Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fazer 1000 - płyn chłodniczy


DANIELEKiol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś po odpaleniu mojej Fazerki 1000 po chwili włączył się wiatrak i tak mnie ruszyło że zerknąłem na zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego i wygląda jakby właśnie był pusty. Co zrobić i jak sprawdzić czy zbiorniczek jest faktycznie pusty? proszę o odpowiedź czy mam tylko dolać płyn do zbiorniczka (do minium czy maksimum?)czy też do chłodnicy poprzez wlew? czy jeżeli zbiornik jest faktycznie pusty to muszę po prostu zrobić wymianę całego płynu? nadmienię że na razie wolałbym tylko zrobić dolewki czy tak można? bardzo proszę o odpowiedź co robić i czy leję się płyn do chłodnicy osobno i zbiorniczka osobno? no i jaki płyn wiem że tego pełno mam nowy petrygo czy borygo do auta czy taki mogę wlać czy kupić inny płyn lub koncentrat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poziom płynu w chłodnicy odkręcając wlew, jeśli będzie mało to uzupełnij brak, sprawdź układ chłodzenia czy nie ma jakichś nieszczelności etc. Do zbiorniczka wyrównawczego zalej tak aby poziom płynu zawarty był pomiędzy min a max. Jeśli nie wiesz jaki masz płyn w układzie możesz zalać Prestone`a- jesto to płyn do chłodnic aluminiowych mieszalny z innymi płynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest twój wybór nawet jak to będzie mineralka.Ja stawiam na dynagel lub motul itp.Zbiorniczek chyba masz kolo tylnego koła na dole jak w fz1.

W którymś tam roku było bardzo upalne lato i miałem często 128 na piecu w korkach itp tematach.Wymiana u mnie pomogła trochę ale to tez zależy od konstrukcji silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest twój wybór nawet jak to będzie mineralka.Ja stawiam na dynagel lub motul itp.Zbiorniczek chyba masz kolo tylnego koła na dole jak w fz1.

W którymś tam roku było bardzo upalne lato i miałem często 128 na piecu w korkach itp tematach.Wymiana u mnie pomogła trochę ale to tez zależy od konstrukcji silnika.

no ale czy bak musze sciągać żeby dostać się do korka zbiorniczka żeby dolać płyn ? i sprawdziłem baku nie trzeba sciągać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by tak było.Wpadnij do Kolegi bo to nie normalne aby po odpaleniu się wentylator włączał.Najlepiej jak byś go nie odpalał.Jak się tak mega szybko grzeje to może być różnie.Zadzwoń do niego żeby nie było, że zanim dojedziesz silnik zagotujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by tak było.Wpadnij do Kolegi bo to nie normalne aby po odpaleniu się wentylator włączał.Najlepiej jak byś go nie odpalał.Jak się tak mega szybko grzeje to może być różnie.Zadzwoń do niego żeby nie było, że zanim dojedziesz silnik zagotujesz.

nie włącza mi się od razu wentylator ale czytałem już że fazery tak mają że na postoju się grzeją podobnie jak thundercaty tylko u mnie jest prawdopodobnie jeszcze brak płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a więc tak płyn w chłodnicy był a w zbiorniczku na dnie więc dolałem i tyle na razie

Jak dolałeś płyn to teraz kontroluj jego poziom co jakiś czas, wentylatorem chłodnicy się nie przejmuj bo ten typ tak ma. Po uruchomieniu silnika wentylator szybko włącza się i po zapięciu jedynki przestaje pracować. To normalne. Wszystkie litrowe fazery tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dolałeś płyn to teraz kontroluj jego poziom co jakiś czas, wentylatorem chłodnicy się nie przejmuj bo ten typ tak ma. Po uruchomieniu silnika wentylator szybko włącza się i po zapięciu jedynki przestaje pracować. To normalne. Wszystkie litrowe fazery tak mają.

ogólnie zrobiona wymiana całego płynu a jeżeli chodzi o wentylatro to faktycznie po wrzuceniu 1 przestaje pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.