Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pękające Ramy W Suzuki


Burst

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taak... na szczęscie nie stać mnie na K5 ani K6, i przez najbliższe lata pewnie nie będzie, więc na razie śpię spojojny.Jedno mnie tylko zastanawia, co już było poruszone w temacie zanim forum zniknęło : Suzuki twierdzi że nie wymienia ram które zostały uszkodzone w wyniku wypadku... Tylko sądzę że jak podczas jazdy pęknie Ci rama i zostaniesz z kierownicą w ręku to chyba będzie właśnie taki wypadek, prawda? W sensie - jak oni to rozróżnią? Przypadki te na pewno są konsekwencją wyścigu zbrojeń ...cóż, chcemy jeździć na lekkich maszynach to jeździmy. I sądzę że każdy z nas wiedział że prędzej czy później to będzie komfort kosztem bezpieczeństwa, i wydaje mi się że powoli producenci przekraczają tę granicę. Tłumaczenie że nie wolno jeździć na gumie - moim zdaniem zupełnie chybione. Wiem że może to zabrzmi idiotycznie - ale jeśli wkłada się prawie 180 konny silnik w ramę to przeciez nie po to żeby ładnie w statystykach wyglądało. Klient dostaje takie stadko i np. chce je wykorzystać to logiczne że i bez strzelania sprzęgłem na gumę pójdzie. To tak jakbyś dostał 350 konny wóz z instrukcją - "nie przekraczaj 3000 obrotów bo rozrząd sie sypie". Ja byłem zadowolonym posiadaczem Suzuki, i nawet pękające ramy tego nie zmienią. Błędy zdarzają się każdemu, zdarzały się w Kawach, teraz Suzuki, przyjdzie czas i na pozostałych prędzej czy później, bo do tego chyba zmierza ten cały wyścig...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pękanie ram w gsxr tyczy się tylko jednego modelu na 1000 innych i to tylko w k5 i k6, nie przekreślał bym z tego powodu Suzuki z listy potencjalnych motocykli które bym chciał giemul daj na luz, nikt nie słyszał że coś jest nie tak z BMW bo nikt nie chciał cię dowiedzieć co jest, miał w holere kasy szedł do salonu i brał BMW i wiedział że "ma to coś" co nie zawsze oznaczało że jest lepsze od japońskiej konkurencji

Na bmw pykają tylko EMERYCI , polecam ci salon YAMAHY w którym zobaczysz sobie jak wyglądają motory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zdjęcia co giemul zarzucił to chyba masz sporo racji.Ja co prawda zawodowym spawaczem nie jestem ale kiedyś dawno temu truli mi tym dupe w szkole i o ile dobrze zapamiętałem to spawanie grubych blach przy spoinach czołowych(to mniej więcej to co jest pokazane na focie) powinno się odbywać po wcześniejszym zeszlifowaniu krawędzi w połowie jej wysokości. chodzi o to że jeżeli przyłożymy dwie blachy do siebie to zobaczymy coś takiego Y. Jeżeli tak przygotowane krawędzie będziemy spawać odpowiednio dobranym prądem to przetop powinien wynosić nie mniej niż3/4 grubości blachy. A na tej fotce może wydawać się że spaw jest gruby ale moim skromnym zdaniem to nie jest odpowiedni przetop blachy(w tym przypadku profilu zamkniętego, ale gdyby go porozkładać to by była blacha, mam nadzieje że rozumiecie co mam tu na myśli) tylko nadspawana warstwa spoiny. Nie wiem czy jest to w ogóle możliwe żeby inżynierowie tak liczącej się marki ja suzuki dopuścili się tak rażącego zaniedbania. Może taki przekrój spawu jest zalecany do tego konkretnego stopu aluminium który ma inne właściwości fizyczne albo coś w tym stylu, ale spaw ten wydaje mi się być rzeczywiście dziwny i podzielam zdanie giemula że coś jest z nim nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

pie**** u mnie tak samo kumpel ma 1000 k5 i zapierdziela jak opętny i moto sie trzyma ja mam 750 k4 i tak samo nie mam żadnego problemu jak dla mnie to tylko suzuki obecnie to marka moim zdaniem ma naj wiecej do pokazaniaa małolaty przestancie pier.......olić bo widać jacy z was znawcyi każdy z was jak przemielił pare sprzętów dobrze wie że moto od tak sie nie łamie tylko przeważnie po dzwonie AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierdolicie u mnie tak samo kumpel ma 1000 k5 i zapierdziela jak opętny i moto sie trzyma ja mam 750 k4 i tak samo nie mam żadnego problemu jak dla mnie to tylko suzuki obecnie to marka moim zdaniem ma naj wiecej do pokazaniaa małolaty przestancie pier.......olić bo widać jacy z was znawcyi każdy z was jak przemielił pare sprzętów dobrze wie że moto od tak sie nie łamie tylko przeważnie po dzwonie AMEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie psioczyć na Suzuki, ale to w tej marce znajduję najwięcej: od miejskiego skutera, po maxi skutery, enduro jak i supermoto - dr-z, turystyka bliższa czy dzalsza, super sporty mniejsze i większe, na nakedach kończąc czy nie wspominając o hayce. Tu jest wszystko, kawa coś tam ma w sportach, honda jest tak konserwatywna, że przypomina mi marke dla moherów i yamaha która w większości przypadków idzie w moc i w sumie to nic tutaj też ciekawego nie widze.Poza tym znam przypadek pękniętego mocowania silnika w hornecie 2004 i pękniętej ramie w fz1 naked z roku 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak zwykle gdzies na jakims innym forum, jakis fachowiec slyszal, ze u mechanika czyjegogos znajomego byl koles i opowiadal ze jakis jego znajomy ma peknieta rame...faktycznie nie warto kupowac suzuki bo normalnie wyjezdza sie z salonu i w czasie przejazdu przez prog zwalniajacy sie lamie..ja kupilem nowke 2007 w salonie w 2008 roku i juz od tego czasu wymienilem 4 razy rame.. najgorzej to po upale bo wtedy sie krzywi i czasem zostawia 2 slady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem ile km zrobiłeś na kawasaki i jakimi modelami jeździłeś ze masz taka kiepską ocenę....Co do wydechu zgadza się, maja najpiękniejsze brzmienie....ale z momentem obrotowym to co napisałeś to śmiech na sali, od razu widać, że masz o tym średnie pojęcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.