Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy motocykl - chopper


Maciej Godziek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj zaliczony egzamin, więc mam 3 tygodnie spokojnie rozejrzeć się za maszyną.

 

180 cm wzrostu i 80-85 kg wagi (nie wiem czy to na golasa czy w ciuchach was bardziej interesuje ;) )

Chciałbym wydać do 5tyś maksymalnie (mniej = lepiej) 

 

 

Wstępne przeglądanie allegro:

Kawasaki eliminator

Yamaha Virago 500

Yamaha  Lifan 250

Honda CMX Rebel

Junak M11

Kingway jakiś dziwny

Pannonia  z koszem.

 

 

 

Oczywiście wszelkie inne sugestie jak najbardziej przyjmę !

 

Wstępnie potrzebuje czegoś do nauki zapomnieć ból jazdy na gladiusie a nauczyć się jak się prowadzi motorem, docelowo marzy mi się coś z wózkiem.

 

Zdaje sobie sprawę że w tym sezonie już prawdopodobnie nie pojadę za dużo, cała zima i ogrzewany garaż do dłubania i doprowadzenia sprzętu do stanu idealnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najrozsadniej wziac xv 535(najwiecej czesci wrazie czego i nie drogo)
ew. el 250.
Reszta to juz sprzety dla tzw entuzjasty, czasem nastreczaja problemów
także wszystko zalezy od tego co chcesz robic z tym motocyklem
bo zdecydowanie junak czy panonia do nauki dobrym wyborem nie bedzie.
Pisze tak pomimo iz sam sie ucyzłem na takowych (wtedy cięzko było o japonie w dobrej cenie i gorzej z czesciami)
Dziś poprostu szkoda niszczyc cos co ma miano motocykla kultowego/zabytkowego.
w Chińszczyzne sie nie pakuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia nie kupuj byle czego za pare złoty bo na drugi sezon wymienisz na coś większego ja tak zrobiłem i żałowałem bo nie umiałem sprzedać kupiłem większy ale i tak za mało i zaś zmieniam a tym bardziej że jeżdżę z plecakiem a mało nie ważę

tu masz maszynkę na początek pojeździsz 3 sezony i może kupisz większą moc albo ci to wystarczy :

 http://tablica.pl/oferta/yamaha-v-star-650-drag-star-2005r-CID5-ID3xqop.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia nie kupuj byle czego za pare złoty bo na drugi sezon wymienisz na coś większego ja tak zrobiłem i żałowałem bo nie umiałem sprzedać kupiłem większy ale i tak za mało i zaś zmieniam a tym bardziej że jeżdżę z plecakiem a mało nie ważę

tu masz maszynkę na początek pojeździsz 3 sezony i może kupisz większą moc albo ci to wystarczy :

 http://tablica.pl/oferta/yamaha-v-star-650-drag-star-2005r-CID5-ID3xqop.html

 

 

hej.dokładnie tak jak stano powiada, teraz kupisz tanio a potem się będziesz bujał z tym.. ja miałem ten sam problem,potem moto sprzedawałem 3 lata pomimo że był całkowicie bezwypadkowy ( z możliwością sprawdzenia w dowolnym serwisie )  i cena nie wysoka.. ale zrobisz jak uważasz.  pozdrawiam , życzę szybkiego i udanego zakupu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia nie kupuj byle czego za pare złoty bo na drugi sezon wymienisz na coś większego ja tak zrobiłem i żałowałem bo nie umiałem sprzedać kupiłem większy ale i tak za mało i zaś zmieniam a tym bardziej że jeżdżę z plecakiem a mało nie ważę

tu masz maszynkę na początek pojeździsz 3 sezony i może kupisz większą moc albo ci to wystarczy :

 http://tablica.pl/oferta/yamaha-v-star-650-drag-star-2005r-CID5-ID3xqop.html

Jakbym tyle miał, albo przynajmniej perspektywę zarobienia tylu to nie pytał bym o zabawki do 5000zł tylko brał co mi się podoba  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym tyle miał, albo przynajmniej perspektywę zarobienia tylu to nie pytał bym o zabawki do 5000zł tylko brał co mi się podoba   ;)

to szukaj z innej pułki jakiś szosowo turystyczny najlepiej varadero to by było najleprze przy twoim wzroście a motorek nie do zajechania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde chłopie czego ty szukasz ty chłop wysoki na takich motorkach będziesz wyglądał jak na kucyku nie mówię o mocy jakie te motorki maja 

jak już  szukaj coś w tym dziale i z taką pojemnością http://tablica.pl/oferta/yamaha-xj-600-diversion-raty-0-fv-gwarancja-dowoz-bandit-cb500-CID5-ID3DSrT.html#9f0696b657

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Virago 535 jest fajny zwłaszcz na początek, ale za rok nie będziesz miał czym jechać. Mam eliminatora 125 -2004 jest barzdo dobry na wycieczki w pojedynkę

Polecam: Kawasaki ER5, Suzuki GS500, Lub Honda CB500. Wszystko R2 ok.50 KM. Dobrze ciągną i nieżle brzmią. 

TDM 850 jest dużo i tanio. No a potem marzenie TDM 900 silnik prawie chopper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Według mnie skorzystaj z najbliższej okazji i odwiedź Chudów.Pospaceruj,pooglądaj,pogadaj,przymierz się do motocykli,które będą w Twoim typie.Potem masz całą zimę na szukanie,a jak znam życie to okazji kupna nie braknie.Powodzenia w poszukiwaniach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GN 250 dawny sprzęt L-ek sprzęt nie do zdarcie, fakt osiągami nie zabija ale tyle ile fany daje, z małym zastrzeżeniem wysoki nie jestem, a i tak musiałem szukać miejsca na cztery litery na zicu pasażera.

 

masz czas do wiosny zwiększaj budżet bo potem będziesz sie woził po mechaniorach a i tak to będzie warte dalej 5koła ;)

Ja masz recht na wiosnę to i ceny idą w góra, a mechanicy nie maja czasu na nic.. to je dobra myśl, ale chyba nie dla niego skoro chce przyoszczędzić na zakupie to tera ma dobry czas

 

Cześć.Według mnie skorzystaj z najbliższej okazji i odwiedź Chudów.Pospaceruj,pooglądaj,pogadaj,przymierz się do motocykli,które będą w Twoim typie.Potem masz całą zimę na szukanie,a jak znam życie to okazji kupna nie braknie.Powodzenia w poszukiwaniach!!!

No to jest dobre rozwiązanie, przede wszystkim z racji wzrostu.

 

Natomiast w takich pieniądzach Virago 750 w dobrym stanie hmmm... ciężko za 7000 to może już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja masz recht na wiosnę to i ceny idą w góra, a mechanicy nie maja czasu na nic.. to je dobra myśl, ale chyba nie dla niego skoro chce przyoszczędzić na zakupie to tera ma dobry czas

 

Na wiosne to śniegi topnieją,za dobre moto trzeba dać i pora roku tu niema nic do rzeczy, jak kupi trupa to i do wiosny go nie zrobi,przyoszczędzić to można nie kupując na szybko byle czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180cm wzrostu - hmm na virago dobrze wygląda moja żona która ma niecałe 155.  Virago godne zainteresowania zaczynają się jak juz ktos wspomniał od 7000 - 8000 pln. Sam dla żony szukałem i obejrzałem sporo egzemplarzy

 

A moze nie chopper tylko turystyk jakiś? skoro dopiero co zrobiłeś prawko to rozeznaj się co i jak bo chopper moim zdaniem to nie jest dobre moto aby rozpocząć przygodę z nauką jazdy na motocyklu. Mało który się dobrze prowadzi jeśłi już w oóle mowa o dobrym prowadzeniu i komforcie jazdy który przy Twoim wzroście dodatkowo da CI w kosć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.