Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pytanie w sprawie badan !


MarkoSM

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem dzisiaj badanie i nie wiem o co B , ale wydaje mi sie ze bede miał prawko na czas okreslony a mianowicie.

Na kartce ktorą dostałem jest tak

1. brak/istnieje( istnieje jest skreslone) przeciwskazan zdrowotnych do kierowania pojazdami silnikowymi do ktorych wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategori i A zaznaczone

2. Ograniczenie w korzystaniu z uprawnien do kierowania pojazdem ze wzgl. na stan zdrowia ( i mam wpisa 0,06 lub 0/06 tak to wyglada )

Data ponownego lub kontrolnego badania lekarskiego napisane 4 luty/ lub lata :D szczerze nie wiem !!!

I tu mi chodzi czy tu moze byc wpisane 4 luty czy mam robic kontrolne badania "za 4 lata"

nosze okulary -1.7 na jedno i drugie oko od ponad 5 lat , a duzo jest przypadkow z wiekszymi wadami i tylko nakaz jazdy w okularach i bezterminowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada wzroku zawsze daje skutek w postaci terminowego prawa jazdy. A nóż widelec pogłębi się na tyle że będziesz widzieć wszystko z wyjątkiem obiektów o średnicy mniejszej niż czołg.

Wujek google pomaga:

01. Wymagana korekcja i/lub ochrona wzroku

01.01 Okulary

01.02 Soczewka(i) kontaktowe

01.03 Okulary ochronne

01.04 Szkła przyciemnione

01.05 Przepaska na oko

01.06 Okulary lub soczewki kontaktowe

02. Wymagana korekcja słuchu/korekcja komunikacji

02.01 Aparat słuchowy na jedno ucho

02.02 Aparat słuchowy na dwoje uszu

03. Wymagane protezy/szyny kończyn

03.01 Proteza/szyna kończyny górnej

03.02 Proteza/szyna kończyny dolnej

05. Ograniczone użycie (obowiązkowe stosowanie subkodów,

ograniczenia jazdy spowodowane

względami medycznymi)

05.01 Jazda tylko w godzinach dziennych (na przykład: okres między

jedną godziną po

wschodzie słońca i jedną godziną przed zachodem)

05.02 Jazda tylko w promieniu … km od miejsca zamieszkania

posiadacza prawa jazdy

lub w obrębie miasta/regionu …

05.03 Jazda bez pasażerów

05.04 Jazda z prędkością nie większą niż … km/h

05.05 Jazda tylko w towarzystwie innego posiadacza prawa jazdy

05.06 Bez przyczepy

05.07 Bez prawa wjazdu na autostrady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na gogle taki sam wniosek , powpisywałem to samo co u mnie na kartce , i chce wiedziec jak to wyglada bo zdania są podzielone jak sie pytam na forach wiec dam takie cos i chce wiedzie czy to bedzie terminowe czy w punkcie 2 oznacza tylko ze za 4 lata tylko mam przyjsc na kontrole i to ze bede miał BEZTERMINOWE gdyz w 1 punkcie skresilone jest ISTNIENIE !

stwierdzam

1. brak/istnienie( istnienie skreslone)**) przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami silnikowymi, do których wymaga-

ne jest posiadanie prawa jazdy kategorii:

A zaznaczone !

A, A1, B, B1, T, B+E***)

C, C1, D, D1, C+E, D+E, C1+E, D1+E oraz pozwolenia do kierowania tramwajem***);

2. ograniczenie w korzystaniu z uprawnień do kierowania pojazdami ze względu na stan zdrowia****)

( WPISANY KOD 01.06)

..........................................................................................................................................................................

Data ponownego lub kontrolnego badania lekarskiego : ( WPISANE 4 lata )

Objaśnienia:

*) Wpisać odpowiednią kwalifikację prawną przeprowadzanego badania lekarskiego.

**) Niepotrzebne skreślić.

***) Zaznaczyć właściwy kwadrat literką "X", a w przypadku braku badania wpisać "NB".

****) Wpisać właściwe kody i subkody ograniczeń w korzystaniu z uprawnień do kierowania pojazdami ze względu na stan zdrowia określone w części II, pkt 3.5, ppkt 1-4, 25 i 31 załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 14 grudnia 2001 r. w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz. U. Nr 150, poz. 1679). Kody należy oddzielać znakiem "/".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby istniały przeciwwskazania to byś nie dostał prawka.

01.06 Okulary lub soczewki kontaktowe bez tego będziesz potraktowany jakbyś nie miał prawka.

4 lata to czas na jaki wydaje się prawko potem idziesz robisz znowu badania i wymieniasz prawko w urzędzie miasta.Mam tak samo i najpierw miałem na 5 lat a teraz na 15lat kat A i B a ciężkie kategorie mam na 5 lat(ale to inna sprawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę okulary od jakiś 3 lat. Nawet nie pamiętam jaka była wada (badania robione w vision expresie :)) - bodaj -0,75 na jednym oku i jakoś podobnie na drugim. W każdym razie na badaniach przed kursem w kwietniu b.r. miałem problem z literkami i lekarz wpisał mi wadę wzroku z tym, że według Jego zapewnień prawo jazdy będę miał bezterminowe a jedynie z prikazem jazdy w brelach, co w aucie i tak już od dłuższego czasu uskuteczniam. Mam nadzieję, że z tą bezterminowością to prawda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Odnośnie prawo jazdy i (bez)terminowości, to chciałbym podzielić się także kilkoma informacjami.

Sam miałem polskie prawko A+B z ograniczeniem 01.01 (okulary), a od kilku miesięcy mam już A+B austriackie z ograniczeniami 01.06 (okulary lub soczewki kontaktowe). Jestem jakby na bieżąco z prawem EU, ponieważ udało mi się przepisać prawo jazdy. Oczywiście badania także mnie obowiązywały.

Przy składaniu wniosku na prawo jazdy (choć miałem EU) otrzymałem w Verkehrsamt (Urząd Komunikacji) informację, że o tym, że przygotowana jest nowelizacja prawa o Ruchu Drogowym obowiązująca w całym obszarze członkowskim EU. I nie będzie więcej Prawa Jazdy bezterminowego.

Począwszy od 19. Stycznia 2013 wszystkie Prawa Jazdy wydane w EU będą ważne jedynie na 15 lat (piętnaście), czyli będą ważne do 2028roku.

Natomiast prawo jazdy otrzymane przed 19.01.2013, czyli do 18.01.2013 otrzymają ważność na 20 lat, czyli do 2033 roku.

Tu zamieściłem nowy temat: http://www.motocykle...awo-jazdy-w-eu/

Pozdrawiam,

Krzysztof z PBC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.