Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wyraz dezaprobaty po meczu Polska Rosja


tapmal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem wyrazić dezaprobatę dla tego co łyse pały z Wawy(i nie tylko) zrobili z kibicami przed i po wczorajszym meczu, tylko dlatego że są z Rosji.

99% kibiców z Rosji to stolarze, kierowcy i inni normalni ludzie........ Kur.....wa, czy Polska musi się kojarzyć z obciachem? Czy nie można żyć bez:

-codziennych opowieści o samolocie, koncesji radiowej, korupcji? Czy nie można żyć jak w Szwajcarii, Holandii czy innym świeckim i nowoczesnym europejskim kraju?

Jest mi normalnie wstyd................. Chcecie to komentujcie................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Cookie

Hm, ale o co chodzi? Mogli nie prowokowac, co miala znaczyc flaga Rosjan na stadionie? Wystrzelona petarda? Koszulki? Sierp i Mlot w Polsce jest zakazany, to ze Tusk jest poslusznym pieskiem Putina, nie znaczy ze reszta Polakow ma nia byc. Szukaja teraz kozlow ofiarnych, ktorymi maja byc patrioci. "Lysi" prawidlowo zareagowali, szkoda tylko ze Polski premier, Polskie media karca nie tych co trzeba..Malo krzywdy nam zadali?

Dymitr Michajłowicz Pożarski (ros. Дмитрий Михайлович Пожарский) (ur. 17 października 1577 – zm. 30 kwietnia 1642) – kniaź z rodu Rurykowiczów, przywódca powstania ludowego, które wyparło wojska polsko-litewskie z Rosji, w czasie wojny polsko-rosyjskiej 1609-1618.

W 1598 wziął udział w obradach Soboru Ziemskiego, który wyniósł na tron carski Borysa Godunowa. Jako stolnik wziął udział w 1608 w obronie Kołomny w czasie dymitriad. W tym samym roku rozbił powstańców Iwana Bołotnikowa. W 1610 bronił Zarajska przed oddziałami Dymitra Samozwańca II.

29 marca 1611 stanął na czele powstania przeciwko polskim załogom okupującym Moskwę. 30 marca niespodziewanie zaatakowany przez śmiały wypad husarii pod dowództwem rotmistrza Samuela Dunikowskiego, został ciężko ranny.

Jesienią 1611 stanął na czele sformowanej w Niżnym Nowogrodzie armii powstańczej Kuźmy Minina. Przez pół roku oblegał polską załogę Jarosławla.

We wrześniu 1612 w dwudniowej bitwie na przedpolach Moskwy przeszkodził odsieczy wojsk polsko-litewskich hetmana wielkiego litewskiego Jana Karola Chodkiewicza, które próbowały dostarczyć żywność polskiej załodze obleganego Kremla.

W uznaniu zasług mianowany bojarem. W 1615 przeprowadził działania zaczepne przeciwko lisowczykom. W grudniu 1617 pobity pod Kaługą przez lisowczyków pułkownika Stanisława Czaplińskiego. W 1618 jego oddział został kompletnie rozbity przez wojska polskie pod wodzą królewicza Władysława atakujące Moskwę. W czasie wojny polsko-rosyjskiej 1632-1634 przydzielony do mniej ważnych działań militarnych wojsk rosyjskich.

Pełnił wiele funkcji w administracji rosyjskiej. W 1619 został szefem prikazu transportu, w latach 1621-1628 kierował prikazem policji i prikazem sądów moskiewskich w latach 1637 i 1640-1642.

Jego postać stała się symbolem narodowym w historii Rosji, a rocznica zwycięstwa powstania Pożarskiego w 1612 jest od niedawna obchodzona jako rosyjskie święto narodowe pod nazwą Dzień Jedności Narodowej.

Sierp i młot – symbol komunistyczny, spopularyzowany po rewolucji październikowej. Przyjmowały go do swoich emblematów partie komunistyczne na całym świecie, pojawiał się też on w różnych postaciach na flagach różnych państw.

Znak ten symbolizować miał ideę dyktatury proletariatu, czyli tzw. "ludowładztwa" – realizowanych poprzez rządy robotników (młot) i chłopów (sierp). Sierp i młot w herbie narodowym Austrii nie jest związany z komunizmem; na odwrót – razem ze złotą murowaną koroną nawiązuje do idei solidarności klas społecznych: robotników, chłopów i mieszczaństwa. W innych krajach w herbach dodawano m.in.: (NRD) cyrkiel (symbolizuje rolę inteligencji pracującej), maczetę (w krajach afrykańskich, w których sierp nie był używany), karabin (Burkina Faso, symbolizujący udział żołnierzy).

Motyw graficzny "sierpa i młota" wraz z dodatkiem skrzydeł jest elementem używanego do dziś logo linii lotniczych Aerofłot. W Moskwie nazwę "Sierp i młot" nosi w dalszym ciągu duża fabryka znajdująca się w centrum miasta i położony koło niej przystanek kolejowy, a także klub sportowy w tym samym mieście

A tak pozatym to Cie lubie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapmal - obciach był. Ale czyż nie wiedzieliśmy że tak będzie?

Dark. Też cię lubię, ale jedź ty na tą patelnie i zastanów się nad tym co piszesz. Jaki związek ma obsuwa przed i po meczu na Euro 2012 z powstaniem Pożarskim??? Na litość. To szwedzi byli później u nas i co, lepiej ich pamiętasz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Cookie

po cholere prowokowali ? Pierdolone komunisty, Jaki to ma zwiazek? Wielki, stanal na przeciw POLSKIEMU Powstaniu , Nie dostrzegasz o co tu chodzi? Rownoczesnie mogla tam byc podobizna Wsiewołoda Nikołajewicza Mierkułowa i tez bylo by dobrze tak ? 2 sprawa, po cholere paradowali w sierpie i mlocie? Reakcja na kiboli byla prawidlowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprosić za incydenty, ale nic na kolanach. a czytalem dzis komentarze i w robocie pogadalismy to niektorzy malo nie płakali z załości i wstydu.

ja twierdze, ze Rosjanie na podobny marsz na Kremlu by sie nie zgodzili 11 listopada gdybysmy chcieli zorganizowac, takze powinni docenic to co dostali i mam nadzieje, ze normalni docenili. hołota znajdzie sie zawsze i wszędzie i tych powinni szybko wyłapać i skasowac, ale bez lizania butów Putinowi i bałwochwalczych telefonów i dywaników. a Tusk to tak zagrywa jakby był ruskim bolkiem.

zwykli Rosjanie fajni ludzie, znam paru, wódke lubia tak jak my, pospiewac przy okazji tez a jak trzeba komus nastukać to tez sie raczej nie chowają.

inna sprawa po kiego ch.... gazety ludzi nastrajają na wojnę? bydło czasem jednak coś czyta i słucha i poszli na wojne.

a na filmach z marszu i bijatyk widać przede wszystkim paparazzi i sępów, ktory lepsze zdjęcie zrobi. tu jest żenada i po politykach to jest druga opcja do wypierd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szreku czyli wychodzi na to że honoru polaków bronili kibole.

Kiedy odpowiedzialnośc poniesie prezydent Warszawy za wydanie zgody na przemarsz rosjan? (ewidetna prowokacja)

bo nasz rzad dawno nas sprzedal. Dzisiaj widze pełno artykułów o zadłużających sie miastach, gminach w związku z Euro

i upadających firmach wykonujących rózne rzeczy związane z euro.

Wyglada na to że EURO wyniszcza nas jak II Wojna Swiatowa a po wszystkim nasz rzad bedzie miał wszystko w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Cookie

Danvield a to swoja droga, miliardy kosztowalo nas Euro, choc tak naprawde nasza gospodarka nie byla gotowa by je organizowac. Grunt ze Oni na przetargach napchali kieszenie, powreczali sobie premie.. Mamy stadiony a w Polsce dzieci gloduja, to rzadzacych nie obchodzi. Szastaja nasza kasa na lewo i prawo. Czemu Tusk niegatywnie wypowiedzial sie o Polskich kibolach? A o Rosyjskich wzmianki nie bylo. Przeciez to byla jawna prowokacja z ich strony. Moze kiedys narod pojdzie po rozum do glowy zmadrzeje.I jeszcze raz pytam, dlaczego Policja nie interweniowala widzac u rosyjkisch kibicow symbol sierpa i mlota? ktory jest PRAWNIE ZAKAZANY W POLSCE !Za ta sytuacje powinien odpowiedziec nasz kochany rzad, prezyndent warszawy ktorzy chyba promuja totalitaryzm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy odpowiedzialnośc poniesie prezydent Warszawy za wydanie zgody na przemarsz rosjan? (ewidetna prowokacja)

w sumie juz po meczu, ale jeszcze jedno zdanie : nie zgodze sie z toba danvield.

ja rowniez wydalbym zgode na przemarsz. uwazam, ze lepiej miec jedną porządna bijatyke w jednym miejscu niz 20 malych zapalnych ognisk po calym miescie, bo jakimi drogami rosjanie by szli na mecz to tylko oni wiedza. a tak wszyscy szli razem, policja byla na miejscu i teoretycznie miala bardzo ułatwione zadanie. wyszlo jak wyszlo, chociaz i tak chyba nie było tak źle jak przedstawiają w mediach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szreku w sumie cieszę się że się rozwijasz:) Umiesz już kopiuj/wklej zrobić :)))))))))

Myślę że należysz do elitarnych 21% naszego elektoratu spod znaku krzyża, samolotu, źle pojętego honoru oraz szkodliwego "patriotyzmu " w czystej sarmackiej formie:)

Aha. Uważam również że jesteś ksenofobem(czytaj mam ruski kompleks, i najlepiej Je.....ć ruskich)

Prawda jest taka, że właśnie dlatego z powodu takich poglądów i zachowań, europa postrzega nas jako kraj z furmankami........................

Tzn. kibole nokautują z główki a Ty mnie intelektem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost masz racje jakis sens w tym jest.

Generlanie mysle sobie że bez znaczenia jest czy rusek czy niemiec czy siaki.

Media napewno mieszaja i po czesci tez ponoszą odpowiedzialnośc za to jak postrzegają nas inni.

przykład ; BBC wyemitowało dokument 'stadiony smierci" ukazując polske jako kraj pełen rasistów faszystów etc

prawda jest taka że jak chce sie znaleźć na defiladzie zołnierza ze źle wypastowanymi butami to sie znajdzie.

Daleko szukac nie trzeba - pozywka dla mediów sa ucieczki na motocyklach przed policja

a nikomu do głowy nie przyjdzie znacznie "wieksze" dobro czynione przez motocyklistów

Inna kwestia jest to czy nie doszło przypadkiem do prowokacji ze strony policji.

Widziałem kilkakrotnie filmy na których widac że przebierancy prowokowali tłum po czym do akcji wkraczała policja.

Mówi sie tam gdzie sensacja tam i pieniądze a prawdy nie dowiemy sie nigdy;)(mysle ze tak to działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szreku w sumie cieszę się że się rozwijasz:) Umiesz już kopiuj/wklej zrobić :)))))))))

Myślę że należysz do elitarnych 21% naszego elektoratu spod znaku krzyża, samolotu, źle pojętego honoru oraz szkodliwego "patriotyzmu " w czystej sarmackiej formie:)

Aha. Uważam również że jesteś ksenofobem(czytaj mam ruski kompleks, i najlepiej Je.....ć ruskich)

Prawda jest taka, że właśnie dlatego z powodu takich poglądów i zachowań, europa postrzega nas jako kraj z furmankami........................

Tzn. kibole nokautują z główki a Ty mnie intelektem:)

ciekawe czy to ci stolarze jak to określiłeś napierd... polskich stewardów na stadionie narodowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś tutaj wspomniał, że rosjanie paradowali w koszulkach z młotem i sierpem? ahhhahahaha, pierwsze słysze, nawet w wiadomościach tego nie było.

tutaj macie filmik od Korwina Mikke. I gdzie tutaj rosjanie prowokują?

Sam byłem na FonZone we Wrocławiu i gdy staliśmy w Strefie Kibica to grupa Polaków skandowała "Jebać Rosję". A ruscy sobie stali i nic z tego nie robili. Co prawda byli z rodzinami, tzn z dziecmi. Jestem ciekaw czy ci polscy cwaniacy (bo to leszcze akurat skandowali o wadze 50kg) tak samo by śpiewali gdyby to nie były rodziny i a "normalni" kibice z rosji.

Poważnie, było mi wstyd za polaków.

W samej gazecie bylo napisane, że na 185 zatrzymanych. było Około 150polaków 25rosjan i jeden węgier plus ktoś tam jeszcze, jak dobrze pamiętam.

To pokazuje obraz kto się agresywnie zachowuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo myśmy się przed tym Węgrem bronili!! I wpadli w zasadzkę rozjuszonych Rosjan. Więc na wszelki wypadek przegraliśmy z Czechami, bo jeszcze mogłoby sie okazać że krecik to zakamuflowana czerwona gnida i trzeba by ruszyć na Pragę. A tego Smuda nie chciał, więc jaki wynik był, kady widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem wyrazić dezaprobatę dla tego co łyse pały z Wawy(i nie tylko) zrobili z kibicami przed i po wczorajszym meczu, tylko dlatego że są z Rosji.

99% kibiców z Rosji to stolarze, kierowcy i inni normalni ludzie........ Kur.....wa, czy Polska musi się kojarzyć z obciachem? Czy nie można żyć bez:

-codziennych opowieści o samolocie, koncesji radiowej, korupcji? Czy nie można żyć jak w Szwajcarii, Holandii czy innym świeckim i nowoczesnym europejskim kraju?

Jest mi normalnie wstyd................. Chcecie to komentujcie................

Piotrze , to temat tabu , nic nie wskóramy, a sama debata tylko nas poróżnia . Pozytywne jest to w tym wszystkim, że my Polacy potrafimy jeszcze poniekąd rozmawiać, o tym i o innym .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i gdy staliśmy w Strefie Kibica to grupa Polaków skandowała "Jebać Rosję". A ruscy sobie stali i nic z tego nie robili.

Poważnie, było mi wstyd za polaków.

Wstyd to i mogło być za tych polaków co stali i na takie hasła nie reagowali.

Nigdy nie będzie z niczym lepiej jeśli społeczeństwo będzie akceptowało pewne negatywne zachowania ale i tak trzeba zmieniać świat zaczynając od siebie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe piszę przecież, że chodzi o społeczeństwo, nas wszystkich razem, sam nie "nic" ale "niewiele" zdziałasz szczególnie jeśli chodzi o postawienie się dużej grupie ludzi. Zdrowy rozsądek trzeba mieć i reagować odpowiednio do sytuacji ;)

I nie wiem zupełnie czemu reagujesz zaczepnie kiedy ja tu jeszcze w miarę miło ;) Akurat zdarzyło mi się kilka razy w życiu olać sprawę i żałować, reagować i żałować i reagować i się cieszyć. Nie ma złotego środka i myślę, że bardziej odpowiedzialność za to jak będzie spływa na rodziców tych teraz najmłodszych.

A "zmienianie świata od siebie" dotyczyło chyba najbardziej mnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wybacz za ton :) Jestem zbyt nadpobudliwą osobą.

Sam często reaguje na różne zaczepki kierowane nie w moją stronę. Tam też coś mowilem zeby dali spokój (bylem pod wpływem wiec srednio pamiętam ;p).

Ale koledzy uspokajali. I ze względu na nich lepiej bylo nie wszczynac awantury, bo tym się zazwyczaj konczy zwracanie uwagi plebsowi (plebsu?) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.