Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ceramizer wady i zalety


Aro85

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawi mnie działanie tego środka na silnik motocykla, kiedyś to stosowałem w samochodzie ford fiesta 3, robiłem test kompresji przed i po i szczerze powiem że poprawiło się średnio o 1,3 bara czyli dość znacznie, poza tym nie było żadnych innych oznak.

Czy ktoś stosował to w moto, lub może coś powiedzieć konkretnego na sprawdzonym przykładzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ze szlifem przy naprawie? Czy to nie jest tak, że to wchodzi tak w tę powierzchnię plateau, że nie idzie tego szlifować i silnik w razie remontu idzie do śmietnika. Prawda Dan? Nigdy tematu nie zgłębiałem, ale zastanawia mnie jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę mam mieszane uczucia do tego, no bo: powierzchnie kontaktowe mają powierzchnię tarki (rowki, coś jak powierzchnia plateau) wszystko po to, żeby osadzał się tam olej. A jak my wlejemy ceramizer to minimalizujemy tarcie przez zapełnienie tych rowków... Więc czy to ma sens? Czy nie jest tak, że oleje już mają to co trzeba, żeby silnik sobie pracował dobrze, a jak trzeba dolać to lepiej to zrobić niż wlewać puszkę ceramizera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zadać sobie podstawowe pytanie.

Czy wielkie koncerny olejowe, które wydają na badania i rozwój naprawdę tłuste miliony dolarów, a wymagania producentów samochodów i motocykli są bardzo wysokie odnośnie środków smarnych(oleje muszą być około 5 lat do przodu w stosunku do norm producentów silników,czy przekładni), mogą sobie pozwolić na to, żeby taki ceramizer nie był jeszcze w ich posiadaniu z całym parkiem maszynowym, inżynierami, chemikami itp,itd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli działa i poprawia sprawność silnika, a co z jego ogólną trwałością na dłuższą metę nie szkodzi ? w samochodzie po aplikacji przejechałem kilkanaście tyś km bez skutków ubocznych, a jedynym plusem był wzrost kompresji.

Pytam bo zastosował bym to zapobiegawczo w moto, 27 letni motor km troche ma a jeśli może dzięki temu zajechać dalej to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher mądrze napisane w każdym razie tej samej grupie ludzi zalezy także na tym

aby elementy sie zuzywały i trafiały na złom.. bo inaczej padnie przemysł i ekonomia (pieniądz) ;)

To oczywista oczywistość :D

Każdy chce z tego wszystkiego godnie żyć, a do tego potrzebny jest ruch w interesie.

Era starych mercedesów i niezajeżdżalnych wysokoobrotowych hond już minęła, a kruszarki na potężnych złomowiskach też coś muszą mielić ;)

 

czyli działa i poprawia sprawność silnika, a co z jego ogólną trwałością na dłuższą metę nie szkodzi ? w samochodzie po aplikacji przejechałem kilkanaście tyś km bez skutków ubocznych, a jedynym plusem był wzrost kompresji.

Pytam bo zastosował bym to zapobiegawczo w moto, 27 letni motor km troche ma a jeśli może dzięki temu zajechać dalej to czemu nie.

Pewnie działa, ale w taki marketingowy bełkot jak regeneracja zużytych elementów w silniku, to nie wierz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.