Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pytanie - prośba


bakteś

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...mam cholera problem... NaoglÂądaÂłem siĂŞ filmĂłw plus popisy Chrisa i Davki w Sarnowie no i mnie zaraziÂło... Juz mi normalna jazda nie wystarcza.PrzeczytaÂłem wszystkie posty na temat wheelie i stopie jakie tylko moÂżna, gadaÂłem z mÂądrymi ludÂźmi (Davka, Chris) co i jak i ...I nadal dupa...Nie wiem co jest grane... zgodnie z zaleceniami mistrzĂłw bujam na "1" do 6000 zamykam gaz i potem na full ... i dupa... Chce mi palce wyrwaĂŚ z nadgarstkĂłw i nic...A stoopie jeszcze lepiej !! Blokuje mi przednie koÂło a nie postawi !!!Kompletnie nic nie rozumiem...Dodatkowo juÂż kiedyÂś niechcÂący zrobiÂłem wheelie - sam i stoopie z pasaÂżerem !Ale powtĂłrzyĂŚ nie umiem...Dobra, wiĂŞc proszĂŞ o konkretne wskazĂłwki co i jak przy jakich obrotach... Najlepiej od kogoÂś kto to robiÂł na ZX7rKilka sÂłow o motorze:wersja otwarta - tzn. w papierach 245 ja jechalem 260 i mi siĂŞ jaja skoĂączyÂły a przyspieszaÂło dalej (tyle byÂło na liczniku a ile w tym prawdy...).Poprzedni wÂłaÂściciel przerabiaÂł gaÂźniki, zainstalowaÂł jakieÂś DynoJety, stalowe przewody hamulcowe i innÂą tylnÂą zĂŞbatke...ta ma 46 zĂŞbĂłw - ile ma normalna ??? Poprzednik mĂłwiÂł Âże przĂŞkrĂŞcaÂł licznik (na liczniku 280) dziĂŞki tym zmianom... ale u nas nie ma takich autostrad jak tam!Na jedynce ciÂągnie do ok 110, przy 5000 jest 120kmh przy 10000 240kmh.CiÂśnienie w oponach: 2,5 przĂłd 2,9 tyÂł.HELP !!!!!!!!!!!Juz i tak trace reszte szacunku do siebie - ostatnio mi koleÂś odjechaÂł na jednym kole stara Suzuki gsx600f - ona ma 86 koni !!! a waÂży tyle co moja...Czekam na jakieÂś posty....ZaÂłamany bananoo AHAgdzie w zagÂłebiu moÂżna w spokoju poĂŚwiczyĂŚ ???bo jak narazie to nawet tego nie znalazÂłem i jeÂżdÂże na jakiÂś parkingach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co kiedys wyczytalem to na 7mkach ciezko uczyc sie jazdy na kole bo sa dosyc dlugie(rozstaw) i lekko otyle(bez obrazy), ale oczywiscie dla chcacego nic trudnego .Moze spruboj stawiac ze sprzegla anie z gazu.Jest zdecydowanie prosciel(moj ZZR po czyszczeniu gaznikow stawal znakomicie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowacem ale sprobuj stanac jedna noga (najlepiej lewa zeby prawa miec na hamulec) na tylnej podnozce i przy tych obrotach co ci podal Davka i Chris przekrec manetke i szarpnij kierownica...musi cos pojsc...mi sie w ten sposob udalo dzwignac GSke jakies 30-40 cm nad ziemie i jechac tak kawalek asz sie obroty skonczyly :mrgreen: ale tak samo jak ty dopiero sie ucze...poczatkowo probowalem ze sprzegla i jakos sie da ale to tylko szarpnie trohe w gore i od razu mi oponka spada na ziemie...pomijajac to ze GSka niezbyt lubi takie szarpniecia sprzeglem...Co do stoppie...ja mam dosc slabe heble jak na takie bajery...spokojnie idzie "stanac" na przednim...ale zeby jechac na przednim to jusz trudniej ale sie da troszke mi sie jusz udalo...ja to robilem tak...rozpedzilem sie i przycislem lekko na hamulec zeby teleskopy poszly w dol...potem docisnalem mocniej klamke i cialem poszlem lekko do przodu...dzwiglo jakies 10-20 cm nad ziemie i jehcalem tak moze ze 3 metry ale na poczatek to zawsze cos...widze ze jestesmy mniej wiecej na podobnym poziomie nauki tych wyglupow wiec przy nastepnym zlocie moze wymienimy dotychczasowe doswiadczenia i cos poprobujemy razem a jak dalej nie bedzie wychodzic to wezmiemy fachowcow (Davka+Chris) na dywanik i mocno przepytamy pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bananno!! sprzet jest dobry do tego... przez pisanie postow nic sie nie nauczysz. jak chcesz mozemy sie spotkac w katowicach (tam jest fajna prosta) i potrenowac. ostatnio jezdzilem na zx-9r choc sprzet ciezki na gume chodzil a Twoja 7-demka jest o niebo lepsza wiec spoko. jak bys chcial to daj cynka na priv lub gg pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz stoppie to najpierw dzwignij troche dupsko z siedzenie i przesun sie do przodu,bez problemu staniesz na przednim.Co do gum to 7 tego nie lubi ale dla chcacego nic trudnego,sprobuj go najpierw stawiac ze sprzegla,jak dozowac obroty to juz musisz sam wyczaic musisz probowac do skutku.Aha,dupsko przesun do tylu :wink: Ale zeby sie czegos nauczyc to musisz duzo trenowac bo z opisu na forum to sie tylko teorii nauczysz a nie praktyki :wink:A ja mam dzis w domu DRZ400SM i troche sie na nim wygupialem,foty ponizej.I powiem Wam ze sie zakochalem w supermoto,niesamowity sprzet,na kretych drogach i w miescie nie podskoczy mi zaden sport,nawet o poj.1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bananoo w Milowicach jest fajna prosta, d³uga na 1km, szerokoœÌ asfaltu ok 5m, asfalt w bardzo dobrym stanie. Przynajmniej tak sie dowiedzia³em od kumpla. Jak byœ chcia³ to moge Ci opisaÌ jak tam dojechaÌ/pokazaÌ gdzie to jest (o ile bêdziesz chcia³ sie t³uc za MTkiem z prêtkoœci¹ 60km/h).

da siodeÂłko pomacaĂŚ
Ty byÂś tylko macaÂł Jak GabryÂś kupi Hayabuse to zamontuje w niej taksometr i bĂŞdzie woziÂł nas do woli Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty byÂś tylko macaÂł  
Romeo, od macania na tym forum podobno jest Nico On by tylko macaÂł i czerpal z tego korzyÂści fizyczne Ja jestem nieco bardziej rozwiniĂŞty i wnikam w sfery duchowe tego obmacywania hayabusy, czerpiÂąc z tego korzyÂści niedostĂŞpne dla takiego erotomana jak Arek :mrgreen: PostĂŞpujĂŞ w/g zasad Feng Shui, jednoczesnie napeÂłniajac sie pozytywnÂą energiÂą jing Jang :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty byÂś tylko macaÂł  
Romeo, od macania na tym forum podobno jest Nico On by tylko macaÂł i czerpal z tego korzyÂści fizyczne Ja jestem nieco bardziej rozwiniĂŞty i wnikam w sfery duchowe tego obmacywania hayabusy, czerpiÂąc z tego korzyÂści niedostĂŞpne dla takiego erotomana jak Arek :mrgreen: PostĂŞpujĂŞ w/g zasad Feng Shui, jednoczesnie napeÂłniajac sie pozytywnÂą energiÂą jing Jang :mrgreen:
Gupi :mÂłotek: To Ty siĂŞ chciaÂłes do mnie poprzytulaĂŚ A z tÂą energia to uwaÂżaj :wink: Bo jeszcze Cie rozerwie ZAZDROÂŚNIKU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,dziĂŞki wszytkim za uwagi...Pawel PRC - podaj mi opis dojazdu tam od "nerki"Chris - skoro jest kilku chĂŞtnych do ĂŚwiczeĂą i do oglÂądania to moÂże by tak zorganizawaĂŚ jakieÂś maÂłe spodkanie forumowe... jedni bĂŞdÂą ĂŚwiczyĂŚ a inni siĂŞ ÂśmiaĂŚ Podaj termin... ale najlepiej mi pasuje gdzieÂś w tygodniu wieczorem...Chris - a co z tym ciÂśnieniem w oponach ??POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nerki to daleko, ale od Geanta Ci napisze:Od Geanta jedziesz w strone Gie³dy elektronicznej, dalej prosto a¿ do skrzy¿owania i dalej prosto, przeje¿dzasz przez most i zaraz za mostem w prawo (jest do droga dojazdowa do jakiejœ przepompowni czy czegoœ, wiem ¿e czasami koleœ na KTM 604 LC4 supermoto tam jeŸdzi). PozdrawiamP.S.Daj znaÌ jakbyœ móg³ wzi¹œÌ pasa¿era to Cie poprowadze, albo daj znaÌ to dojade sobie poogl¹daÌ (mo¿e wezme kamere to zobaczysz jakie b³êdy pope³niasz )W za³¹czniku do³¹czam tak¹ mapke (robi³em j¹ ca³e 5 minut) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.