyma inaczej juz jak to facet,ale jeœ³i nie ma czego siê chwyciÌ na motocyklu no to niech juz lepiej mnie siê trzyma I co w¹zne czego tu nie spostrzeg³em( albo nie za³wa¿y³em)) to ¿eby plecaczek ufa³ kierowcy i podczas zakrêtu tak samo siê sk³ada³ jak kierowca,bo nie ma nic gorszego jak odchylanie siê plecaczka na zakrêtach.Drugie to kwestia motorku na jednym wygodnie na drugim nie mia³em okazje kilkoma jeŸdziÌ jako pasarzer i przy moich 190cm i 95kg wagi powiem,ze trudno by³o mi wytrzymac na spzêtach typu R1 jaki równiêz SV 650 cz³owiek isê mêczy³ bola³ mni krêgos³up,ju¿ wole³¹me moj¹ jaw¹ nastukaÌ 500km Wiê jedni lubi¹ œmigac jako kierowcy,a drudzy jako plecaczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wÂązne czego tu nie spostrzegÂłem( albo nie zaÂłwaÂżyÂłem)) to Âżeby plecaczek ufaÂł kierowcy i podczas zakrĂŞtu tak samo siĂŞ skÂładaÂł jak kierowca,bo nie ma nic gorszego jak odchylanie siĂŞ plecaczka na zakrĂŞtach.
DokÂładnie Wystarczy, Âże nawet 50 kilowy plecaczek zacznie siĂŞ Âźle bujaĂŚ na rufie i moÂże byĂŚ gleba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na plecaku to katastrofa, podziwiam Was dziewczyny. Czasami muszĂŞ si¹œÌ na plecak do kumpla ale nigdy nie mogĂŞ sobie miejsca znale¿Ì na tylnym siedzeniu. Jak jazda tu tylko za sterami.  :P
ÂŚwiete sÂłowa, wczoraj troche jechaÂłem jako plecak i chyba wiecej tego nie zrobie
....hm...niech moi kierowcy sie wypowiedza :P:D (prosze o oszczedzenie krytyki:P)
ManguÂś, jest OK :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giemul, nom kurde dobra Âże jednoosobowe, ale czy nie mozna zrobic czasem wyjatku :D:D...zreszta niech bynajmniej jedne z motocyklistow tutaj na forum przyna ze jednka fajnie sie czasem jezdzi z plecaczkiem :P:D...nom spowalniac to on moze...ale jesli ktos kce szybka jazde to tlumaczy plecaczkowi ze innym razem a dzisja ma ochote poszalesc po drodze, dodajac ze wroci w caÂłosc ...saint, hmm...daltego staram sie nie zachodzic na zakretach..:D:D....nie no przeciez nie bede bujac mu sie na tym motorze bo zakret bierze np. 100km/h (peÂłna panika , bo moge zleciec z moto...phi....jak sie jedzie to sie jedzie :D:D).....jak sie juz jedzie to sie ufa, Âże sie wrĂłci w caÂłosci ...i sie oddaje przyjemnoÂścia jazdy NICO DRAG, ...to ja sie juz nie bujam... ...nie no nawet takiego zamiaru nie mam ...bo potem kogo bede szukaÂła jak bede kciala sobie "pojezdzic" na motorze.... ...kurde a nachodzi mnie Âżeby sobie wsiasc na jakiegos...i brummm.... erbe, wiecej nie wsiadziesz jako plecaczek bo posiadasz wÂłasna maszyne.......i wolisz prowadzic niz ino patrzec na jazde...:P:P...niestety ja jeszcze nie mam takiego szczescia ...ale coÂż trzeba sie zadowolic plecaczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.