Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Znieczulica?


krzysiek1174

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem tylko tyle że jak coś się dzieje to chyba najlepiej pomachać ręką, bo jak ktoś powiedział teraz niektórzy zatrzymują się by pogadać przez telefon rozprostować kości itp.. więc zatrzymywanie się przy każdym stojącym na poboczu jest "przegięciem"..chyba że ktoś leży po wywrotce na ziemi to co innego.. więc w tym opisanym przypadku trochę nie nie dziwi to że prawie nikt się nie zatrzymał.. bo też skąd mogł wiedzieć że stało się coś poważnego...chyba że może czas mieć w moto trojkąt ostrzegawczy to wtedy machanie zbędne...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle że jak coś się dzieje to chyba najlepiej pomachać ręką, bo jak ktoś powiedział teraz niektórzy zatrzymują się by pogadać przez telefon rozprostować kości itp.. więc zatrzymywanie się przy każdym stojącym na poboczu jest "przegięciem"..chyba że ktoś leży po wywrotce na ziemi to co innego.. więc w tym opisanym przypadku trochę nie nie dziwi to że prawie nikt się nie zatrzymał.. bo też skąd mogł wiedzieć że stało się coś poważnego...chyba że może czas mieć w moto trojkąt ostrzegawczy to wtedy machanie zbędne... ;)

Masz rację, ale też chyba kwestia gdzie się ktoś zatrzymuje na moto? Ja np na autobahnie bym jednak kości nie rozprostowywał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sie z takim gestem, że jeśli potrzeba pomocy, awaria czy coś z moto to sie macha do innych ze wskazaniem na swoją maszyne.

Przy ślizgu, glebie czy tym podobnym jak człowiek umie sie ruszac to lezacy na glebie kask jest wezwaniem do reszty braci motocyklowej do zatrzymania.

Ktoś stoi na poboczu i tylko stoi to tez sie nie zatrzymam bo sporo tego sie widzi na trasie. Jeden przez telefon gada drugi fajke pali itp.

Jesli ktos pomacha zeby sie zatrzymać czemu nie? Moze akurat bateria padła w telefonie i ma gość zgryz bo potrzebna jakaś mała pomoc.

Ogolnie miedzynarodowym znakiem rozpoznawczym potrzebujacych pomocy jest ułozenie sie w kształt litey " Y " tzn wyciagniete rece nad głowe, skad to sie wzieło?? Nie wiem moze chodzi o słowo "YES I need assistance"

Wyglada troche komicznie ale jest mocno rozpoznawalne z duzych odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wykupiłem assistansce na PL na cały rok -innego w PZU nie ma ,niecałe 90 dych i moto holują do 150km od domu ,a powyżej to do jakiegoś warsztatu ,wiec nie będę machał jak jakaś dziwka na drodze .

Z drugiej beki -jak ktoś na poboczu pali to nie będę się zatrzymywał ,bo zawsze mam niezły zapas fajek ,ale jak widocznie grzebie przy moto to trzeba być dosłownie zwykłym fiutem ,żeby się nie zatrzymać.

 

ps. pomoc drogowa działa od 20km. wiec jak ktoś jeździ tylko koło domu lub mieszka w okolicach Mikołowa i kupił motong by się w Chudowie posnobić to nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś miałem przypał . Wracałem ze szpitala od Grzesia....cisnę  dwu-pasem na Ktw , a wczoraj tego tematu się naczytałem.

Patrzę koleś na motongu stoi-  na początku pasa do skrętu w lewo. Kas ściągnięty. Więc lewy kierunek i  ostro na kotwice....

Ja staje , a on wkłada kask i dzidaaaaaaaaaaaa.

Wracam na pas, a tu Tir po klaksonie - patrzyłem na moto - nie na lusterko.

 

Faktycznie , jak kasku na asfalcie nie obczaje lub nie pomacha- ni uja . Nie staje. Chyba coby grzebał w moto.

Nadgorliwość  jest gorsza od faszyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek-J-bie rzeczywiście głupia sprawa.Takie sytuacje mogą zniechęcić. Podczas mojej awarii oba nasze kaski leżały na ziemi (może były zbyt mało widoczne) Pozatym jak ktos kleczy przy swoim moto i probuje zaglądać naprawiać to chyba znaczy ze jest coś nie tak. Wiadomo że mamy komórki i nikt bez naładowanej sie nie wybierze w trase. Chodzio mi o zwrócenie uwagi na problem jaki z czasem sie wywiązał. Jeszcze pare lat temu było mniej maszyn na drogach. Teraz jest tego mnóstwo i z tej starej więzi jaka była miedzy motocyklistami zostało już bardzo mało niektórym to nawet kiwnać ręką sie już nawet nie chce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze inaczej.

Kazdy widzi co chce i tlumaczy sobie jak akurat pasuje ale jezeli kleczy sie 
przy moto , kaski na zolu  pod miastem Mohora (Wegry)  a dwuch na beemkach 
z plecakami przejezdzajacych obok na slaskich  blachach dosloenie blokowani przez plecaczka ktory 
wywijal rekami omineli  i po zaworach.Napewno tlumaczyli to sobie:ten przy moto 
szukal fajek albo Handy a drugi odganial muchy albo komary   :D  :D  :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko tak na zakonczenie , kiedys nie bylo tyle motocykli bo i ludzie nie mieli za duzo kasy , tylko niewiele tych ktorzy wszystko poswiecili aby spelnic swoje marzenie doszli po latach do celu  kupujac jakiegos skladaka z gieldy a co nie ktorzy nawet nowa MZ i wszyscy byli szczesliwi i jeden bez drugiegi nie umial zyc  ;)

Dzisiaj mamy jak wspomniano XXI wiek , przybylo motocykli co wcale nie oznacza ze przybylo motocyklistow,po prostu co niektorzy kupuja bo maja kase , akurat jest taka moda , "z mysla" moze da sie jakas blachare wyrwac no i przy okazji zeby Sasiada ch..j  strzelil.Takie jest moje skromne zdanie.Kazdy ma prawo miec swoje zdanie , podobno  ;)  :P a moze ja cos przespalem  :huh:  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz KROWE,jako plecak to durniu nurkuj i nie w :angry: rwiaj :D

jutro Chudów godz. 17 ,zobaczymy jak się oddziela ciele od matki.!

Dodam tylko tak na zakonczenie , kiedys nie bylo tyle motocykli bo i ludzie nie mieli za duzo kasy , tylko niewiele tych ktorzy wszystko poswiecili aby spelnic swoje marzenie doszli po latach do celu kupujac jakiegos skladaka z gieldy a co nie ktorzy nawet nowa MZ i wszyscy byli szczesliwi i jeden bez drugiegi nie umial zyc ;)

Dzisiaj mamy jak wspomniano XXI wiek , przybylo motocykli co wcale nie oznacza ze przybylo motocyklistow,po prostu co niektorzy kupuja bo maja kase , akurat jest taka moda , "z mysla" moze da sie jakas blachare wyrwac no i przy okazji zeby Sasiada ch..j strzelil.Takie jest moje skromne zdanie.Kazdy ma prawo miec swoje zdanie , podobno ;) :P a moze ja cos przespalem :huh: :D

A kto Tobie kupił ten wypasiony teleobiektyw ,ostatnio nie było"zbliżeń" i temat ostatnio ucichł.

Ciekawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znieczulica ogólna niestety panuje, smutne ale prawdziwe, mi podczas "przygody" gdzie ja i motunia wylądowołayśmy w pozycji horyzontalnej nikt z puszki nie wyszedł żeby chociaż zapytać czy nic się nie stało że o udzieleniu pomocy nie wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodam tylko tak na zakonczenie , kiedys nie bylo tyle motocykli bo i ludzie nie mieli za duzo kasy , tylko niewiele tych ktorzy wszystko poswiecili aby spelnic swoje marzenie doszli po latach do celu  kupujac jakiegos skladaka z gieldy a co nie ktorzy nawet nowa MZ i wszyscy byli szczesliwi i jeden bez drugiegi nie umial zyc  ;)

Dzisiaj mamy jak wspomniano XXI wiek , przybylo motocykli co wcale nie oznacza ze przybylo motocyklistow,po prostu co niektorzy kupuja bo maja kase , akurat jest taka moda , "z mysla" moze da sie jakas blachare wyrwac no i przy okazji zeby Sasiada ch..j  strzelil.Takie jest moje skromne zdanie.Kazdy ma prawo miec swoje zdanie , podobno  ;)  :P a moze ja cos przespalem  :huh:  :D

 

Umarłem ze śmiechu  :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.