Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda CB 650 - brak poziomu paliwa w baku jak rozwiązać?


grejan

Rekomendowane odpowiedzi

Honda CB 650 - czy jest taka możliwość, aby samemu zamontować jakiś pływak, czujnik poziomu paliwa w baku. Wczoraj myślałem, że dojadę do domu niestety 500m przed końcem zabrakło paliwa i pozostało pieszo mykać na stację. Chciałbym to jakoś rozwiązać i mieć jakąkolwiek informację na temat paliwa w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranik jest? Jeśli tak to masz najprostszy wskaźnik poziomu paliwa. Każdy kranik ma trzy położenia  - zamknięty, otwarty i rezerwa. Ustawiasz w położenie otwarte i wiesz, że jak moto zgaśnie to pozostaje w zbiorniku określona ilość paliwa - tzw. rezerwa dla danego modelu, marki. motocykla.  Wtedy to przełączasz na rzeczoną rezerwę i dojeżdżasz do stacji paliw na tankowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kranik jest, ale to nie jest wskaźnik który pokazuje poziom, jedziesz na autostradzie i nagle silnik się wyłącza i musisz sięgać gdzieś pod bak, żeby przełączyć kranik na rezerwę, a do stacji jest hohoho. Stoisz na skrzyżowaniu i znowu silnik gaśnie bo skończyło się paliwo i znowu przełączasz kranik i dopiero odpalasz silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja jeszcze w moim motongu rezerwy nie załączyłem. Zalałem zbiornik pod korek przejechałem różnym tempem 200 km i zalałem ponownie  pod korek. Wiedząc jakie mam spalanie na 100 km po zatankowaniu resetuję licznik przebiegu dziennego i wiem kiedy mnie dopadną suchoty paliwowe i jadę zatankować. Ot i wszystko - wystarczy deko pomyśleć, albo kupić moto ze wskaźnikiem paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego "krzychu64", nie zawsze spalanie wynosi xL/100km, nie chce mi się resetować licznik, liczyć i domyślać się ile litrów pozstało w baku. Zwłaszcza że wyjeżdżam dość często, na trasy o różnych odległościach. Musze pamiętać czy zresetowałem licznik, a może zapomniałem zresetować. Czy nalałem pełny bak czy może tylko 4L wlałęm paliwa do bako i mam ich teraz 6L w baku a może 7L.

 

Idąc tym tropem po co kontrolki i wskaźnik poziomu paliwa w samochodach skoro można liczyć resetować licznik itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest, kupujesz instalacje zbiornik i zegar z Cb650 Nighthawk (RC13);)
z3292544Q.jpg

http://allegro.pl/licznik-zegara-honda-cb-650-sl-i4373447109.html
http://allegro.pl/honda-cb-650-cs-wiazka-instalacja-i4334361893.html (chyba bedzie pasować)
lub najlepiej kup wszystko u jednego gościa
http://allegro.pl/silnik-honda-cb-cbx-650-nighthawk-czesci-i4368088311.html
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie rozumiem skąd te docinki, przecież piszę na forum w dziale pomoc techniczna. Więc jeśli nie ma ktoś, odpowiedzi na pytanie, to powinien udzielać się w innych działach. Lub utworzyć temat "nie mam nic do powiedzenia ale chcę pisać!" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.