Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Hornet 600 2004r. przednia lampa działa dobrze?


MicKal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
pytanko kieruje raczej do posiadaczy hornetek ale może ktoś też będzie wiedział.
Wiem, że okres zimowy ale powiedzcie mi która część lampy w Hornecie 2004r powinna świecić jako mijania a jako drogowe? U mnie jako mijania świeci się dolna część (a nie powinna górna?) i ogólnie mam wrażenie, że światła świecą mizernie i to bardzo. Druga sprawa po zapaleniu drogowych moja lampa w ogóle nie świeci dalej (w dal) tylko poprawia jasność świateł mijania i bardziej szeroko ale nic dalej...
I na końcu czy może wkładał ktoś z was jakieś lepsze żarówki H1 typu tunsgramy czy philipsy +50/+90/+120% światła warto nie warto polepsza widoczność czy szkoda pieniędzy?
Z góry dzięki za odp icon_smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/night-racer-osram-do-motocykli-h7-okazja-i4887918926.html

 

Genialna żarówka. Dwie zwykłe H4 w aucie nigdy nie świeciły tak dobrze jak ta jedna.

 

Odbłyśnik ma nie być zmatowiony, a dzieje się tak, gdy ktoś wstawi żarówkę 100W w miejsce 55W. Od gorąca się niszczy.

Szkło klosza warto umyć od wewnątrz. W motocyklu, który ma swoje lata daje zauważalne efekty.

 

Sprawdź zarys oświetlenia na ścianie, bo mi się wydaje, że masz dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyglądałem się zbytnio hornetom dlatego nie bardzo jarzę jakie mają klosze.

Jeśli okrągłe i można je założyć na opak, to z tego co pamiętam na takim kloszu zawsze było można znaleźć napis TOP czyli (góra) górne położenie klosza.

Luki jeśli klosz zmatowiał to był jakiś post/temat gdzie Danvield pisał co zrobić w takim przypadku. Ja bym zastosował starą dobrą lekkościerną pastę TEMPO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki w Tychach jest gość który zajmuje się tym profesjonalnie ( auto detailing ) PROdetailer - znajdziesz na FB i zobaczysz jego pracę. Zajmuje się renowacją reflektorów i stosuje powłoki zabezpieczające. Jednocześnie zaznaczam, że moja wiedza jest czysto teoretyczna bo nie korzystałem z usług PROdetailer, ale w planach mam wybrać się tam moją puszką ( o ile cenowo będzie opłacalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Łukasz. Widzę, że kolejny motocyklista  zmoich rejonów :) Dzięki za namiar. W wolnej chwili podjadę i zapytam o cenę usługi. Jeśli wyjdzie drożej niż kupno odpowiedniej pasty to wolę sam sobie to wyczyścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.