Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ciężki wybór pomiędzy trzema ścigami, potrzebna pomoc.


DawidF4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, do miesiąca czasu zamierzam kupić nowy motocykl 2 miesiące temu sprzedałem swoją Honde CBR 600 F4 którą miałem 3 sezony. Obecnie waham się pomiędzy trzema opcjami Yamaha R1 2004r, Suzuki GSX-R 1000 K5 i Honda 1000RR 2004r, na pierwszym miejscu stawiam Gixa K5 ale nie wiem czy starczy mi na niego pieniędzy ponieważ jest najdroższy z tych trzech motocykli lecz pozostaje Honda i Yamaha i nie wiem co wybrać jeżeli nie starczy mi kasy na Gixa. Jak sądzicie co będzie lepsze R1 czy 1000RR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten numer tego magazynu z porównaniem litrów ale tam masz porównanie nowych modeli więc nie ma co na to patrzeć bo ja chcę roczniki 2004-2005. Tak jak pisałem Gix jest u mnie na 1 miejscu ale powątpiewam czy będzie mnie na niego stać dla tego chcę poznać wasze opinie jeszcze co do R1 i 1000rr oba z rocznika 2004. Myślałem nad 945rr również piękny i solidny motocykl ale wolę dać trochę więcej i kupić coś z tego co napisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cbr-ką trzeba zwrócić uwagę na ładowanie, bo o ile mnie pamięć nie myli chyba w tych rocznikach był największy problem z alternatorami.

A z opini zasłyszanych od znajomych chyba najwygodniejsza pozycja na gixerze.

Testami tak do końca się nie sugeruj, bo nie zawsze ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie zgadzam się dla tego napisałem wcześniej że nie ma co patrzeć na te testy z gazety. Ale to na drugim miejscu po Gixie co R1 czy 1000RR ? Dodam że motocykl nie służy mi na co dzień do jazdy do pracy czy coś bo od tego mam auto a motocykl jest dla mnie żeby pośmigać w wolnym czasie, czasami na jakieś dalsze wypady, tak że na wygodzie aż tak bardzo mi nie zależy bo w końcu to sporty a nie turystyki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy problem to znaleźć w oryginale,prosty,nie zajechany ,nie prostowany.A który lepszy to odczucia subiektywne.Nie tak dawno był tu temat o repsolu zajechanym w kosmos ale co honda to honda.Ja bym chyba wolał daytone bo młodsza,daje szansę na kupno fajnej sztuki z małym przebiegiem.Ewentualnie jak jest parcie na dużą pojemność to hajabuse bo piec wytrzymały.

Za takim sportem to łażenie i się wkurwianie bo wydupione są zdrowo.Co do niezawodności hondy to akurat pęknięty blok w bladym albo awaria 2 wcale nie jest taką rzadkością.Jakieś tam problemy elektryczne to jest pikuś i r1 tez nie omijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No F4 co miałem też po przejściach była ale silnik igiełka 3 sezony nie trzeba było robić nic jedynie podstawy zmiana płynów itp. tak że wiadomo że Honda słynie z solidnych konstrukcji a jakieś tam wady ma każdy jeden motocykl ale z tego co wiem to właśnie R1 04r już nie miała takiej bolączki z 2 biegiem jak jej poprzednicy z wcześniejszych lat. Fundusze to ok. 17tyś z tego co patrzę od jakiegoś czasu to za tą kwotę idzie wyrwać sztuki nie zmęczone strasznie życiem. Wiadomo że każdy jeden ścig nie raz leciał do odciny miał palonego kapcia i był stawiany na koło bo nie ma co się oszukiwać że się kupi litra który był nigdy nie katowany. Cieszył bym się gdyby się wypowiedział ktoś kto miał styczność z R1 i 1000RR w rocznikach 2004r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko K5, K6 już nie miały tego problemu. Jeśli nie starczy Ci na gixa K5 to pomyśl nad K4, motocykl zajebisty, gdzieś już kiedyś przezemnie opisywamy z punktu widzenia użytkownika, miałem go kilka sezonów i jakby mi BMe zawinęli to wróciłbym na K4 właśnie. cbr i R1 moim zdaniem odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pozwolę się podłaczyć pod ten temat gdyż pytanie mam podobne.

Mianowicie zastanawiam się nad zakupem SUZUKI GSX-R 1000, YAMAHA R1, czy też HONDA 1000RR. Roczniki które mnie interesują to 2006-2008. Zależy mi również na jaknajbardziej komfortowej pozycji. Który z tych modeli byście polecili i przede wszystkim dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.