Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadek Częstochowa, ul. Przejazdowa - 30.06.2013r.


CzaCza.

Rekomendowane odpowiedzi

Życia młodych szkoda. Mogli zmądrzeć. Biorąc pod uwagę rzekomą prędkość (w co też nie wierzę bo koleżanka nie ma fotoradaru w oczach a uszkodzenia motocykla wskazują na prędkość duużo niższą niż deklarowana) szans na przeżycie nie mieli. Dzieciaki nie miały prawa znaleźć się tam na tym motocyklu. W tym wypadku teoretyczna wina puszkarza jest dyskusyjna. Zabrzmi to okrutnie (i pewnie powieszą na mnie psy jeden z drugim) ale dzieciaki same sie prosiły. Bez uprawnień na R6 w takich a nie innych ciuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że co miało zostać napisane to zostało, tylko dodam że szkoda śmierci 2-ch młodych osób, szczególnie pasażera o którego bezpieczeństwo powinien zadbać kierowca, a jak widać w tym przypadku ten miał to gdzieś. Trochę nie na miejscu jest to co napiszę, ale jak widać selekcja naturalna działa.

Mam też kilku znajomych od których sie nasłuchałem ile to oni nie jechali, "stary a ja z kumplem tam na tym zakręcie na jego Yamasze R6 lecieliśmy ponad 200, ledwo się na pasie zmieściliśmy", ile ja jechałem, 100-tki nie przekraczam bo w końcu to zabudowany jest to słyszę "eee tam", swoją drogą zbieg okoliczności podobieństwa, na szczęście ten mój znajomy żyje. Kurde nie wiem kto w tej sytuacji był głupszy, rodzice czy śp. małolat. Ostre słowa ciśną się na usta, ale nie wypada... Mam nadzieję że przynajmniej ich śmierć nie poszła na marne i ktoś kilka razy palnie się w głowę zanim kupi swojemu dziecku takiego sporta w przyszłości/wsiądzie na niego nie mając równo pod sufitem i/lub uprawnień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie jest mlodym to trzeba zaszpanowac, pochwalic sie swoimi osiagnieciami jako miszcz kierownicy, etc. Ja na swoim moto jechalem najszybciej 140. RAZ! Teraz jak jade 120 - 130 to absolutny max. Po prostu sie boje wiecej. Tylko ze ja juz nie musze nikomu udowadniac jaki to jestem szybki i wartki.

 

Pamietam co sie robilo po zdaniu na B w wieku 17+. W takim wieku dac komus motocykl to jak kupic znicz na jego grob i tylko czekac kiedy trzeba bedzie leciec po zapalki by go odpalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie jest mlodym to trzeba zaszpanowac, pochwalic sie swoimi osiagnieciami jako miszcz kierownicy, etc. Ja na swoim moto jechalem najszybciej 140. RAZ! Teraz jak jade 120 - 130 to absolutny max. Po prostu sie boje wiecej. Tylko ze ja juz nie musze nikomu udowadniac jaki to jestem szybki i wartki.

 

Pamietam co sie robilo po zdaniu na B w wieku 17+. W takim wieku dac komus motocykl to jak kupic znicz na jego grob i tylko czekac kiedy trzeba bedzie leciec po zapalki by go odpalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autobanie np. z Gliwic do Pyrzowic to nie ma problemu polatać trochę szybciej, płaska nawierzchnia, praktycznie zero ruchu. Natomiast na A4 z Gliwic do Wrocławia nigdy bym nie jechał szybciej niż np. 150-160 km/h. To co TIR'y i osobówki tam wyprawiają woła o pomstę, zmiana pasa bez spoglądania w lusterka ewentulanie nagła zmiana pasa jak jesteś 10 m z tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autobanie np. z Gliwic do Pyrzowic to nie ma problemu polatać trochę szybciej, płaska nawierzchnia, praktycznie zero ruchu. Natomiast na A4 z Gliwic do Wrocławia nigdy bym nie jechał szybciej niż np. 150-160 km/h. To co TIR'y i osobówki tam wyprawiają woła o pomstę, zmiana pasa bez spoglądania w lusterka ewentulanie nagła zmiana pasa jak jesteś 10 m z tyłu...

potwierdzam... dziennie latam A4 .... Tir Tira Tirem pogania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ciesz sie tak,ja wyprzedzam gdy mam przed soba kogos duzo wolniejszego;)na pocieszenie dodam,ze patrze nie tylko w lewe lusterko,ale i w prawe czy ktos nie zapier....zza zakretu

 

Wiadomo, każdy na autobanie wyprzedza wolniejszych od siebie, ale kierowca poruszający się lewym pasem musi przewidywać zamiary tych z prawego, a ci znowu muszą (przynajmniej powinni) do każdego manewru się przygotować - upewnić się, że nie wymuszą itd. 

Chodziło mi raczej o to, że tir za tirem faktycznie tam jest, ale prawie na całym odcinku A4 nie mają prawa wyskoczyć na lewy pas i od wprowadzenia tego zakazu nie widziałem żeby ktoś go złamał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.