Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kończyce Małe - śmierć motocyklisty


ol3k

Rekomendowane odpowiedzi

Za policjantem jest chyba ślad, potem moto już pewnie się kładło, uderzenie w tylną oś, niewiele brakowało do wyminięcia. Te ostatnie wypadki pokazują, że położenie moto to chyba najgorsza z opcji. Ktoś mi kiedyś mówił, żeby w ostateczności stanąć na podnóżkach, motocykl w razie uderzenia wyrzuci nas do góry, o ile nie jedziemy w ciężarówkę, jest szansa, że przelecimy nad, podobno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak jest - teraz to sie fajnie teoretyzuje, jak masz cieplo to dzialasz instynktownie :(

zgadzam się z Tobą . Włączają się odruchy obronne i zazwyczaj ludzie sztywnieją i naciskają na klamkę z całej siły .

Tu już nie ma czasu na długą analizę sytuacji . Jedna decyzja i albo dobra albo dzwon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykliste mialam okazje poznac, Panie swiec nad dusza Darka. Szkoda jego rodziny i dziewczyny ktorym pozostal teraz tylko zal i rozpacz za bliska osoba. Co do wypadku Darek jechal zgodnie z przepisami, niestety winny jest kierowca puchy (co do tego pana - nie komentuje, kto jest stela to wiedza jaki on jest). Gdyby polecial na szybe auta byc moze by przezyl, niestety motocykl go dobil do auta i mozg wyszed, niestety nie bylo szans na przezycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powiem może i jest kontrowersyjne, ale należałoby się zastanowić, czy w tym wieku to jedynie balkonik itp nie powinien być dozwolony do prowadzenia a nie samochód. Ewentualnie rower, ale z zastrzeżeniem  - pod opieką innej osoby ( jak w przypadku dziecka jadącego na rowerze do lat 10-ciu ) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia w zeszłym roku w tych samych okolicach zginął motocyklista, a jego kolega który jechał na drugiej maszynie w celu uniknięcia zderzenia położył maszynę. Okoliczności podobne "lewoskręt".

 

Pisałem i napisze jeszcze raz: Kończyce, Zebrzydowice, Hażlach, Drogomyśl, CHYBIE itd, itd.... to miejscowości w których lepiej się nie pokazywać. Ksiądz co niedziele powinien uczyć znaków drogowych.

 

Ludzie skręcają kiedy chcą i gdzie chcą. Rowery mnóstwo rowerów, traktory i różne samoróbki bez świateł to norma. Motocykliści to diabły wcielone, dawcy, wariaci i gdyby nawet jeden z drugim jechał jak anioł to i tak będzie dawca, szatan i wariat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody starsze niż 5 lat przechodzą przegląd co roku a ludzi którzy nimi kierują nikt nie bada. Nieraz głusi, ślepi, bez refleksu i z trzęsącymi się rekami siadają za kierownicę: …ale ja tylko kawałeczek do sklepu. Znam takich wielu. Kiedy mówię że czas już oddać prawo jazdy to patrzą na mnie jak na złodzieja.

Kiedyś usłyszałem wypowiedź młodego kierowcy skierowaną do takiego starszaka który zajechał mu drogę "bo nie widział": -ty przeżyłeś swoje życie, teraz pozwól mi przeżyć moje, oddaj prawo jazdy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawo z kad ja to znam :P Glootik czy zabronione hmm.... raczej powinny byc przeprowadzane testy psychomotoryczne jak dla zawodowych kierowcow.

Owszem, tylko po to, żeby mieli namacalny dowód na to, że już się nie nadają na drogę. Bo niejednemu się wydaje, że skoro jeszcze jest w stanie wsiąść na rower czy do samochodu, to znaczy że jest jak młody bóg. :angry: Strasznie mnie takie coś wk.  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.