Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Krótka trasa na jutro ?? Ktoś chętny??


rafal36

Rekomendowane odpowiedzi

Fredi a przymierzałeś się już fizycznie do ZZR ? Bo chyba pozycja na nim jest podobna jak w Hajce ?

Jest bardziej pochylona, w salonie we francji siedziałem, super 6000ojro 2012r.To wychodzi z przeznaczenia tych motocykli: Hajabusa jest motocyklem sportowo-turystycznym natomiast ZZR jest typowym motocyklem sportowym i tu pozucja jest bardziej pochylona raczej bez możliwości jej zmiany jak w Hajabusie, gdzie kierowca może zmienić posycję w zależności od sposobu jazdy w danym momencie. Hajka jest jednak krótsza od ZZR tzn myślę tu o odległości siedzenia kierowcy od kierownicy. Nie wiem jak to się przekłada do rozstawu osi, ale wydaje mi się, że w Hajce jest mniejszy. Suzuki mogła sobie pozwolić na takie rozwiązanie ponieważ ten motocykl przyciska do ziemi jego masa, natomiast przesunięcie środka ciężkości do tyłu pozwala z łatwością poderwać Hajkę na koło. ZZR1400 jest dużo lżejsza od Hajki model do 99r. Potem Hajabusa zdejmowała z niej kilogramy i ostatni model Hajki jest stosunkowo lżejszy od pierwowzoru. Różnica chyba o 30kg to dużo. W efekcie końcowym różnica między Hajabusą a ZZR jest taka, że Hajka ma o 4 kilogramy mniej od ZZR, natomiast ZZR bije Hajkę mocą o 7,5Nm większą od Hajabusy i ma więcej o 3 konie co w efekcie przekłada się na to, że jednak Hajabusa przegrywa w starciu z Kawasaki.

 

Cytat:

ZZR vs. Hayabusa

Ten pojedynek dla Kawasaki był tak ważny, że przygotowali oni marketingowy materiał filmowy pokazujący, co się stanie jeśli na starcie wyścigu na ¼ mili stanie ZZR i Busa. Takie rzeczy zawsze można poddać w wątpliwość, czepiać się, że to przekręt, czepiać się innych kierowców, masy itd. Nie nam oceniać. Efekt jednak jest taki, że ZZR wciągnął Hayabusę nozdrzami. Busa wprawdzie waży 4 kg mniej, ale ZZR ma o 3 konie i 7,5 Nm więcej. Nie można przepowiadać ewentualnego sukcesu rynkowego na podstawie materiału przygotowanego przez producenta, ale wiemy mniej więcej czego się spodziewać. No dobrze, a gdzie w tym hypertowarzystwie znajduje się BMW K1300S? Historia pokazuje, że Beemka mimo deficytu mocy (ponad 30 KM mniej) potrafiła wygrywać testy dzięki komfortowi, łatwości prowadzenia i jazdy z niemądrymi prędkościami. Moim zdaniem Kawasaki właśnie podyktowało nowe warunki, do których i BWM i Suzuki muszą się jakoś ustosunkować.

Materiał źródłowy: http://www.scigacz.pl/Kawasaki,ZZR1400,2012,detonator,16828.html

 

Polecam filmik z pojedynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiuję z fejsa (bo co poniektórzy muszą założyć :P) :

Plan na 28.06 (niedziela).

Wyjazd: 9:00 z Orlena na Murckowskiej w Katowicach,

Trasa jakaś taka:

https://goo.gl/maps/qQO0V

Cel: Cervonohorskie Sedlo i Jeseniki.

Plan: Pokręcić się tam trochę w kółko, nagrać jakieś filmiki i dobrze się bawić.

Obiad w Czechach więc zabezpieczcie sobie korony na ten cel (albo staniemy gdzieś w kantorze po drodze).

Planowany powrót - wieczorem, ale myślę że do 20 się wyrobimy.

 

Tempo: Czytając Wasze posty to pewnie zajedziecie na miejsce ze dwie godziny przede mną ;),

ale dla formalności - jak ostatnio po Słowacji przelotówki 110-130, w terenie zabudowanym rozsądnie (czytaj w miarę zgodnie z przepisami) a na winklach, każdy po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki Procek, trasa spoko majonez. Z tą jazdą to tak jak ostatnio byliśmy razem. Jak jazda ekipą to ekipą (no od czasu do czasu pewnie się wyrwiemy na chwilkę :D ) Ale tak to grzecznie. A kto zadeklarowany na wyjazd ?

 


No i przydałaby się jakaś kamerka na winkle, ma ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo tak, ZZR to jest coś co mi się marzy, ale boję się właśnie że pozycja na tym moto będzie dla mnie już zbyt pochylona a ja cenię sobie wygodę :D

 

Ładnie pospamowaliście od wczoraj Raval :D, ale honor obroniony :D

 

I co ? Ma ktoś kamerkę !? Sam chętnie bym pooglądał jak się ślimaczę w zakrętach :D

 

Hmm byłbym chętny na taką trasę,jeszcze z 2 kumpli by może poleciało,ale nie wiem czy na naszych marnych 600,nie będziemy was spowalniac:-) kamerka by się znalazla

 

Ale my generalnie 140 nie przekraczamy, a za granicą to już praktycznie latamy przepisowo, jak pisał Procek w winklach jak kto chce ale potem na resztę czekamy,

czasem Raval tam odkręci ale potem grzecznie czeka na resztę peletonu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.