Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tanie ubranie do motocyklu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę bezpiecznie się ubrać na motocykl, lecz niestety, dużo pieniędzy nie mam by wydać ponad 1 tysiąc na kurtkę skórzana.

Dlatego myślę o :

http://allegro.pl/zbroja-buzer-adrenaline-odpinane-barki-wys0zl-i2385087023.html?source=oo

Czy to mi w zupełności wystarczy na ochronę górnej części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da zboja.Ochraniacze są na siateczce poprzekręcają się przy ślizgu.W crosie masz bardzo niewielkie prędkości i inne zagrożenia niż na ulicy.

Ze 3 razy jechałem w zbroi.Bąk mi wpadł i wiesz jak jest fajnie?

Na drugim forum kolega ma kombinezon za 300 zł w dodatku chyba nawet perforowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka gleb w zbroi nie tylko w terenie (bo w terenie to mnogo tych gleb było) i zbroja dawała radę... jest jeden poważny minus zbroi człowiek czuje się niezniszczalny i szybciej jeździ :D

Ps. Ubranie na moto zaczyna się od dołu kompletować (pomijając oczywistość czyli kask) pierwsze co obrywa przy lekkich glebach to nogi kolana czyli pierwsze to buty i zasada jest im wyższe i pancerniejsze tym bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka gleb w zbroi nie tylko w terenie (bo w terenie to mnogo tych gleb było) i zbroja dawała radę... jest jeden poważny minus zbroi człowiek czuje się niezniszczalny i szybciej jeździ :D

Ps. Ubranie na moto zaczyna się od dołu kompletować (pomijając oczywistość czyli kask) pierwsze co obrywa przy lekkich glebach to nogi kolana czyli pierwsze to buty i zasada jest im wyższe i pancerniejsze tym bezpieczniej.

No nie do końca bym się zgodził. Miałem jeden ślizg przy prędkości ok. 80km/h. Na sobie kask, kurtkę, rękawice, zwykłe buty i krótkie letnie spodenki. Oberwała mocno kurtka i rękawice. Na nogach o dziwo najmniejszego przetarcia nie miałem. Buty minimalne obtarcia, wyglądały po wypadku jakby zamiast 1 miesiąca miały może ze 3.

Drugi raz to już mi dostarczak wymusił i przywitałem się z jego maską przy prędkości ok 60km/h. W tym przypadku miałem już mottowear'y, które się przydały, bo po kolizji dość mocno mnie kolano bolało. Ochraniacze zrobiły swoje. Buty nietknięte tym razem. Stopy mnie w obydwu przypadkach nigdy nie bolały.

Jak dla mnie najważniejsze oprócz kasku to rękawice, bo zawsze przy glebie się rękami asekurujesz. Gdyby nie one to nie wiem jakbym teraz wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc tym tropem ... każdy inaczej się wywraca :D

W takim razie polecam zrobić glebę koledze bez ciuchów ochronnych i kupować najpierw ciuch na to co się koledze obetrze :D

Ale to już przetestuje w takim ochraniaczu, ewentualnie później dokupię coś na otarte miejsca ;)

Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoje ubranie na przeciwko Famuru (Piotrowice/Ligota przed wiaduktem), J&L motocykle czy jakoś tak, kurtka tekstylna wstawki skórzane, w miejsach narażonych + spodnie do kompletu 550 zł za wszystko, teraz z tego co widziałem mają lepsze ochraniacze, do tego też kupiłem u nich rękawice, miałem ślizg przy 30/40 km/h zero przetarć na ubraniu i również nic mi się nie stało, no stłukłem sobie palec wskazujący jakimś cudem dość mocno, pradobodobnie klamka od sprzęgła mi odbiła. Generalnie ciuchy tanie daja radę, ale w upalne dni jest masakra, membrana która jest zastosowana nie oddaje ciepła, i jest dość gorąco. Wystarczy chwila postoju, przy jeździe jest ok. Za to na zimniejsze dni sąbombowe, W tym komplecie z podpinkami jeździłem przy 0/1 oC. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też kupiłem spodnie w sklepie naprzeciwko famuru. mają membranę i są do du...

wyjaśniam dlaczego:

1. przemokły w kroczu jak jechałem w deszczu (kurtka modeki nie puściła a w majtkach mokro - i to nie z powodu braku pampersów)

2. brak odpinanej membrany skończył się tym że jak było ciepło nawet nie myślałem o ich ubieraniu

skończyło się na tym że mam ubranie nastawione na wentylację (jak często jeździmy w deszczu?) a "kondoma" zawsze można na siebie wrzucić jak będzie padać (dużo miejsca nie zajmuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego co ty porównujesz spodnie za 250 zł do modeki :). Mój komplet sprawował się i nadal sprawuje dobrze oczywiście spodnie w korku od środka puściły szfy i widać membrane, fakt przez to że jest niewypinana jest bardzo gorąco to samo w kurtce. (Zastanawiam się czy jej nie wyciągnąć. Komplet ma tylk wypinaną podpinkę która na chłodne dni jest jak znalazł. Za to w spodniach i kurtce przy 19oC jest idealnie. Przy wyższych temperaturach jak się jedzie conajmniej 50 km/h to da się wytrzymać, ale każdy postój to mordęga. Co do deszczu to komplet przy zawieruchy gdzie w zeszłym roku wracałem fakt przemukł trochę na zamku. Jak dla mnie idealny stosunek/ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porównuję - twierdzę tylko że w moim przypadku te spodnie były wyrzuconymi pieniędzmi.

wszystko zależy od tego co kto chce z nimi robić. kupiłem w tym sezonie spodnie modeki bez żadnej membrany - coś około 300 zł płaciłem. spodnie nie mają też ociepliny, za to mają odpinane nogawki powyżej kolan - bajera jak staniesz na "popas".

teraz mam dwie pary - jedne na zimno i mokro (raczej wtedy nie jeżdzę) i drugie na ciepłe dni (z tych korzystam)

to samo miałem z kurtką (w starej zdychałem z gorąca - więc wisi w szafie), natomiast cały zeszły sezon i teraźniejszy (do końca kwietnia - bo wtedy zastopowałem z jazdą) używałem tylko modeki roma.

prawdą jest to że trudno o uniwersalne ubranie sprawdzające się w + 35 i w + 5 stopniach. do tego reagujące na opady i przede wszystkim tanie. uważam że należy się zastanowić w jakich warunkach będzie się jeździć i wtedy do nich dobrać ubranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuwcy mają dużo racji z tą tanizną - to jest podcieranie d..py szkłem.

Zbroja jest fajna ale polecam zakup zwykłej kurtki z ochraniaczami.

Moje typy:

Richa - solidna, przystępna kasa korzystna cena/jakość

ozone - przyzwoity cena/ wyposażenie, ale często sa reklamacje

Modeka - ostatnie 2 lata róznie z nią bywa

W moto-akcesoriach się ruszyło i bardzo często jest dobra wyprzedaż. Może tam coś trafisz z przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.