Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

ZGUBIŁAM OSTATNI KLUCZYK-DORADŹCIE COŚ ;(


s2izula

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dziś zgubiłam OSTATNI kluczyk do mojej hondy 1000rr (2006r.). Miałam go na smyczce na szyji... i?? Smyczka z kluczykiem się rozpłynęła ;( Nie wiem co teraz zrobić!!?? Konieczna jest wymiana całej stacyjki? Cały dzień szukam tej zasranej smyczy!! Płakać mi się chce!! :((((((((((((((((((((((((((((((((( Poradźcie coś...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama stacyjka Ci nic nie da, trzeba też wymienić moduł i kable z wersji US(bez HISSa) jak już. Niestety chyba trzeba będzie znależć bitą RRke i kupic cały komplet. Samo dorobienie klucza to koszt ok 100zł/klucz jak się wie jak to zrobić :) , ale trzeba mieć przy sobie przynajmniej 1 oryginalny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiegoś prostszego rozwiązania np: dorobienie kluczyka na podstawie zamka np: baku paliwa (taka opcja jest) i usunięcie immobilajzera (HISSa wogóle wyrzucić i tak jest niepotrzebny). Może zapytać kogos kto się zajmuje montażem alarmów samochodowych czy się nie podejmie no i zależy za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać... Ręcę mi opadają ;( Szukałam stacyjki z modułem na "alle-shit'cie" i nic na obecną chwilę nie ma... Porozwieszałam też ogłoszenia z zaginięciem, a wczoraj byłam w Media w M1 (Czeladź), gdzie to niby mogło się stać. Dodatkowo dom i samochód już cały przetrzepałam. Jakby ktoś z Was miał możliwość załatwienia kompletu (stacyjka + hiss), bądź dorobienia w jakiś sposób tego kluczyka na podstawie zamka (choć nie wiem czy to jest w ogóle realne) to czekam na jakiś odzew.

Dzięki za odpowiedźi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ja w cebrze NIE MAM Hiss'a!! Teraz się kapnęła, że przecież teraz mam wersję USA (żółto-niebieską). Także koszta z tym związane będą dużo mniejsze.

Zatem, jeśli znacie-To proszę o namiar do osób, które dorobią mi kluczyk na podstawie zamka. Dzwoniłam do "hondy" i też doradzili mi takie wyjście z sytuacji. Bo u nich nowe zamki + kluczyki = 1700zł brutto:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę doradzić to co normalnie w takich sytuacjach, przypomnieć sobie co gdzie sie widziało ostatni raz ten kluczyk i prześledzić po kolei co się robiło. Jeżeli masz to za sobą i jesteś pewna że kluczyka nie ma gdzieś pod siedzeniem (np. w szynie, w bagażniku w kole zapasowym, w dziurawej kieszeni kurtce, lub innym dziwnym miejscu samochodzie domu) no to ja osobiście próbowałbym skontaktować się z miejscami gdzie byłaś tego dnia, centra handlowe sklepym łaćznie z konkretymi sklepami, które odwiedzałaś i popytać, zapytać też ochronę czy nikt nie oddał takiego klucza. W ostateczności zadzwonić na policję i również biura rzeczy znaleźionych, i tam dowiedzieć sie czy nie mają w rejestrach z ostatnich dni zgłoszenia znalezionych kluczy, w tedy cie ew. pokierują na którym posterunku powinny sie znajdować.

Tyle mi przychodzi do głowy powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że centra 'M1' są pechowe, ja też zgubiłem kluczyk pod M1 tyle, że w Zabrzu, na szczęście się znalazł.. Wszystko już chyba zostało powiedziane, jedyne co mogę dodać na pocieszenie to, że kiedyś zgubiłem jedyny klucz od puszki, tydzień/dwa później byłem zdecydowany, że jadę dorabiać(duże koszty wymiana wszystkich zamków, immo, itp) i dzień przed tym, znalazł się w szafce pod ubraniami, gdzie oczywiście wcześniej zaglądałem podczas poszukiwań.. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę doradzić to co normalnie w takich sytuacjach, przypomnieć sobie co gdzie sie widziało ostatni raz ten kluczyk i prześledzić po kolei co się robiło. Jeżeli masz to za sobą i jesteś pewna że kluczyka nie ma gdzieś pod siedzeniem (np. w szynie, w bagażniku w kole zapasowym, w dziurawej kieszeni kurtce, lub innym dziwnym miejscu samochodzie domu) no to ja osobiście próbowałbym skontaktować się z miejscami gdzie byłaś tego dnia, centra handlowe sklepym łaćznie z konkretymi sklepami, które odwiedzałaś i popytać, zapytać też ochronę czy nikt nie oddał takiego klucza. W ostateczności zadzwonić na policję i również biura rzeczy znaleźionych, i tam dowiedzieć sie czy nie mają w rejestrach z ostatnich dni zgłoszenia znalezionych kluczy, w tedy cie ew. pokierują na którym posterunku powinny sie znajdować.

Tyle mi przychodzi do głowy powodzenia.

Uwierz mi, że zrobiłam wszytko co w mojej mocy. Wszystko przeszukane. Nawet porozwieszałam ogłoszenia pod M1, po klatkach, w parku (wszędzie tam, gdzie byłam tamtego dnia) i 0. Dzwoniłam też na informację do Media, do Reala i dupa... Tylko dziwi mnie fakt, że smycz ciągle miałam na szyji, a tu nagle się rozpłynęła:/ Już się pogodziłam z tym, że klucze przepadły... Pociesza mnie tylko fakt, że dorobienie takiego klucza na podstawie stacyjki (którą muszę wymontować), to koszt od 80 do 150zł, bo na szczęście bez hiss'a. Spróbuję jeszcze z tym biurem rzeczy znaleźnionych, bo na to nie wpadłam:) Dziękuję za podpowiedźi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Wszystko już zostało powiedziane:) Kluczyk dorabiam i mam tylko taką nadzieję, że nikt potem mi cebrą np. spod "M1" nie odjedzie ;) Trzeba na podstawie stacyjki-Bo podobno ma więcej zapadek niż zamek spod zadupka, bądź baku paliwa.

Także dziękuję wszystkim za info.

Pozdrawiam!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.