Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Trzeba Wymyślec Patent Na Radary


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

"Wyniki 48 kontroli, przeprowadzonych w latach transformacji państwa (red. 1990-I półrocze 2005 r.), wskazują na stałe pogarszanie się technicznej infrastruktury drogowej i kolejowej. (...) Dane szacunkowe kwalifikują ok. 1% dróg jako odpowiadający standardom unijnym" - poinformował rzecznik prasowy Najwyższej Izby Kontroli.Teraz jest jakoś 3%, rozpier*ala mnie jak drogowiec zasypie dziurę w drodze łopatą potem tą łopatą ją przyklepie, podepta dwa razy i to jest k*rwa remont dróg.Mogliby też uczyć ludzi jeździć a nie uczyć tylko tego jak zdać egzamin. Zabierają się do całej sprawy od d*py strony bo tak jest łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Teraz jest jakoś 3%, rozpier*ala mnie jak drogowiec zasypie dziurę w drodze łopatą potem tą łopatą ją przyklepie, podepta dwa razy i to jest k*rwa remont dróg.Mogliby też uczyć ludzi jeździć a nie uczyć tylko tego jak zdać egzamin. Zabierają się do całej sprawy od d*py strony bo tak jest łatwiej.
Ostatnio mój ojciec rozmawiał ze znajomym który jakoś tam jest powiązany z tymi "remontami dróg",tenże znajomy twierdzi że to zasypywanie,deptanie i przyklepywanie to jest taka technologia i tak mo być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy koledzy jako że jestem drogowcem spróbuje obronić moich kolegów z branżykażdy tylko potrafi narzekać i narzekać ze sa kiepskie drogi i nie buduje sie nowych i tu muszę sie z wami zgodzić jednak należy zwrócić uwagę na fakt dlaczego tak się dziej to nie jest wina drogowców lecz naszego państwa czytaj naszych kochanych urzędników to ze nie są budowane drogi wynika z tego ze nie ma przetargów na budowy nowych i remonty istniejących dróg urzędasy siedzą w papierach i nie potrafią z nich wyjść zastój w tej branży trwał zbyt długo aby teraz wszystko zrobić od ręki większość dróg które posiadamy pamiętają czasy III rzeszy i czasy prl-u wtedy były jeszcze stare technologie a teraz mówiąc remont oznacza to praktycznie budowę nowej drogi (wymiana kanalizacji, istniejącego uzbrojenia, wymiana podbudowy) idą z tym oczywiście ogromne piemniądze w dużej części finansowane przez dotacje z unii europejskiej które i tak w dużej mierze sa przez nas tracone bo nie potrafimy ich wykorzystaćremont czy wybudowanie drogi nie trwa tak bardzo długo jak by się mogło wydawać najwiecej czasu sie poświęca na prace papierkowe zezwolenia uzgodnienia co do łatania dziur i udeptywaniem ich przez drogowców to faktycznie taka jest technologia:)) ma to tylko zastosowanie do dziur łatanych masą na zimno do zeszłego tygodnia żadna wytwórnia mas bitumicznych (tam gdzie produkuje sie "asfalt" ) nie funkjonowała bo nie było na taką mase zbytu gdyż warunki atmosferycznie nie pozwalły na ukłądani w/w masy masa na zimno jest rozwiązaniem tylko czasowym aby nikt sobie koła nie urwał bo za to płaci zarządca drogi a jak przyjdzie wiosna i tak trzeba bedzie na nowo je łatać zatem szkoda nerwów na to jak sa teraz łatane dziury bądzmy dobrej myśli oby drogi były budowane i remontowane przez co ja będę miał robotę a my wszyscy miejsce i możliwości do smiganiaa tak poza tym to na euro 2012 z drogami nie zdążymy i będzie to kompromitacja z naszej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się zprzed mówcą mimo że jestem kolejarzem to wiem jak wyglądała budowa ("drogi" kolejowej )jak zrobili szybko to były poprawki i w krótkim czasie a jak zrobili dobrze to wiadomo jest dobrze i po 5 latach. PROBLEM TO URZĘDASY wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to że na fotoradary (110 000zł samo urządzenie - jak się mylę to proszę poprawić) jest kasa, nie mówiąc o podłączeniu tego itd. na remonty dróg jakoś już nie ma (a od tego trza by zacząć. wg. mnie, jeżeli mówimy o bezpieczeństwie).Różnica taka że fotoradar sam na siebie zarobi: w Warszawie w ciągu około 45 dni w mniejszych miejscowościach do 6 m-cy (wg. słów samorządowców).Niech stawiają fotoradary tam gdzie są konieczne (szkoły, miasta, wioski) i gdzie faktycznie mają wpływ na bezpieczeństwo a niech zlikwidują te które są postawione ze względów ekonomicznych, poprawią drogi i pomyślą 3 razy zanim postawią znak czy inne nakazy. To może się to bezpieczeństwo poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę doczekać - a jest taka sznsa by poseł senator itp nie był chroniony immunitetem podczas kontroli policji, bo my qurwa za każde wykrocznie mamy ładować kasę do warszawy a oni rozpie....ją ją na premie diety itp. a sama policja nie ma czym jeździć. Kasa z mandatów powinna być w mieście w którym mandat został wypisany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę kamień do ogródka. Od przyszłego roku dokładamy się solidarnie do pkp. Źródło --->KLIK Osobiście uważam, że 1 grosz na litrze to majątek nie jest ale nie bardzo wiem z jakiej racji mamy dokładać się wszyscy do źle zarządzanej państwowej spółki. W cenie benzyny i tak ok, 50% to podatek na drogi itp a oni nam jeszcze dokładają. Dopóki kasa która ma iść na budowę i renowację dróg będzie łatała dziury ale budżetowe a nie w asfalcie dopóty będziemy jeździli slalomem po prostej tak jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze u nas rozwiazuje sie problemy poprzez eliminacje skutkow a nie przyczyn. A przyczyna jest jedna - brak autostrad. Wplywa to charakterystyke komunikacji w calym kraju i przeklada sie m.in. na liczbe wypadkow. Gdyby byly odpowiednie drogi nikt nie zapieprzał by po wiochach 150km/h bo i po co? Przez miasto tez by sie malo kto pchal wybierajac obwodnice. Na zachodzie juz dawno zauwazyli, ze ciagla kontrola, ograniczenia i mandaty nie sa sposobem na poprawe bezpieczenstwa na drogach, my jeszcze stosujemy postkomunistyczne metody.Ehh... jak pomysle, ze mozna by nad morze skoczyc sobie na weekend z namiotem i po 5h jazdy byc na miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzymol - mój brachol kiedyś "pracował" przy drogach . I to co mi opowiadał to się lekko nadaje do odstrzelenia co po niektórych naprawiaczy . Generalnie były takie akcje :- ty tu Stefan sie tak nie rozpendzej z tym naprawianiem ,bo ci żyłka penknie .Po ch*j sie tak starasz ? Jak to zrobisz dobrze to co bedziesz kur*a robił w przyszłym roku ?generalnie to wszyscy mają to w dupie , i biórwy i robole . Jedyna nadzieja, że Unia się wku*wiwszy przysyła do nas fachowcó którzy mają szukać rozwiązań problemu dróg , bo sami sobie z tym nie radzimy . Widać tak ma być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podatki coraz wyższe , mandaty coraz wyższe , cena paliwa coraż wyższa a kur... drogi jak w 3świecie . trzeba kiedys zrobic akcje i kazdy w swoim miescie spali tyle fotoradarów ide da rady ;)"Większość znowelizowanych przepisów ma zacząć obowiązywać od maja 2010 r. Jak wynika z policyjnych statystyk, nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Rocznie na polskich drogach ginie ok. 5,5 tys. osób." mhm to czemu w cywilizowanych krajach potrafia nie ograniczaja predkości co 500m do 40 km/h doprowadzić do zmniejszenia ilości wypadków.... kur. .. jak to najprościej wytykać czyjeś błędy a swoich nie widzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny rozsądny patent moim zdaniem to elektrycznie chowana lub przysłaniana tablica rejestracyjan. Zasłaniana lub dzwigana za pomocą siłownika elektrycznego z centralnego zamka.
W "Zmiennikach" to pastą do zębów zmienili tablice rejestracyjne (te starego typu czarne tło z białymi napisami)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na 2 kołach jesteśmy i tak uprzywilejowani uważamy na skrzynki skierowane tylko na tył pojazdu, gożej jak jedziemy furą no to już lepiej wypartywac i jak Potfur napisał zwolnic na tych 100 metrach przed skrzynką... gorzej juz z pędzącymi za nami wideoradarami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tata nauczył super patentu. Przed radarem zwalniam - jeszcze ani razu nie przysłali fotki
hehhe. dobre. Pojezdzij sobie troche trasa Koszalin - Świecie. Zobaczysz co to jest fotka w plecy z ustawionego za drzewem śmietnika.A co do tematu. To ta ustawa to bulel - wysypie sie w realizacji. Istniejące masztu Zuradu nie maja możliwości robienia zdjec na raz z najazdu i odjazdu. Wiec na Moto mało bedzie przychodzić fotek.Straż Miejska ma taką możliwość ale ta znowu nie odda swoich drogich zabawek (szwajcarska-Multanova 6F, czeski - Ramer AD9) bo muszą pracować dla budżetu miasta zeby zarabiać (poto zostały kupione) a nie dla budżetu Państwa. Dodatkowo ich maszty nie sa kompatybilne do urządzeń Zurada.P.S. gmina Biały-Bór w zachodnio-pomorskiem (ok.1000 mieszkańców, to ta gmina która ściga Kaczorka za fotke http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?A...ZALIN/630783033 ) posiada 3 radary Multanowa w zabudowie śmietnika (ponad 200 tyś zł). Wyobraźcie sobie jak za pół roku każą im wpiąć swoje precyzyjne maszynki do robienia kasy dla miasta do wspólnego systemu fotoradarowego z którego kasa idzie do Państwa.Wiec jeśli ten bubel legislacyjny nie zdaży trafić do trybunału to wysypie się przez wyminiony wyżej w tym temacie burdel urzędniczy .Miłego śmigania i nie dajcie sie zastraszyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada ten "smietnik"?
Tak dokładnie, widze ze razem z "biznesmanem" na fotce P.S. Wiadomość dla przecinaków . W tym sezonie coraz częściej będzie można spotkać radarek namierzający najszybszy pojazd w grupie (np. jesli idziesz lewym pasem wyprzedajac osobówki) . Dzięki stosunkowo taniemu (16 tys zł - ale widziałem i taniej na Litwie) impulsowemu radarowi ISKRA http://www.videoradar.pl/ . Z Częstochowska Policja juz go ma (akurat w białej obudowie) i suszy tych co wyprzedzaja na ogr do 70kmh .Czyli jest tańszy od laserowego a daje podobne możliwości (na Uwaga Pirat ostatnio gościł ale nazwali go leserowym )pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to juz jest ze kierowca zaplaci bo innego wyjcia nie ma - jezdzic musi. To sie wlacza do paliwa i ubezpieczenia rozne akcyzy, podatki Religi, ekologiczne, karty pojazdu, oplaty za zlomowanie, oplate na PKP, na budowe drog, a pewnie niedlugo bedzie mozna odpisac 1% na autostrady. A otrzymujemy: setki nowych fotoradarow, naprawe drog metoda zasypywania albo latania ze skutecznoscia kilkutygodniowa, rosnace ceny ubezpieczen, jazde na swiatlach, dziwne ograniczenia predkosci, nagonki na motocyklistow, naprawe pojazdow na zamiennikach, i bog wie co jeszcze. Tak, w imie naszego dobra i bezpieczenstwa. A bezpieczenstwo sie zauwazalnie nie poprawia, a frustracja siega zenitu.Szkoda ze od naszych "wybrancow" nie jestesmy w stanie wyegzekfowac obietnic.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W tym sezonie coraz częściej będzie można spotkać radarek namierzający najszybszy pojazd w grupie (np. jesli idziesz lewym pasem wyprzedajac osobówki) . Dzięki stosunkowo taniemu (16 tys zł - ale widziałem i taniej na Litwie) impulsowemu radarowi ISKRA http://www.videoradar.pl/ . Z Częstochowska Policja juz go ma (akurat w białej obudowie) i suszy tych co wyprzedzaja na ogr do 70kmh .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.