Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Chorwacja!


mayor92

Rekomendowane odpowiedzi

problemów może być wiele.

 

Również mam zamiar wybrać się do Chorwacji ale na przełomie czerwiec/lipiec. Być może 29 czerwca na 10 dni + 2 jeśli nie będzie chciało się za prędko wracać. Zwiedzić co zwiedzić, na plaży się wyleżeć i wracać.

 

Widzę, że sporo nas ma w planach lipcowy wyjazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemów może być wiele.

 

Widzę, że sporo nas ma w planach lipcowy wyjazd

problemów może być bardzo wiele

podpatrzone rozwiązanie to takie, że z pięknością w autku a motorek na lawecie (a wieczorem to wyglądało tak: on na motorze a ona przed telewizorem)

 

 

bo to jest takie miejsce że chce się tam jeździć zwłaszcza motorkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również w planach w tym roku chorwacja I lub II połowa lipca zalezy jak urlop wypali, wstępnie 3-4 moto juz by były. I jak juz ktoś wspomniał mamy zamiar poleżeć plackiem nad wodą, poimprezowac i co jakis czas zaliczyć jakiś przelot jak "napromieniowanie" opadnie :).

 

Tak, że jesli będą jacyś chętni to zawsze można się ugadać i polecieć razem w kilka moto :)

Ja planuję przejazd Krk od 1 wyjechać -po drodze Balaton nocleg-dojazd do Krk- luzik w 2 dni-potem się zobaczy-może ktoś w tym terminie rusza cez ciśnień(np.1100 km na raz bo jugurty w kufrze:-)ha,ha,haitd:-)spokojnie do np.Sifok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Siemka załatwiłem przejazd dla mojej połowicy autokarem,więc 26 sierpnia ruszam z Zabrza do Trigoru na stalowym rumaku vt1100. Trasa przez Czechy Węgry i jestem w Chorwacji około1100km. Jeśli ktoś jedzie w tym terminie to chętnie się podłącze.Pozdrawiam Grześ

Do Trogiru,nie Trigoru. Powiem Ci,że w Trogirze jest ładnie,ale dużo bardziej polecam Ci Primosten,które jest jakieś 20-30 km bliżej,a jest duuuużo więcej miejsca do plażowania,jeszcze ładniejsze moim zdaniem stare miasto niż w Trogirze i jeśli Cię to interesuje,to z buta można śmigać do klubu Aurora (możesz go sobie wygooglować),do którego zjeżdżają ludzie z różnych miejscowości w HR,bo naprawdę jest przekosmiczny.W Trogirze jest wiecznie pełno ludzi,ciulate plaże,no i nie pchaj się na wyspę Ciovo,bo są kilometrowe korki,żeby przejechać przez jedyny łączący tą wyspę ze stałym lądem mostek,ciężko się przepchać nawet na moto.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjeździłem Chorwację na całej długości wybrzeża. Co do Trogiru zgadzam się choć niewątpliwie jest to klimatyczne miejsce. W sezonie, ciasno z plażami nie nadzwyczajnie wjazd do miasta makabra. Z doświadczenia wiem że im mniejsze miejsce tym bardziej sympatycznie. Teraz jeżdżę daleko na południe - pówysep Peljesać. Rewelacja. Do tego Korcula i Dubrovnik. Polecam powrót prze Mostar w Bosni.

Kika ruchomych obrazków.

W tym roku po wielu wyjazdach do Chorw. tym razem juz inny kierunek. Za ocean podbijać amerykańskie długie proste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że wszyscy wylatują na południe :) Przejeżdzałem w zeszłym roku wybrzezem Chorwackim od okolic Sibenika do granicy z Czarnogórą i faktycznie  trasa jest fajna widokowo ale jak lubicie boczne kręte dróżki to bardziej polecam Czarnogórę bo widoki są super, a ceny znacznie niższe od Chorwackich. Poniżej relacja z naszych zeszłorocznych wakacji :)

 

 

Jak jest ktoś chętny na taki rodzaj wypoczynku to w tym roku wybieram się: Polska -> Czechy -> Austria -> Włochy -> Albania -> Grecja - Bułgaria -> Rumunia -> Węgry -> Słowacja -> Polska. Planowany dystans to ok 7000km. Czas max 23 dni (od 29.06 maksymalnie do 21.07)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku wraz ze znajomymi zrobiliśmy trasę z Polski przez Czechy,Słowację,Węgry,Serbię do Macedonii.Potem wybrzeże morskie w Albanii.Powrót przez Czarnogórę ,Bośnię,Chorwację ,Węgry,Słowację i Czechy.Przejechaliśmy w siedem moto i jedno auto czyli 14 osób 4,5 tyś km.https://plus.google.com/photos/105776194622252019594/albums/5874552123983663073

 

   .

W te rejony była to już moja szósta podróż bałkańska.W tym roku zmiana kierunku.Lecimy w kierunku Sycyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech polecam Cinque Terre a po drodze Grossglockner a w drodze powrotnej Passo Dello Stelvio. Troche szczegółów choć nie dokończonych: "http://kronikimotocyklowe.pl/index.php/en/podroze/item/96-grossglockner-cinque-terre-passo-dello-stelvio-2012">http://kronikimotocyklowe.pl/index.php/en/podroze/item/96-grossglockner-cinque-terre-passo-dello-stelvio-2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech polecam Cinque Terre a po drodze Grossglockner a w drodze powrotnej Passo Dello Stelvio. Troche szczegółów choć nie dokończonych: "http://kronikimotocyklowe.pl/index.php/en/podroze/item/96-grossglockner-cinque-terre-passo-dello-stelvio-2012">http://kronikimotocyklowe.pl/index.php/en/podroze/item/96-grossglockner-cinque-terre-passo-dello-stelvio-2012

Oczywiście wybieram się we wszystkie te miejsca i jeszcze wiele innych :) Już nie mogę doczekać się lipca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.