Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wymiana oleju i uszczelniaczy w amortyzatorach - FZS 1000


grzesiek_73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono doradcze.
Potrzebuję pomocy.
Jestem w trakcie wymiany tarcz,klocków,łożyska główki ramy,uszczelniaczy i oleju w amortyzatorach. (FZS 1000)
i tu mam problem... wyciągnąłem lagi,odkręciłem górną śrubę i wylałem olej,wyjąłem kapturek przeciwpyłowy i próbowałem odkręcić dolną śrubę aby wyjąć sprężynę rurę i uszczelniacz,ale właśnie ta śruba kręci się i nie wiem co dalej.
Aha i jeszcze jedno... w większości lag,
pomiędzy uszczelniaczem a kapturkiem przeciwpyłowym jest "drucik-pierścień - zawleczka"
a ja czegoś takiego nie widzę... Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś drucik zgubił IMO

Dolną śrubę luzujesz, gdy masz ciśninie sprężyny wraz z górnym korkiem. Albo wsadź kij od szczotki aby zablokować tłumik, aby się nie obracał lub potraktuj śrubę wykrętakiem udarowym.

Mam ten: http://neo-tools.com/wkretak-udarowy.html

Narzędzie mistrz. Nieraz ratował mi tyłek przy wykręcaniu zaślepek trzpieni prowadzących klocków hamulcowych ($T2eC16dHJGIFFoqWmqOjBS(lCKfCig~~60_35.J to po lewej)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przedniego zawieszenia potrzebujesz specjalne narzedzie - tzw dzidę - która zablokuje tłoczysko od strony spręzyny,
nastepnie dobrze dopasowany klucz lub ew pneumat i  sprawa załatwiona.
pamietaj o wymianie na nowa - miedzianej uszczelki śruby przy skręcaniu całości.

ten tzw "drucik" to koszt 13 zł kpl.
Zwróc uwagę- w tym modelu drucik praktycznie kamufluje sie w rowku i czasem mozna go nie zauwazyć.
Jeżeli rowek jest pusty to znak że go wogóle nie było.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sytuacja o której piszesz dotyczy układów nissina stosowanych głównie w Hondach

2ahs83t.jpg

jeżeli przy odkrecaniu uszkodzisz zaślepkę to bez obaw mam na stanie 2 typy
2gsir2v.jpg
Ocynk 2 zł/szt                                    stal A2 4 zł

cena tej pastylki w ASO przekracza 20zł.(szt)

w ofercie mam także trzpienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zawleczki jeszcze poszukam,bo kapturki były zbutwiałe i woda się przedostawała.

Pod kapturkiem jest trochę rdzawego nalotu, więc jak piszesz,że w Fazerze jest schowana,to może gdzieś się zakamuflowała.

A tych zaślepek ze zdjęcia, to nie kojarzę (też z Fazera?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.