Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie? *PRZYKLEJONY*


Spazz

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie wróciłem, byłem jednym z pierwszych puszkarzy na bramkach, przejazd zajął mi kilka minut bo pani nie raczyła przeliczyć mojego złota w woreczku (brawo dla kolegi z hondy civic za wytrwałośc przy płaceniu)troszkę newrowo się zrobiło jak jeden z kierowców został przyblokowany a spieszył sie na samolot, szkoda chłopadostałem pouczenie o oddaniu wniosku na policję o ukaranie mnie z art.3 pkt 1ustawa o ruchu drog.,ale była pełna kultura: pasy, silnik na chodzie, zapłata na tyle szybka na ile reflex pozwalał, mam nadzieję że dobrych prawników mamy na forum jakby co treść artykułu Art. 3. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.2. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do osoby znajdującej się w pobliżu drogi, jeżeli jej zachowanie mogłoby pociągnąć za sobą skutki, o których mowa w tym przepisie.3. Jeżeli uczestnik ruchu lub inna osoba spowodowała jednak zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, jest obowiązana przedsięwziąć niezbędne środki w celu niezwłocznego usunięcia zagrożenia, a gdyby nie mogła tego uczynić, powinna o zagrożeniu uprzedzić innych uczestników ruchu.zobaczymy co bedzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja też już w domku (dziś czarna Corsa D)To prawda, że było gorąco przy wjeździe, Kolega z żóltego fiata (nauka jazdy) mało nie oberwał od jakiegoś narwańca. Ja profilaktycznie podjechałem lewą stroną jak najbliżej budki.Końcówka znów pokazała, że jak się SE pali koło d..y to wymiękają i puszczaja 2oo za free !Brawo Śląsk ! czytałem że w Balicach nie było tak spektakularniePozdrowionka dla wszystkich przestępców drogowych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

treść artykułu Art. 3. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalem pani woreczek drobnych, a ona nie liczac dala mi bilet poprosilem wiec o reszte, bo powiedzialem pani ze nie wiem ile tam jest i mozliwe ze jest wiecej...wydala mi 2zl i kazala jechac jade z powrotem, ubrany w koszulke motocyklowa i jak placenie trwalo juz dobra chwile pani zapytala czy my z protestujakiego protestu pytam????i pani zaczela troche opowiadac, dostalem druga karteczke z pouczeniem ;)podobno mandaty byly wystawiane <?> ktos cos dostal czy strasza?gdzie wyscie byli? dojechaliscie do chrzanowa???Peugeot Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez dostałęm karteczki..nawet dwie..jedną zostawiłem w okienku Pani kasjerce dla potomności. Drugą karteczkę dostałem od razu jak tylko wyciągnąłem woreczek z drobnymi. Pytam się dlaczego te pouczenie....a ona bo płacę miedziakami. To odparłem Pani że to uznany srodek płatniczy i dlaczego mam zostać pouczony. Uzyskałem odpowiedź że Pani o tym wie i rozumie. ale coś mi się wydaje że potem już każdemu musieli dawać te świstki, jakaś odgórna decyzja. Nie rozumię w ogóle tego...jak blokuję ruch skoro mieliśmy wydzielone dwie bramki i tylko my bylismy tam skierowani. Kogo więc blokowałem niech się zgłosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domuStanąłem jako pierwszy po prawej stronie (biały Transit ) i niestety nie było mi dane stać dłużej niż 5 minut, gdyż kierowca z któregoś z aut za mną ( zdaje się kolega z Tir-a ) przybiegł i zapłacił za mnie trochę większymi nominałami . Pozostało mi tylko podziękować, odebrać kwit i pojechać dalej Papierka z groźbami nie otrzymałem- tylko ochroniarz numery sobie pisał intensywnie.Pozdrowienia dla wszystkich uczestników a szczególnie dla ekipyz parkingu w Chrzanowie ( tak, tak... niektórzy tam dotarli )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie - właśnie wykonałem telefon do zaprzyjaźnionego prawnika i jeżeli zrobiliście wszystko zgodnie z prawem (tj. płaciliście uznanym środkiem prawniczym w Polsce - a do takich zaliczają się nawet groszówki) to mogą Wam.... Widzę że SE dalej stosuje wraz z policją politykę zastraszania...

ahhh... narwani Ci kierowcy ;) az 3-ch nas obskoczylo ;/ i kuzwa wzieli moj woreczek a tam bylo 10zł ! bede pisac mejla w tej sprawie do SE bo mial wyjsc kierownik i to policzyc. Jo kartki nie dostalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pierwszego płacenia Pani powiedziała że mam jej dać woreczek i ona sobie przeliczy. Na co jej mówię że mam prawo przeliczyć ile jej daje pieniędzy...wywiązała się wymiana zdań że mam nie utrudniać i takie tam...w między czasie policjant i ochrona choćby lekkoatleci doskoczyli tyłu mojego motocykla i spisali sobie numery. Co za ludzie....najbardziej rozwaliło mnie szukanie wśród samochodów uczestników naszej akcji i kierowanie na pas dla motocykli przez policjantów. Strach się bać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babka poprosila o woreczek jak zaczolem liczyc, to ja głupi dalem [z mysla ze mnie wyreczy ;)] a tu odrazu bilecik i bramka otwarta ... i sie zbutnowalem to ponownie gdzies zadzwonila i ... dupa ;), kazali mi zjechac na parking i tam czekac na kierownika ktory mial przyjsc i to policzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiler600r ja byłem w Chrzanowie ale było nas tylko kilka osób i widziałem że się odrazu zmyłeś. Co się stało z większością? Przyjechały tylko 3 moto i może z 5 autek. Ja byłem omegą kombi. Pozatym jak na takie duże forum to wogóle zebrała się garstka. Wracając widziałem że część z "nas" stała zaraz za bramkami w stronę Katowic ale za późno się zorientowałem i już nie miałem jak zjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiler600r ja byłem w Chrzanowie ale było nas tylko kilka osób i widziałem że się odrazu zmyłeś. Co się stało z większością? Przyjechały tylko 3 moto i może z 5 autek. Ja byłem omegą kombi. Pozatym jak na takie duże forum to wogóle zebrała się garstka. Wracając widziałem że część z "nas" stała zaraz za bramkami w stronę Katowic ale za późno się zorientowałem i już nie miałem jak zjechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z pytaniem do policji bo jak mniemam czytają forum[oficjalnie na piśmie po weekendzie].1. czy ilość radiowozów i funkcjonariuszy była czymś uzasadniona skoro SE ma wyznaczone pasy do ruchu motocyklistów tym samym czy wszystkie nitki drogowe są tak zabezpieczane2. czy działanie zastępów policjantów ruchu drogowego zapobiegło około 20 minutowemu oczekiwaniu na bramkach - motocyklistów na "swoim" pasie, kierowców innych pojazdów na pozostałych 5 pasach.3. czy za działanie policji nie powinien zapłacić SMA skoro nie jest przygotowany do przyjmowania waluty polskiej w postaci bilonu.4. czy wydział ruchu drogowego [lub inny człon policji] nie powinien podjąć czynności zgłoszenie zaniechania przez SMA polegające na nieprzygotowaniu swojego funkcjonowania do przyjmowania bilonu [tym bardziej w momęcie posiadania wiedzy o planowanej formie płacenie przez motocyklistów, jeśli SMA nie wiedziała to wiedziała Policja o przygotowaniej formie - świadczy o tym obecnośc funkcjonariuszy - i to ona powinna poinformować SMA o konieczności zaopatrzenia się w lioczarki bilonu.]Zamieszczenie tej treści tutaj daje więcej czsasu aniżeli termin ustawowy na przygotowanie odpowiedzi przez nie wiem Komendanta Wojewódzkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poz tym co wyżej-czy wychodzący z samochodu kierowcy (zastarszający niektórych) nie powinni zostać ukarani mandatami karnymi w myśl przepisu mówiącego o niemożności opuszczania pojazdu na autostradzie??-czy używanie sygnałów dźwiękowych w sytuacjach do tego nieprzewidzianych (dla pokazania swego niezadowoleni, dezaprobaty) nie jest łamanie przepisów ruchu drogowego??aha i mam nadzieję takich akcji bedzie znacznie więcej bo samochody znacznie trudniej określić pod kątem protestuje, czy nie niż biednego motocyklistę!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może jakiś prawnik, który by mi poradził, bo wydaje mi się, że SE złamał dzisiaj prawo względem mnie.Jechałem służbowo A4 do Chrzanowa swoim motorem i przez skierowanie mnie na jakiś „dziwny” pas straciłem bardzo dużo czasu. Oczywiście musiałem zmienić plany i poniosłem wymierną stratę.Wydaje mi się, że koncesjonariusz ma obowiązek dbać o płynność przejazdu i równo traktować wszystkie podmioty. Dodatkowo na koniec nie przyjęto ode mnie opłaty za autostradę i mam teraz problem księgowy. Czy podarowanie mi darmowego przejazdu przez SE jest dla mnie obniżeniem kosztów działalności, zyskiem nadzwyczajnym, darowizną od której mam odprowadzić podatek, czy czort wie, czym? Przyjdzie mi pewnie zapłacić za poradę u Radcy Prawnego.Zastanawiam się właśnie czy mogę ich pozwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.