Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

co wybrać pomóżcie


nicpon

Rekomendowane odpowiedzi

Róbcie co tam chcecie tylko nie przyjeżdżajcie mi tacy na nasze spotkania z tekstem ,że lece z wami polatać ,bo później jest że nie czekamy,psychopaci ,samobójcy itp. 

 

Dla mnie motocykl typu sport czyli ścigacz służy do szybkiej jazdy niestety 90% z nas kupuję je żeby się lansować,szpanować i potem jeździ sierotka na sporcie opony z każdej strony do zamknięcia brakuje 7centów i po co mu taki motocykl nie wygodny,twardy po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEE ja tam z Wami byłem dwa razy i wcale nie myślę że psychopaci, samobójcy itp :P chociaż pewnie się jeszcze cholera o tym nie raz przekonam a jestem jeszcze zielony jak pierwsza trawka na wiosnę. Ale to fakt za huja nie kupiłbym dzisiaj litra właśnie po dwóch wypadach z ludźmi którzy mają pojęcie o jeździe i którym chce się dotrzymać kroku. Na litrze to se można pod domem pojedzić jako pierwsze moto. A jeżdzić po to by nie wykorzystywać motoru tak jak jest do tego przeznaczony to tak jakby Ferrari jeżdzić do sklepu po bułki. Prowadzić potrafię i tylko tyle.

 

Kto ma choć odrobinę oleju w głowie to wie co wybrać.

Ja mam 600-tkę i jak odkręce to mi ręce w łokciach prostuje :excl::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbcie co tam chcecie tylko nie przyjeżdżajcie mi tacy na nasze spotkania z tekstem ,że lece z wami polatać ,bo później jest że nie czekamy,psychopaci ,samobójcy itp. 

 

Dla mnie motocykl typu sport czyli ścigacz służy do szybkiej jazdy niestety 90% z nas kupuję je żeby się lansować,szpanować i potem jeździ sierotka na sporcie opony z każdej strony do zamknięcia brakuje 7centów i po co mu taki motocykl nie wygodny,twardy po co?

 

Święta prawda Martinez !! A powiem jeszcze więcej. Żeby wykorzystać w 100% motocykl sportowy trzeba nim śmigać na tor a nie wozić się nim w niedziele po mieście w kolorowym kombiku ;)  ale cóż, ścigi robią największe wrażenie na kobietach, znajomych itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażające jest to jak niektórzy ludzie myślą. Kuba Wojewódzki "niestety połowa naszego społeczeństwa to osoby głupie" <- zgadzam się :) 

Darek_z dobrze! ekonomicznie!!! przecież nazbierałeś 10tys na moto, więc przez następne 3 lata nie dozbierasz 2-3tys na zmianę, a zaczynając od 500 czy 600 byś musiał to robić co 2 miesiące bo jesteś niebywałym geniuszem i nabywasz umiejętności od zaraz :D

Ja kupiłem sobie 500tke i to był mój na razie jeden z lepszych wyborów w życiu. Ja się kierowałem tym że chcę się nauczyć jeździć a nie przylansić plastikiem z napisem 1000. I w porównaniu np do sc59, jak chce to odkręcam, próbuje się coraz bardziej składać, jak chce coś poćwiczyć na moto to to robię i nie muszę myśleć że mnie podniesie lub wyląduje na ziemi. Jeżdżę przeważnie z ludźmi o podobnych umiejętnościach i każdemu się podoba, nie pcham się do zaawansowanych jeźdźców bo i po co, każdy powinien jeździć w dobrym towarzystwie a nie pchać się na starcie najlepiej na tor. 
Ludzie doświadczeni tutaj, na portalach typu ścigacz.pl itd trąbią o mniejszych pojemnościach nie na złość, tylko żeby każdy się nauczył dobrze jeździć. 
Więc jeździj na tym litrze jak najdłużej, ale zachowaj te wszystkie mądrości dla siebie.
Generalnie poczytaj sobie "wywiad z trupem", normalnie Twoja kserokopia się tam wypowiadała, tylko szkoda że zabiła siostrę przy okazji ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary kupuj sobie co chcesz napisalem to w pierwszym poscie kazdy ma wolny wybor i robi co uwaza za sluszne...

ale nie probuj wciskac kitow ze litr na pierwszy motor to dobra rzecz bo nikt nie podtrzymal Twojego zdania... i tak jak napisalem w pw. wiadomsoci mozesz przez takie gadanie mlodych ludzi zle ukierunkowac... 

chłopie masz klapki na oczach i nie widzisz nic poza Ty i Twoj motor... czemu instruktorzy policjanci ustawodawcy wszyscy chca blokowal dostep do takich motorow mlodym ludziom (czytaj pierwszy motor) z czego to wynika nie chca zeby panstwo zarobilo? zeby nie wplynela kasa z podatkow? NIE! chca uswiadomosci z czym bedzie sie mialo doczynienia siadajac na taki sprzet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że motocykle które mają prawie 200koni są przeznaczone dla osób które mają spore doświadczenie. One są tworzone  żeby jak najlepiej na torze wychodzić a nie sobie pojeździć po mieście.....

Akurat ja uważam na odwrót, dobrze że jest mało takich jak Ty sc, bo aktywny byłby tylko dział "ku przestrodze" ;P 
Zresztą żeby jeździć sportowym samochodem też trzeba najpierw nauczyć się jeździć zwykłym. Zresztą we wszystkim tak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

Norsen, zauważ tylko że sportowy samochód wybacza baaardzo dużo, mają tak duzo systemów ze praktycznie osoba bez doswiadczenia ma szanse dobrze prowadzic bo mysli za nią komputer, a przecinak nie wybacza absolutnie nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norsen, zauważ tylko że sportowy samochód wybacza baaardzo dużo, mają tak duzo systemów ze praktycznie osoba bez doswiadczenia ma szanse dobrze prowadzic bo mysli za nią komputer, a przecinak nie wybacza absolutnie nic :)

Taaaaa to prrzejedź się Viperem . Nawet na 4-tym biegu jak depniesz to koła się kręcą. Urywa łep. Im większa moc tym bardziej trzeba mieć w deklu poukładane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny kotlet, takich tematów jest z milion w internecie i ciągle ktoś zakłada nowe i zawsze to samo albo kup 500tke bo to pierwsze moto a zaś drugi kup litra bo ci będzie mało.

 

moja rada

 

weź chłopie przyjdzie wiosna umów się z kimś kto np ma Bandita 600 potem z takim co ma 1200,  potem z takim co ma XJ 600 albo 900 Diversion, potem z takim co ma  Transalpa, potem z takim co ma ZZR 1100, potem XJR 1300 itd można mnożyć

 

Niech Cie przewiozą albo jeśli są takimi głupkami niech ci się dadzą karnąć.

 

Zobaczysz poczujesz i wtedy cos bedziesz wiedział.

 

Ja mam Bandita 600 i dobrze mi sie nim jeździ ale nie mam porównania do 1200. Moc nie extramalna ale mi akurat wystarcza, jeśli ktoś potrzebuje 1300 jego sprawa.

 

Podstawa to usiąść dopasować się i przejechać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A, wiesz, ja nim zmieniłem na tą nową sc59 z 2012r zamówiłem sobie jazdę próbną na s1000rr i faktycznie rzuca nią i DLA MNIE wydaje się trudniej do opanowania i gorzej prowadzi od cebry - tej od 2012,  (nie wiem jak w PL, ale tu w Wiedniu dają motocykl na kilka godzin do testowania w ramach jazdy próbnej - jeśli ktoś będzie przypadkiem, to mogę dać namiary, albo pomóc w ustaleniu terminu na jazdę próbną). Nie mam na myśli tu krytykować Twojego motocykla, bo jak wiadomo s1000rr jest nr 1, a moja za nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o jednym nicpon pamiętaj.

Przy jeździe w grupie włącza się małpi rozum - im większe możliwości maszyny tym bardziej zbliżasz się do pewnej krawędzi której nie należy przekroczyć.

Jeżeli masz grupę która jeździ, nazwijmy to "jak emeryci" (nikogo nie obrażając) - to nawet mając 200 koni i sporta przeżyjesz.

Jak trafisz na grupę która lubi jazdę dynamiczną, na kolanie itp. to będziesz starał się nie być dla nich ciężarem i odkręcisz manetkę, wtedy możemy czytać o Tobie w dziale "ku przestodze" (oby nie).

Trzeba mieć mocną psychikę i instynkt samozachowawczy aby wiedzieć kiedy należy olać grupę z którą się jedzie.

Nikt tak naprawdę nie powie Ci co masz wybrać sporta czy turystyka czy czopka - bo nikt nie jest Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.