Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wczesny kryzys wieku średniego ;)


Hawk1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co prawda jeszcze nie należę do grona motocyklistów, ale zawsze chciałem i zamierzam dołączyć - o ile motocyklista można nazwać kogos kto jeździ na 125 nie posiadając kat A :(
Już od dawna ciągnęło mnie do motocykli typu chopper/cruiser, marzyła mi się Virago535 albo Shadowka 600, zacząłem nawet (chyba 5 lat temu :P ) robić prawo jazdy ale jakoś brakło mi czasu i chęci aby je skończyć. No i jak to bywa w życiu pieniądze odkładane na motocykl poszły na coś innego.

Teraz z racji ustawy i chęci pośmigania gdzieś motorkiem - kryzys wieku średniego w wieku 29 lat ;) - rozglądałem się za czymś chopperowatym. Virago zbyt mała jak dla mnie (182cm, 96-108 kg) ceny Shadowek 125 tak wywindowane że głowa boli, zostawałaby Honda Rebel, ale jako że na mechanice się nie znam kompletnie wybór padł (a w zasadzie padnie) na Rometa Soft Chopper.
Chińczyk to prawda, ale ponoć udana konstrukcja no i nówka sztuka z 2 letnią gwarancją za 3800 zł. Do nauki myślę się nada, jeśli złapie bakcyla to zrobię prawko i przesiądę się na coś większego. Stylizacja nawet mi się podoba poza tłumikiem i faktem że cały wydech i tylne amortyzatory są czarne. Na tył pewnie założę skórzane sakwy, a wydech wymienię :>

Jako że mam już trochę lat na karku to wiem że muszę kupić kask ~500 zł, kurtkę skórzaną z ochraniaczami 400-500 zł, buty (300-350?) i rękawiczki (150-200?). Pasowałoby jeszcze kupić spodnie ale to chyba będzie musiało poczekać.
Generalnie to w ogóle planuje poczekać gdzieś do grudnia, kiedy sprzedawcy zaczną się pozbywać towarów przed nowym rokiem. Ceny akcesoriów spadną a i motocykl może będzie jeszcze trochę tańszy - chociaż biorąc pod uwagę aktualny popyt na 125 ni jest to pewne :unsure:

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,rób prawko i nie wygłupiaj sie z jakimiś Rometami szkoda czasu i pieniędzy,znajomego odwiodłem od kupna tego czegoś,kupił cbfa125 i mi dziękuje,po miesiącu zapisał sie na kurs A i zbiera na większego konia ;)

Dlaczego tak piszesz

Ja mam kolegę , który śmiga na Romet Division i jest bardzo zadowolony . Bezawaryjnie śmiga już drugi rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki romet 125 cm i 12 KM mocy to wydaje mi sie nie za bogato jak na 96 kg wagi ,może było by lepiej przed kupnem rometa poprosić o jazde próbną bo z predkoscia max 90 km/h to na trasie może być problem tira wyprzedzić.Poza tym walka z kryzysem średnim zaczyna się od poj min.500 cm i mocy min 40KM  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Tak jak koledzy już wcześniej napisali, to z tym "kryzysem" pojechałeś po całości. Sądzę ,że masz kryzys wieku młodzieńczego bo właśnie w wieku "szczenięcym" zaczyna się bum na motocykle. Nie ważne na czym zaczynasz jeździć, a ważne ,że to coś ma 2 kółka i silnik :D Pozdrowionka z Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.