Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

2000km Do Zrobienia Na 400cc


punia1979

Rekomendowane odpowiedzi

no tak ale w sumie zastanawialem sie jak ten silniczek sie bedzie zachowywal na tak dlugiej trasie powiedzmy zeby go nie zajechac robil bym moze trase na jakies 3 raty... w sumie najdluzszy dystans jaki przejechalem do tej pory to bylo jakies 400km/ dzien... chyba nie powinno byc zadnych wiekszych problemow z przegrzewaniem sie czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...pierwszy post i od razu z grubej rury co myslicie o pomysle zeby zrobic okolo 2000km na kawasaki zzr400? mam ogromny sentyment do mojej maszyny i chcialem na niej wrocic do kraju. trasa jaka bede musial przejechac to Dublin - Krakowpozdrawiam
Według powiedzenia "chcieć, umieć, móc"W 2001 roku na do Katynia jechał z nami gość z Warszawy na Derbi 50. Natomiast na dłuższa trasę na dwa tygodnie na I Rajd Katyński jechał koles na 250-ce z max obładowanym moto. Trzba chcieć a wtedy prawie wszystko jest mozliwe.Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien sobie olej jeżeli nie wiesz kiedy był wymieniany, zadbaj o stan opon, jeżeli maja mało bierznika lub sa twardawe - wymień. Zestaw napędowy zobacz w jakim jest stanie (naciągnij/ wymień)Sprawdź stan klocków hamulcowych czy nie sa juz lipne .Sprawdź ilośc płynu chłodniczego.warto obejżeć zawory, bo co 6 tysi wymagaja serwisu.(tymbardziej jeżeli nie masz pojęcia kiedy były regulowane)zabierz ze sobą podstawowe klucze np żeby łańcuch naciągnac,spray do łańcucha.bezpiecznikizatankuj i w drogebez problemu wytrzyma Ci taki przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien sobie olej jeżeli nie wiesz kiedy był wymieniany, zadbaj o stan opon, jeżeli maja mało bierznika lub sa twardawe - wymień. Zestaw napędowy zobacz w jakim jest stanie (naciągnij/ wymień)Sprawdź stan klocków hamulcowych czy nie sa juz lipne .Sprawdź ilośc płynu chłodniczego.warto obejżeć zawory, bo co 6 tysi wymagaja serwisu.(tymbardziej jeżeli nie masz pojęcia kiedy były regulowane)zabierz ze sobą podstawowe klucze np żeby łańcuch naciągnac,spray do łańcucha.bezpiecznikizatankuj i w drogebez problemu wytrzyma Ci taki przebieg.
o stan techniczny mojego Kwaka sie nie boje, sam go dogladam (zawory regulowane 1000km temu, nowiutenkie klocuszki, nowy lancuch i opony, wszystkie plyny wymienione,nowe filtry... najbardziej zalezalo mi na opinii innych uzytkownikow forum... mianowicie ile srednio mozna na tej stosunkowo malej pojemnosci dziennie kilosow walnac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej zalezalo mi na opinii innych uzytkownikow forum... mianowicie ile srednio mozna na tej stosunkowo malej pojemnosci dziennie kilosow walnac....
Tyle ile dasz rade.Znaczy zanim ci tylek zdrentwieje.Ja na mojej maszynce potrafie natrzaskac 2000km we dwie osoby i przez prawie 9 lat uzytkowania nic sie zlego nie dzialo.Podstawa to dbalosc o terminowe wymiany oleju/filtrow i innych rzeczy ekspluatacyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile dasz rade.Znaczy zanim ci tylek zdrentwieje.Ja na mojej maszynce potrafie natrzaskac 2000km we dwie osoby i przez prawie 9 lat uzytkowania nic sie zlego nie dzialo.Podstawa to dbalosc o terminowe wymiany oleju/filtrow i innych rzeczy ekspluatacyjnych.
na serio na swojej CB1 tyle wyprawiasz? jezdzilem kiedys na niej, bardzo fajny motorek na miasto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...pierwszy post i od razu z grubej rury co myslicie o pomysle zeby zrobic okolo 2000km na kawasaki zzr400? mam ogromny sentyment do mojej maszyny i chcialem na niej wrocic do kraju. trasa jaka bede musial przejechac to Dublin - Krakowpozdrawiam
No, nie przesadzaj. Markowski zjeździł cała Wielka Brytanię na Jawie TS350. A dojechał z PL. Ja byłem na J350TS na EuroDemo w chyba 1998 roku, a było to koło Koblencji. Potem jechałem doliną Mozeli i do PL. Jakiś chłopaczek na chyba 150 zjechał całą Europe. Jak się chce, to i na 50 można jechać, tylko o troche długo potrwa.pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, dzieki za zainteresowanie chlopaki. teraz to juz wiem ze na pewno zrobie te 2000, a jak bedzie potrzeba to nawet wiecej i kto wie moze nawet sie zachaczy o jakies okrazenie na Nurburgring
Mam gdzieś zdjęcie : Jawa i Nurburgring, a do tego miałem cały sprzet kempingowy w rozmiarze 1:1, tzn do auta i brak kufrów. Karimata była do widelca przymocowana, za mna jechały na siedzeniu dwa plecaki, tak, ze miałem oparcie. A dwa dni przed wyjazdem silnik mi chwyciło. Podczas dłuższej jazdy występują inne problem, niż podczas Cafe race. Pozycja (zła) daje w kośc, mnie ścierpły dłonie, a szczególnie prawa.pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 ccm nie jest wcale tak malo, o przeciazenie silnika nie musisz sie obawiac. Jezeli bedziesz jechal promem to najpierw do GB a potem w zaleznosci czy przez Francje, Holandie czy Niemcy. Jezeli policzysz zuzycie paliwa, opon, zmeczenie i ewentualne szkody ktore moga wystapic ne jego skutek, to moze okazac sie, ze najlepszy i najtansza opcja jest prom Harrige - Hamburg. Drogi po polnocy Europy nie naleza do najciekawszych, za malo winkli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 ccm nie jest wcale tak malo, o przeciazenie silnika nie musisz sie obawiac. Jezeli bedziesz jechal promem to najpierw do GB a potem w zaleznosci czy przez Francje, Holandie czy Niemcy. Jezeli policzysz zuzycie paliwa, opon, zmeczenie i ewentualne szkody ktore moga wystapic ne jego skutek, to moze okazac sie, ze najlepszy i najtansza opcja jest prom Harrige - Hamburg. Drogi po polnocy Europy nie naleza do najciekawszych, za malo winkli
po przeczytaniu twojego posta widze ze juz jechales ta trasa... masz moze link do takiej linii promow? jak wnioskuje wyskakujesz z UK bezposrednio do niemiec tak????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.