Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jak się ubrać za 1500zł?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie jak na możliwości jego maszyny, to było powoli ;)

Obrażenia jakby z okolic 40 km/h.

A buty miał - widać na zdjęciu adidaska na stopie, a drugiego ktoś tam trzyma u góry zdjęcia ;)

Widać drugi się zsunął przy szlifie :)

Na pewno miał śliczniutkie strupeczki ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nfs - nie chce kasku za 300-400zł, bo już posiadam LS2 Lagarto (jescze ze skutera) za którego dałem 300zł pare lat wstecz. Pisałem wczesniej, że 1,5tyś chciałem wydać na ubranie a osobno z 700-800zł na kask.

Co to butów to wszystko ładnie pięknie ale mam wkładke 32cm, czyli wg tablicy rozmiarów na moto-akcesoria to musiałbym mieć rozmiar 49-50. I chyba będzie z tym problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnich - rozumiem że toczek nie sprawdzi się. Dzięki za info. Test z kulką nie przemawia do mnie. Ochraniacze nie były w kieszeniach, co zdecydowanie zmienia specyfikę sprężystości i rozciągliwości materiału. Polecam podręcznik z fizyki dla gimnazjum.

Komar. Ja jeżdżę w Nolanie n43 AIR. Jestem zadowolony tak sobie. Jak chcę się powozić w upalne dni jeżdżę bez szybki, tylko z blendą i daszkiem. I git. Jak wyjeżdżam na autostradę i zapinam szczękę i szybkę to nie dość że huczy, to jeszcze wiucha po gębie. Nie wiem jak to wygląda w integralu (n85), ale może wcale niekoniecznie Nolan. Są ciut tańsze kaski, wcale nie gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnich - rozumiem że toczek nie sprawdzi się. Dzięki za info. Test z kulką nie przemawia do mnie. Ochraniacze nie były w kieszeniach, co zdecydowanie zmienia specyfikę sprężystości i rozciągliwości materiału. Polecam podręcznik z fizyki dla gimnazjum.

Z fizyki tylko z tematu o oddawaniu ciepła między różnymi stanami skupienia miałam piątkę i to wynikającą z mojego ówczesnego zainteresowania tematem :D , resztę zżynałam albo miałam z biedą trójczynę, to się nie będę w tym temacie wymądrzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się na Nolana nie upieram :) ... Szczerze mówiąc przeczytałem już tyle tematów o kaskach, że mam totalny kisiel w glowie i nie wiem co wybrać. Im czytam więcej tym jest gorzej. Ogolnie wychodzi na to, że trzeba isc do roboty i robić tak długo aż mi starczy na XR 1100 - przynajmniej tak wynika z przeczytanych topicow. Eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2k w życiu kasku nie kupię, choć mnie stać. Chyba że zacznę latać na torze, albo ruszę w extremę. Nie dajmy się zwariować.

Nie kieruj się za bardzo opiniami tymi stąd, bo choć płyna z serca (mam nadzieję) to nie wszyscy, nie każdy z nas jest specem w dziedzinie motoryzacji. Najczęściej to pasja (większa lub mniejsza) i każdy na swój sposób dąży do doskonałości. Nie każdemu jednak się uda, hehehe. A ty nie wiesz komu. I ja też nie wiem.

Szczerze, największą pomoc w kompletowaniu ciuchów i reszty osprzętu uzyskałem od sprzedawców właśnie. Jak większość tu piszących kilka razy przymierzałem, kilkanaście razy gadałem i kilkaset razy oglądałem różne cuda. te super i te super mniej. Potem gdzieś się we łbie to wszystko zaczęło układać i pomału wyklarowało sie czego mi trzeba.

A to, że pierwsze decyzje najczęściej są nietrafione? Ha. Takie życie. Frycowe każdy płaci: ))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko w google znaleźć adresy sklepów w okolicy? Mamy chyba inne internety, bo ja potrafię bez problemu

No właśnie ze nie jest tak łatwo. Szukam od miesiąca rękawic i albo ich nie mogą albo nie chcą sprowadzić. W Rybniku jedna paniusia mi powiedziała ze modelu który chce mi nie sprowadzi bo z tej firmy która ja chciałam ma inne modele i nie bedzie mi jednej pary sprowadzała.Nie ma to jak być frontem do klienta.W Intermotorsie nie mogą mi przywieźć więcej niż jeden model na raz,bo jakies procedury.(nie chce mi się ich opisywać). Było jeszcze kilka takich sytuacji w sklepach w okolicy, wiięc ,jak powiedziałam, nie jest tak różowo jak myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że kolega nie pyta o sklep gdzie znajduje się konkretna kurtka czy kask, tylko ogólnie a to już całkiem inna bajka

Tak, masz rację. Pisałam na szybko z komórki i nie doprecyzowałam najlepiej, o co mi chodziło :) Wiem jedno, że jak chłopak chce sobie pooglądać i powybierać to możliwe, że i tak niewiele zobaczy, bo jest tak, jak pisałam. Albo często niewiele jest na sklepie, albo mogą przywieźć jedną rzecz, żeby móc ją zwrócić, albo jak przywiozą to każą ci od razu kupić, bo oni też za to ponoć od razu płacą. To jest jakaś paranoja, bo wygląda na to, że lepiej kupić przez internet i zwracać niż jeździć po całym Śląsku i tracić czas i kasę na benzynę. Ja miałam jeździć kilka razy po jedną parę rękawic :wacko: , bo nie dało ponoć rady zamówić od razu dwóch różnych rozmiarów dla porównania. :blink: Wy Panowie może będziecie mieć łatwiej, ale ja mam cholernie trudno, jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.