Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Karpie- 22.02.2016


Grzesiek CBR

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, becker napisał:

p.s. pany zginął człowiek a wy sie kłócicie czy prowadził bloga albo czy miał kanał na YT :/, troche to żałosne

Dokładnie to samo myślę. Nie wiem czy był blogerem, szafiarką czy youtuberem. Nie obchodzi mnie to. Dla mnie był jednym z nas i zginął robiąc to, co wszyscy kochamy. Tak samo byłoby mi go szkoda, gdyby był sprzedawcą w Biedronce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marian65 napisał:

Regulus- nie patrz sam, zapodaj linka. Nawet jeśli niema tam nic mądrego to zawsze można to potraktować jako ciekawostkę...:)

To może podam pierwszy, natrafiony w czasie gdy sam szukałem czegoś na głowę Test Taniego Kasku z Allegro.


Tak trochę dodam, ze tutaj jest filmik z wypadku Karpie który był w wiadomościach,  nie mniej z komentarzy tj  np : Krzekorz MOTOvlog (że nie ta osoba), z którym czasami coś nagrywali  + Adam Motovlog (że nie żyje), wynika, ze powiązaliśmy, wypadek kogoś innego, ze śmiercią Maxa.
Co do śmierci vlogera, panuje chaos informacyjny i przyczyna nie jest podawana, albo podawane są pojedyncze wpisy różne, każdy inny.  Wiec nie będę ich przytaczał. Nie rejestrowałem się na gixxer, wiec nie wiem jak tam sytuacja.

Z połączonych kropek, na razie sądzę, że w Karpiu zginał Paweł, a śmierć Marcin(Max) zbiegła się w czasie, oraz, że śmierć mogła nie mieć związku z jazdą na motocyklu, nie mniej jednocześnie nie znalazłem informacji, jaka była przyczyna, ani miejsce. Tak wiec w obrazie sytuacji mam dużo czarnych plam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby rozwiac watpliwości w wypadku dotyczacym tematu zginał
Paweł Farion, którego pogrzeb odbędzie się
w sobotę o godzinie 13 w kościele w Lipsku o 12:30
Dane sa potwierdzone.

Co do blogera to faktycznie informacja o jego śmierci zbiegła się z tym tragicznym wypadkiem.

Obie sytuacje nie sa ze soba powiazane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Ze Adam MotoVlog kumplował się z MaxMotoVlog. Razem nakręcali nawet jakiś filmik. Utrzymywał z nim kontakt i to od niego dowiedziałem się że Max miał niemiłą przygodę. Jak ktoś śledzi Adama to nie ma powodów nie wierzyć. A czy to faktycznie ten wypadek to nie ma na to dowodów żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nfs- Grzesiek gdzie nie spojrzysz to to jest coraz gorzej.Drogi na których jeszcze rok, dwa temu brakowało licznika obecnie są w tak marnym stanie że maszyna płacze a kręgosłup strzela. Pomału każdy wyjazd z wyjątkiem jazdy po autostradach będzie się wiązał z coraz większym ryzykiem, zwłaszcza zimą i zaraz po. I do tego ci cholerni zamuleni puszkarze. Trzeba mieć oczy dookoła głowy i myśleć za siebie i innych i to na pół godziny do przodu...;):angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

becker- masz rację, z tym że teraz jest więcej syfu (zwłaszcza na zakrętach) a bywa że jeśli na jezdni są kałuże to kryje się pod nimi dziurka że moto na przednim kole staje. Ale władze ciągle dopatrują się w każdym wypadku winy kierującego ignorując stan dróg za które są odpowiedzialne. Fakt- kierownik powinien jeździć z szybkością bezpieczną, przewidywać itd.  ale w praktyce oznaczało by to przesiadkę na konia a już z pewnością rezygnację z normalnej (nie z szalonymi szybkościami) jazdy na jednośladach bo nie da się wszystkiego przewidzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga zabija, władza winna za odkręcanie manetki - super tłumaczenie :D W tym wypadku chyba nie droga była winna, ale może czegoś nie doczytałem.

To samo jest latem. Tyle, że teraz tak mało śmiga moto na drogach, że każdy wypadek jest nagłaśniany. Sezon 2015 w liczbach (nie było tak źle, mimo że więcej moto na drogach, podobno coraz gorsze drogi itd):

http://www.scigacz.pl/Sezon,2015,rekordowo,bezpieczny,dla,motocyklistow,raport,28067.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter20160215_Sezon_2015_rekordowo_bezpieczny_dla_motocyklistow_raport

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki- a to Twoim zdaniem droga nie zabija? Władza nie jest winna? Więc jak to możliwe że w zamian za Twoje podatki i za homologację na motocykl która też sporo kosztuje otrzymujesz namiastkę drogi po której jadąc jesteś bezustannie narażony na niebezpieczeństwo utraty życia? Kto Twoim zdaniem ponosi winę za stan dróg, za brak utwardzonych poboczy, za źle wyprofilowane i pokryte naniesionym syfem zakręty których nikt nie uprząta? Tak, również władza jest odpowiedzialna za odkręcanie manetki. Po co wydają homologacje i dopuszczają do ruchu pojazdy inne niż czołg czy traktor jeśli nie są w stanie zapewnić im warunków do bezpiecznego użytkowania? Oczywiście mam na myśli użytkowanie zgodnie ze specyfikacją danego pojazdu. Czy samochody albo motocykle są rejestrowane po to aby poruszać się nimi na pierwszych biegach lub aby je traktować jako eksponaty? Zresztą co tu wiele gadać o motocyklach, w zeszłym roku jadąc do Żor wpadło mi przednie koło Mondka do wyrwy z wodą i praktycznie obróciło w poprzek jezdni 1600 kg kombi chociaż wcale nie ,,piłowałem''. Wyobrażasz sobie jak wyglądał by spokojnie jadący skuterzysta w takim wypadku? I co, również napisał byś że nie władza lecz on jest winien bo zbyt mocno odkręcił na swoim kiblu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.