Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Chorwacja!


mayor92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie! :)

 

Chciałem zapytać czy byłby ktoś chętny na wyjazd do Chorwacji w sierpniu?

Myślałem o przelotówce, zwiedzanie wszystkiego po trochu: http://goo.gl/maps/JNIoS.

Trasa pokazuje ogólny zarys, na pewno uległaby zmianie, jestem otwarty na propozycję.

Jakieś 14 dni. Nigdy nie byłem na takiej wyprawie, byłaby to moja pierwsza taka trasa. Dlatego chciałbym się zabrać z kimś kto ma już doświadczenie albo po prostu jest chętny na taką przygodę :)

Jeżdżę na Hondzie Deauville 650 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję podobną trasę jednak w max 12 dni zahaczając o Alpy, Dolomity ( okolice jeziora Garda ), Toskanię, Rzym, Bari, Dubrownik i wybrzeżem Chorwacji do domu. Około 4000km w 12 dni zwiedzisz wiecej taką trasą i bez spinki bo strzelasz dziennie jakieś 350km.

W sumie całkiem spoko, a kiedy chciałbyś jechać?

Spać pod namiotami czy na kwaterach? Liczyłeś orientacyjnie chociaż koszty?  :)

Czym śmigasz? Jaka prędkość przelotowa? Jechałbyś z plecaczkiem? 

I jaki termin Ci odpowiada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Start 1 lipiec
Powrót 12-13 lipcaSpanie w namiotach i kwaterach w zależności od pogodyJadę bez plecakaSprzęt BMW K1300RDdatkowo toważyszy HH600, oraz do Toskanii FZ6N i HH600Koszty? Hmmmm paliwo na 4000km plus spanie i jedzenie.Chce unikać autostrad bo przelotówki mnie nie bawią i zasypiam na moto, lepij pojechać bokami i wiecej zobaczyć. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, trochę termin średnio mi pasuje... A ogólnie spoko. Też preferuje boczne drogi. Przemyślę i się odezwę

 

  • Start 1 lipiec
  • Powrót 12-13 lipca
  • Spanie w namiotach i kwaterach w zależności od pogody
  • Jadę bez plecaka
  • Sprzęt BMW K1300R
  • Ddatkowo toważyszy HH600, oraz do Toskanii FZ6N i HH600
  • Koszty? Hmmmm paliwo na 4000km plus spanie i jedzenie.
  • Chce unikać autostrad bo przelotówki mnie nie bawią i zasypiam na moto, lepij pojechać bokami i wiecej zobaczyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wyjazd na moto do Chorwacji to marzenie ale tylko wzdłuż wybrzeża tak już od Senj. autem juz pare razy byłem i korci mnie fest ale dla mnie wchodzi w gre tylko dojazd i wypoczynek ze względu na kesz, i dla mnie urlop w siodle to nie odpoczynek lubie pognić nad wodą, narazie to tylko marzenie bo w tej dziurze gdzie mieszkam ostatnio ciulato z robotą i szkam zajęcia ale w wakacje choc na Balaton sie wybiore tylko problem sie załadować w dwie osoby na moto. I jeszcze jedno lepiej objechać autobane w Słowenii  bo to dosłownie pare km dalej a vinietki są tam dość drogie Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2010 byłem na wyspie Brać :) dojazd do Sjen 1000 km w jeden dzień, następnie  nocleg za 15 euro i następnego dnia śmiganie po zajebistych winklach wybrzeżem 300 km 

do Split na prom i później 1h promem na wyspę. Miałem wykupione full wczasy na 7 dni więc nic tylko zabawa :) przez cały tydzień chyba ze dwa razy śmigaliśmy na motorkach reszta to imprezy, grzanie dupy driny piwo i co ino :) Więc każdy wie o co kaman hehe.

 

więc jak ktoś chętny na śmiganie po Chorwacji to ja jestem na TAK kur....mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również w planach w tym roku chorwacja I lub II połowa lipca zalezy jak urlop wypali, wstępnie 3-4 moto juz by były. I jak juz ktoś wspomniał mamy zamiar poleżeć plackiem nad wodą, poimprezowac i co jakis czas zaliczyć jakiś przelot jak "napromieniowanie" opadnie :).

 

Tak, że jesli będą jacyś chętni to zawsze można się ugadać i polecieć razem w kilka moto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2010 byłem na wyspie Brać :) dojazd do Sjen 1000 km w jeden dzień, następnie  nocleg za 15 euro i następnego dnia śmiganie po zajebistych winklach wybrzeżem 300 km do Split na prom i później 1h promem na wyspę. Miałem wykupione full wczasy na 7 dni więc nic tylko zabawa :) przez cały tydzień chyba ze dwa razy śmigaliśmy na motorkach reszta to imprezy, grzanie dupy driny piwo i co ino :) Więc każdy wie o co kaman hehe.

 

więc jak ktoś chętny na śmiganie po Chorwacji to ja jestem na TAK kur....mac

Masz bazę za 15 erosów  ? Wyślij namiary na PW :) Chorwację szczerze polecam. Jedziemy tam 3ci raz na moto i nie wyobrażam sobie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 15 € to normalna cena,jeśli oczywiście sie trochę potargujesz.Zwykle nie zapłaciłem w Chorwacji więcej,a mniej się zdarzało .W Zadarze ok 12€,w Omiś też w podobnych pieniądzach.Taniej można znaleźć w Czarnogórze .trafiłem nawet po 8 € w Petrovacu.A w Albanii 20 € za domek trzy osobowy z klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wyjazd na moto do Chorwacji to marzenie ale tylko wzdłuż wybrzeża tak już od Senj. autem juz pare razy byłem i korci mnie fest ale dla mnie wchodzi w gre tylko dojazd i wypoczynek ze względu na kesz, i dla mnie urlop w siodle to nie odpoczynek lubie pognić nad wodą, narazie to tylko marzenie bo w tej dziurze gdzie mieszkam ostatnio ciulato z robotą i szkam zajęcia ale w wakacje choc na Balaton sie wybiore tylko problem sie załadować w dwie osoby na moto. I jeszcze jedno lepiej objechać autobane w Słowenii  bo to dosłownie pare km dalej a vinietki są tam dość drogie Pozdrawiam  

Chorwacka trasa nr. 8 i Adriatyk !!! Piękna sprawa :))) Też chcę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chorwacka trasa nr. 8 i Adriatyk !!! Piękna sprawa :))) Też chcę !!!

To ja polecam jeszcze jazdę 1ką od Plitwickich Jezior w kierunku Knin. Jechaliśmy tamtędy na Trogir. To akurat trasa przez góry mniejsze i większe, a od Plitwic cały czas droga wije się jak piskorz :D Są odcinki mocno pokręcone i mniej, ale zakręty wydają się nie kończyć :) Nawierzchnia dobra i można sobie trochę odwinąć :)

Polecam też drogę z Karlobagu na Gospicz - 25ka :) Ponoć niezłe serpentyny. "Przeprawialiśmy" się też dwa razy przez góry do 8ki i też fajne wrażenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.