Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ile % Swojego Motocykla Wykorzystujecie?


zygmusc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jaki moment obrotowy i co ma do tego pojemność ? Ty chyba nie wiesz jak dwusuw 125 czy 250 się wkręca i jaką ma moc !No i jaka to jest ta kolosalna różnica pomiędzy 450 a 525 (ktm bo tylko oni chyba robią taką pojemność )możesz to rozwinąć poprzeć jakimiś dowodami . Bo to że jest trochę mocniejsze to chyba wszyscy wiedzą .A kolosalna różnica to może być np. 125cc vs 450 cc w 4T lub 50cc vs 250 cc w 2T.A ty czy ja i tak w terenie nie wykorzystasz tej twojej (kolosalnej) różnicy chyba jedynie zawodowcy ale i tak jakoś większość wybiera 250 maks 450 ciekawe czemu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem temat ciekawy i dobrze się czyta, też zawsze mnie to ciekawiło w ilu procentach kto wykorzystuje swoje moto. Najbardziej mnie śmieszy jak godom z kimś kto chce kupić na pierwsze moto R1 to od razu przychodzi mi do głowy w jakim stopniu on je wykorzysto. Na moto śmigam już od bajtla ale na ulicach nigdy nie udało mi się zejść na kolano i w ubiegłym sezonie postanowiłech swoje umiejętności wypróbować na torze. Udało się bez żadnych problemów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie wydaje ze i tak wiekszosc osob kieruje sie przy wyborze motocykla tym czy mu sie podoba czy nie a nie tym w ilu procentach go wykozysta.Bo jak kazdy mialby kupic sprzet ktory wykorzysta w 100% to po drogach jezdzily by same 125 i moze 250 ki,mowie tu o sportowych sprzetach.Bo np wg w naszym kraju niema nikogo kto nawet na torze wykozysta 600tke w 100% a nie mowie juz o wiekszyvh pojemnosciach.Ot moje skromne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% popieram adriana i piotrka...ja na drodze po kilku przygodach (moje 2 wypadki i rozne wypadki smiertelne i nie swoich znajomych) nie napinam sie gdy koles na 600tce za wszelka cene chce sie posmigac... jade sobie swoim tempem i wykorzystuje moto na tyle, abym czul sie chociaz troche bezpiecznie....Na torze inna sprawa i w terenie inna sprawa, gdy wiesz ze nikt Ci z podporzadkowanej nie wyskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozmawiamy o % to dla mnie jest to wyraźne wykorzystanie mocy silnika. Proponuję obliczyć % używanego pasma obrotów w którym panujecie nad maszyną - moc jest proporcjonalna do obrotów/min.Ja bez bicia przyznaję ze 60% to wszystko co przy dobrej pogodzie umiem wykorzystać, ale jeszcze się uczę pytania o redukcję, kontrowanie... niektórych to bawi i będą to ćwiczyć inni nie - dla mnie to żaden wyznacznik - jak ktoś chce się nauczyć redukować 3 biegi bez blokowania koła to się nauczy, a jak ktoś ma sprzęgło antyhoppingowe to nie będzie się silił temat jak temat - trochę prawdy i mądrych słów, trochę śmieci - chyba każde forum tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.