Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie? *PRZYKLEJONY*


Spazz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja pierdykam.Ogromny szacun dla tej grupy jaką stanowią motocykliści, jak potrzeba to potrafią się zmobilizować i zrobić coś sensownego bez robienia gnoju wokół siebie. Szacunek. Taki rozgłos i taka mobilizacja na przstrzeni pół miesiąca czasu. Jak się chce to można, szkoda tylko wszystkich kierowców, którzy nie wiedzieli i stracili sporo czasu.Teraz najważniejsze aby nie spocząć na laurach i akcje przeprowadzać cyklicznie co jakiś czas, min. 2 razy w miesiącu.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada autostrady A4 Katowice-KrakówZarząd Stalexport Autostrada Małopolska informuje, że w dniu 31 lipca 2009 r. grupa motocyklistów zablokowała Place Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach na autostradzie A4 Katowice-Kraków.Blokada drogi trwająca blisko 2 godziny (zamiast wcześniej zapowiadanych przez organizatorów 30 minut) odbyła się pomimo wcześniejszego przyjęcia przez spółkę petycji od motocyklistów, dotyczącej postulatu zniesienia opłat pobieranych od motocykli na płatnych odcinkach dróg w Polsce (w tym A4), jako pojazdów w mniejszym stopniu przyczyniających się do zużywania dróg niż inne pojazdy.W wyniku blokady na dojazdach do Placów Poboru Opłat utworzyły się wielokilometrowe zatory drogowe.Motocykliści nie wzięli pod uwagę faktu, który został im przedstawiony, że zgodnie z polskimi regulacjami, w tym wypadku Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie opłat za przejazd autostradą z roku 2004, samochody osobowe znajdują się w tej samej kategorii co motocykle tj. kategorii 1 przy ustaleniu i pobieraniu opłat za przejazd. Tym samym, że sposób tejże kategoryzacji nie leży w gestii zarządcy drogi.Tak jak wcześniej przewidywano akcja motocyklistów uderzyła przede wszystkim w innych kierowców korzystających z autostrady, którzy często okazywali swoje zniecierpliwienie opieszałością motocyklistów w dojeżdżaniu do bramek i płaceniu za przejazd.Ubolewamy, iż doszło do wielokrotnych przypadków łamania przepisów kodeksu drogowego przez blokujących Place Poboru Opłat motocyklistów.Zarząd Stalexport Autostrada Małopolska ubolewa także, że organizatorzy akcji pomimo uzyskania wszelkich informacji niezbędnych do dalszego skutecznego przedstawienia swoich racji w instytucjach odpowiednich do rozpatrywania ich postulatów, postanowili mimo wszystko zablokować autostradę i skazać innych użytkowników drogi na stanie w korkach, które powstały w wyniku ich blokady na samej A4 oraz na innych węzłach komunikacyjnych regionu. źródło: http://www.autostrada-a4.pl/Nie było organizatorów, przedstawiciele grupy motocykle to co innego, ktoś grupę musiał reprezentować."Ubolewamy, iż doszło do wielokrotnych przypadków łamania przepisów kodeksu drogowego przez blokujących Place Poboru Opłat motocyklistów." <- byłem jednym z ostatnich na bramce od strony Katowic, tyle obelg nie dostałem nigdy pod swoim adresem. Motocykliście zachowali się przyzwoicie, nie idealnie ale przyzwoicie. "Tak jak wcześniej przewidywano akcja motocyklistów uderzyła przede wszystkim w innych kierowców korzystających z autostrady, którzy często okazywali swoje zniecierpliwienie opieszałością motocyklistów w dojeżdżaniu do bramek i płaceniu za przejazd."<- ja tylko chciałem przejechać, a że trwało to tak długo to nie moja wina. Może jest za mało bramek."W wyniku blokady na dojazdach do Placów Poboru Opłat utworzyły się wielokilometrowe zatory drogowe." <- nie było żadnej blokady, co oni się tego słowa uczepili. Po prostu "obsługa" jednego motocyklisty trwa dłużej, motocykl to nie samochód!Stalexport nie wspomina o tym że jak trzeba było przepuścić autobus to przepuściliśmy, pomoc techniczną przepuściliśmy, z nikim się nie kłóciliśmy. Tekst jest typowo tendencyjny..bo motocykliści to samo zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.