Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

To jest rower?


Zajarany_zyciem

Rekomendowane odpowiedzi

 

O co mi chodzi.. o parkowanie pod wejściem do marketu oraz na chodnikach (oczywiście odpowiednio szerokich). Jak jest z legalnością takich parkowań? Sam osobiście kilka razy tak parkowałem natomiast z filmiku (poza humorystycznym pytaniem Pana Psa) wynika, że za bardzo nie można.

 

CO do chodników odniósłbym się do przepisu mówiącego, że trzeba zachować półtora metra przejścia, podobnie przy markecie.Oczywiście motocykl należy przeprowadzić - rozumiem, że siedzenie na motocyklu i odpychanie się jest traktowane jako prowadzenie?

 

Miał ktoś nieprzyjemności związane z takim zachowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecieliśmy w tym roku w 3 moto do ostravy na wyścigi uliczne. 

 

w niedziele rano chcieliśmy kupić korony w auchan w żorach. chcieliśmy stanąć pod wejściem, godzina 8-9, odrazu wyskoczył ochroniarz i kazał nam zaparkować tak jak samochody na parkingu. 

 

czasem się uda zaparkować pod wejściem a czasem nie ;) róznie to bywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze pod M1 w Zabrzu albo Platanie parkuję pod marketem, obok stojaków dla rowerów. Nikt nigdy mi nie zwrócił uwagi.

To jest teren prywatny, nie obowiązują na nim przepisy ruchu drogowego. Dlaczego więc Policja ma upominać, albo karać za parkowanie w takim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze pod M1 w Zabrzu albo Platanie parkuję pod marketem, obok stojaków dla rowerów. Nikt nigdy mi nie zwrócił uwagi.

To jest teren prywatny, nie obowiązują na nim przepisy ruchu drogowego. Dlaczego więc Policja ma upominać, albo karać za parkowanie w takim miejscu?

Bo zmieniono przepisy. Tam na wjeździe jest tabliczka, a poszło o stawanie na miejscach dla inwalidów. Teraz Policja ma prawo takiego delikwenta dopaść.

Mnie przy M1 się czepili, bo stałem po lewej stronie wejścia do Media. Teraz staję przy rowerach. Podobno to miejsce z lewej strony jest zarezerwowane dla p. poż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem ale jestem zdania że motocykl mimo że zaliczany do pojazdów samochodowych bardziej przypomina gabarytami rower więc stanowisko ,,władzy'' jest niedorzeczne. Nie oznacza to że można go postawić w stojaku dla rowerów, niemniej jeśli takiego stojaka nie blokuje to nie powinien nikomu przeszkadzać.Osobiście często stawiam moto przed wejściem do Auchan Mikołów tak aby nie blokować stojących tam często wózków i nikt nigdy się nie doczepił. Podobnie jak na rynku w Mikołowie gdzie zawsze stawiam  za słupkami blokującymi wjazd na rynek z parkingu obok stojaka dla rowerów (bezpośrednio przed pomnikiem) a chodzi tam policja i Straż Miejska. Wydaje mi się więc że Kolega miał po prostu pecha i trafił na upierdliwego gliniarza...niemniej strażnicy w marketach muszą się stosować do zarządzeń kierownictwa sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem policjant trochę nadgorliwy. Często widzę parkujące motocykle i skutery zaraz pod ścianą marketów i nikomu to nie przeszkadza o ile da się przejść.

Wkurzająca jest natomiast sytuacja kiedy chcę zaparkować autem widzę niby wolne mejsce a tam stoi skuter lub motocykl i zajmuje miejsce gdze śmiało można postawić dostawczaka a najbliższe miejsce jest daleko od wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.