Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha XJ600 diversion


compix

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze się nie chwaliłem, to się pochwalę a co!

 

Na początku sezonu nabyłem dywersje  95r. Po przesiadce z ybr125 z której byłem bardzo zadowolony, ale niestety nadawał się tylko do miasta, i to nie za wielkiego. Polubiłem zwiedzanie, i dłuższe przejażdżki, a wolne weekendy moja piękniejsza połówka jest plecakiem więc musiało być coś większego. 

 

Z nabytku zadowolony jestem bardzo, ale z racji wieku nie jest niestety wszystko idealne. W tym sezonie nabiłem prawie 3k kilometrów, polubiłem yamahe, jedynie co to mniejsza siostra była lepszą partnerka na stacjach benzynowych. Latając 125 ccm nie przejmowałem się w ogóle tym że to trzeba tankować, bo za 50 złotych można było robić około 400 km, teraz już niestety tak super nie jest, ale też kosmicznie dużo nie pali. Coś za coś jak to się mówi :)

 

 

IMG_20140525_145729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100- 150km to własnie wietrzenie :)

Rajza to sie zaczyno od 400km w jedna strona:)

 

Widze ze brakuje ci w xj-ie osłon goleni chroniących lagi ( taki kawałek sterczacego plastiku ) masz ja w serii wiec rzuciło mi sie w oczy:) a jak wiesz Klasyki i ich orginalnosc to takie moje małe zboczenie :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 400 km w jedną stronę nie mogę sobie pozwolić bardzo często :)

 

No tak brakuje. Tak, wiem wiem! Zboczenie całkiem przyjemne, ja przy zakupie nawet nie zwróciłem uwagi na to, tym bardziej że robione od razu były uszczelniacze lag. Jeśli je gdzieś dostanę to pewnie zamontuje, aczkolwiek na dzień dzisiejszy zależy mi na stanie technicznym. Troszkę roboty jest, a niestety fundusze zbyt małe. Dobrze by było bym większość sobie sam robił, ale mam ograniczone pole do popisu jeśli chodzi o sprzęt to naprawy, a z doświadczeniem też nie jest za kolorowo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xj Nka właśnie i owiewkowa, gs500, sv650, er5.  SV odpadł ze względu na fundusz, zadbana sztuka ciężko zdobyć, ale wziąłem go pod uwagę po tym jak go dosiadłem i trochę polatałem od znajomego. GS500 mimo że również pancerna odpadła ze względu na moje lekkie zacięcie turystyczne, no i jestem kawał chłopa. Sąsiad ma XJ, dosiadłem i wiedziałem że tego mi trza. Wielki motocykl, wygodny jak dla mnie, i szukałem jakiegoś czołgu nie do zniszczenia. Głos ma ładny, a to ważne gdy z moją japonką rozmawiam w garażu ;-)

 

Nk mi się bardziej podoba, ale nie miałem okazji nk lecieć prędkością autostradową, a podobno kiepsko się niesienie powyżej 130. er5 odpadła od razu jak wsiadłem, w ogóle nie podeszła mi.

 

 

Mimo że te motocykle są wybierane jako pierwsze moto, ja mimo prawka A zaczynałem od ybr125, ciesze się z wyboru. Decyzję by nie kupować czegoś większego podjąłem po tym jak zobaczyłem chłopaka który dosiadł cebry 600 po odebraniu prawka. Stwierdziłem że dla mnie ma być frajda, a nie walka z motocyklem, po za tym w moich zaplanowanych trasach było dużo zakrętów:)

 

 

Większa pojemność odpadła niestety przez fundusze, po za tym czułem się nie przygotowany by z 125ccm podejść do niemal litra czy nawet litra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle ze taka 600,spokojnie wystarczy do swobodnego przemieszczania się po drogach,litr tak jak mówisz to już do szaleństw.Ja mam bandita w N-ce poj 600,i do 130 jedzie się spoko,niestety powyżej to już jazda przestaje być komfortowa.Ale na miasto,krotkie trasy jest idealny.Noo w każdym razie zadowolenia z maszynki,i do zoba na drodze,czesto jestem w rybcu to może się gdzies kiedyś znajdziemy:d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.