Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

kolejny protest z udziałem motocyklistów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

W Polsce odbyły się już dwa protesty przeciwko wysokim cenom paliw w którym wzięło udział sporo motocyklistów ( za co bardzo dziękujemy )

Otóż 28 kwietnia 2012r organizujemy 3 protest przeciwko wysokim cenom paliw w Polsce.

W Polsce odbyły się już dwa protesty przeciwko wysokim cenom paliw, lecz bez skutku.

Wtedy blokowaliśmy ulice i autostrady, utrudniając innym kierowcom życie.

Zmieniamy taktykę by uderzyć bezpośrednio w "problem" .

Chodzi o blokowanie stacji benzynowych.

Na Śląsku narazie wiemy, że odbędzie się w Sosnowcu, Gliwicach i w Jaworznie.

Jeżeli w akcji weźmie udział 100 pojazdów (samochodów, motocykli) damy radę zablokować nawet 3 stacje benzynowe.

Czyli ok.30 pojazdów ustawia sie przed stacją .Każdy tankuje za jak najniższą cenę a następnie idzie zapłacić, drobniaczkami, do tego może skorzystać w tym czasie WC lub zakupic sobie hot-doga ( pamiętamy, że wszystko robimy w żółwim tempie ) Następnie odjeżdżamy i ustawiamy się pod następnym dystrybutorem i historia się powtarza.

Tankując nie łamiemy prawa.

Nie chcemy zaszkodzić stacjom, ale szukać w nich sprzymierzeńców .

Nie jest winny ajent cpn-u lecz koncern pod szyldem ktorego ajent sprzedaje .

Jesli oni sami przylacza sie do protestu to z zyskiem dla nich samych, bo moze wtedy rzad przestanie okradac kierowcow nałożonymi podatkami i akcyzami!!

Wysokie ceny paliwa = wysokie ceny artykułów w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehee :) Faje mi obojętne bo palę od święta co do protestu z całym szacunkiem wierzycie w to, że odniesie to jakiś skutek ? Robią co chcą ! Nie chce poruszać kwestii politycznych bo to K****** strasznie drażliwy temat. Również z szacunkiem do Moderatorów nie chcę poruszać kwestii mojego pomysłu bo to nie zgodne z prawem, a wykrycie nie możliwe. :) Zobaczcie co robią Hakerzy z naszym umiłowanym żąd(ł)em co chcą ... a więc ... :P

LWG dla Inspiratorów protestu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niczego to nie zmieni, jednakże warto próbować. Gdyby protest odbył się w Jastrzębiu lub w okolicach chętnie bym dołączyła i z pewnością znalazłoby się wiele osób. :)

Jakby nie było, paliwo podrożało w całej Europie - NIE TYLKO W POLSCE - więc... Jaki w tym sens?

Ale próbujmy, jednoczmy się i pokażmy, że na coś nas stać ! :D

Nie to co puszkarze... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to znowu organizatorem tego protestu jest Orlen?

Wiem, że jestem dziwny, ale do mnie jakoś nie przemawia tankowanie drogiego paliwa jako forma protestu przeciwko wysokim cenom tegoż ;)

Zrozumiałbym, gdyby w ramach protestu ludzie przestali kupować to drogie paliwo :)

Ale tankowanie go...

Śmiechowo by było, gdyby specjalnie na dzień protestu stacje podniosły cenę litra paliwa do 100zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, szczerze powiem, że wiem ze duzo to nie da, ale jak juz powiedziałam małymi krokami do przodu, najpierw stacje potem drogi na EURO.

Mi przedewszystkim chodzi o

spowolnienie i tym samym spadek obrotu na np. Orlenie. wyglada to tak jesli dany Orlen jednego koncernu ma duzy obrót w tygodniu to zazwyczaj w poniedzialek dostaje fax o podwyzce paliwa o pare groszy. Gdy obroty spadaja na danym Orlen-ie to po tygodniu znowu jest spadek ceny.

W Jastrzebiu również jest organizowany protest :-)

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość :-)

{

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny paliw sztucznie sa dzwigane,bo jak by je obnizyc to wiele gigantów odnioslo by teraz ogromne straty,poza tym rządom to na ręke,drozsza wacha to wiecej z podatków sciągną.Ceny ropy wcale nie sa wysokie,surowca nie brakuje,w sumie nawet nadprodukcje mamy.No ale,wiadomo o co w tym chodzi.

Jak sie dużo ludu w końcu opamięta i wyjdzie na ulice to może malymi kroczkami sie coś zbije z ceny albo chociaz zatrzyma na podobnym poziomie.Probować warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, szczerze powiem, że wiem ze nic to nie da, ale jak juz powiedziałam małymi krokami do rpzodu, najpeirw stacje potem drogi na EURO.

Mi przedewszystkim chodzi o

spowolnienie i tym samym spadek obrotu na np. Orlenie. wyglada to tak jesli dany Orlen jednego koncernu ma duzy obrót w tygodniu to zazwyczaj w poniedzialek dostaje fax o podwyzce paliwa o pare groszy. Gdy obroty spadaja na danym Orlen-ie to po tygodniu znowu jest spadek ceny.

W Jastrzebiu również jest organizowany protest :-)

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość :-)

{

Ty kolego czytasz to co piszesz ??

Czy tylko piszesz ??

O myslenie nie zapytam.

A tak na marginesie,

przypadkowo byłem "ofiarą" takiej "akcji" ,

blokowanie drogi koło Silesi było naprawde odpowiednim miejsce do protestu !!

A blokowanie stacji ??

Nie na tej to na innej zatankuje, nie dzisiaj to jutro !!

Nie żebym był zwolennikiem drogiej benzyny (nie mam szybów naftowych bo jeszcze ktoś wpadnie na taki pomysł)

ale uważam że nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty czytasz :-) ? Piszę jako kobieta.

Miałam na myśli, ze nie wiele to da.

Tak blokowanie kolo Silesi bylo odpowiednim miejscem ale zobacz ile spaliliśmy paliwa, ktore zaraz musielismy uzupełnić.

Proszę nie krytykuj.

Ja poprostu nie chcę siedzieć z założonymi rękoma w domu i czekać na kolejną podwyżkę.

Angelika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w jednym miejscu można doczytać że pisze kobieta, przeoczyłem - moja kulpa.

Ponoć "prawdziwa cnota krytyki się nie boji" !!

Nie krytykuje bo "tak", chce tylko zwrócić uwagę że taka akcja jest bez sensu, niczego nie zmienia, uderza w przypadkowych "poszkodowanych" (jak ja pod Silesią).

Uderzyć trzeba gdzie indziej, nie pytaj gdzie bo nie wiem.

Być może od 6 rano blokady parkingów wszystkich urzędów miejskich w polsce ??

Tak żeby urzędnik nie miał gdzie auta postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... był :(

może być również zorganizowany, mamy jedną stację orlenu w J-biu i jedną Bliską, która też jest orlenowska. Jeśli się dołączycie to ja dokonam wszelkich starań, żeby poinformować ludzi o proteście.

Myślę, że niczego to nie zmieni, jednakże warto próbować. Gdyby protest odbył się w Jastrzębiu lub w okolicach chętnie bym dołączyła i z pewnością znalazłoby się wiele osób. :)

Jakby nie było, paliwo podrożało w całej Europie - NIE TYLKO W POLSCE - więc... Jaki w tym sens?

Ale próbujmy, jednoczmy się i pokażmy, że na coś nas stać ! :D

Nie to co puszkarze... <_<

Wiesz to, że podrożało paliwo w całej Europie to fakt ale faktem jest też, że za średnią pensję Niemiec zatankuje 1400 litrów paliwa a Polak 400 litrów.

U niemiaszka paliwo kosztuje 1,4 - 1,50 Euro za litr a u nas blisko 6 zł a żebyśmy mogli się z nimi równać dochodami to u nas rówież musiało by kosztować 1,4- 1,50 zł za litr.

Więc może byśmy się zjednali puszkarze i duża ekipa śmigająca na jednośladach?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jestem przewrazliwiony ale find_ i peter7 dopiero co zdazyli sie zarejestrowac na forum (no podobnie jak ja :) ), dziwnie tylko po to, zeby protest zorganizowac? Odnosze wrazenie, ze ta akcja to bardziej jakas polityczna nagonka niz akcja, ktora mialaby przyniesc wymierny skutek w postaci obnizenia cen paliwa. Moze sie myle, a moze nie, nie chcialbym byc narzedziem walki politycznej, albo walki pomiedzy koncernami paliwowymi.

pzdr, Szu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jestem przewrazliwiony ale find_ i peter7 dopiero co zdazyli sie zarejestrowac na forum (no podobnie jak ja :) ), dziwnie tylko po to, zeby protest zorganizowac? Odnosze wrazenie, ze ta akcja to bardziej jakas polityczna nagonka niz akcja, ktora mialaby przyniesc wymierny skutek w postaci obnizenia cen paliwa. Moze sie myle, a moze nie, nie chcialbym byc narzedziem walki politycznej, albo walki pomiedzy koncernami paliwowymi.

pzdr, Szu

Ja juz jestem od 18kwietnia , wiec wcale nie tak nie dawno sie zarejestrowałam :-)

A peter7 wczoraj dlatego, że zadzwonilam i powiedzialam mu, że są osoby chętne na Jastrzębie Zdrój :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje posty tylko w tematyce zwiazanej z protestem :D - a ponizej masz wpis z Twojego profilu, wiec nie kwiecien :) Jak dla mnie siejesz polityczna albo koncernowa burze :)

find_

Rejestracja: 18 mar 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jestem przewrazliwiony ale find_ i peter7 dopiero co zdazyli sie zarejestrowac na forum (no podobnie jak ja :) ), dziwnie tylko po to, zeby protest zorganizowac? Odnosze wrazenie, ze ta akcja to bardziej jakas polityczna nagonka niz akcja, ktora mialaby przyniesc wymierny skutek w postaci obnizenia cen paliwa. Moze sie myle, a moze nie, nie chcialbym byc narzedziem walki politycznej, albo walki pomiedzy koncernami paliwowymi.

pzdr, Szu

Szu mam w dupie politykę i nie staram się namawiać na to żeby głosować na jakiś baranów tylko chciałbym zwrócić uwagę tym 460 darmozjadom, żeby załważyli, że my tu żyjemy i mamy coraz gorzej i dlatego sprzeciwiamy się, protestując. Nie interesuje mnie ani innych którzy organizują protest przeciw wysokim cenom paliw walka pomiędzy koncernami!

J :* ten punkt nazywa się "GIE" i uderzyć trzeba jak najbardziej...

a tak serio...

protesty, blokady... palenie opon pod sejmem...acta/sracta... czy ktokolwiek kiedykolwiek coś wywalczył w tym kraju?? płódźmy dzieci- potem bęc o próg i pan Rutkowski przynajmniej mieszkanko nowe załatwi..a niech będzie Łódź. niemam nic przeciwo Łodzi. a blokada stacji to tak jakby blokada straganu na targu..... nie tu to tam...nie dziś to jutro.. a Tusk: jeb odrzutowcem co dwa dni: trójmiasto-łorsoł-italy.itd To zablokuj mu wyjazd z sejmu żeby nie dojechał do lotniska!

i to jest własnie problem..paliwo w cenie europejskiej a płaca jak w mongolii. własnie dlatego ja w ramach mojego osobistego protestu jade do niemiec. Zajebisty masz osobisty protest, k.... mać co za ironia najpierw niemcy nas napie...... a teraz blisko 2 miliony polaków tam mieszka i pracuje. Często i gęsto podcierając im dupy!

Czy ktoś coś wywalczył? TAK! np. Górnicy i Stoczniowcy w latach 80-dziesiątych. Chyba za młody jesteś i nie pamiętasz?

Co do Rutkosia : Zbyd dużo oglądasz telewizji to Ci szkodzi!

A co do Tuska: To zablokuj mu wyjazd z sejmu żeby nie dojechał do lotniska!

Dokładnie poprosiła mnie find_ abym spróbował coś zorganizować w J-biu ale powoli mam to w dupie, bo wszyscy ludzie nic nie widzą prócz własnego nosa i dupy! wszyscy narzekają przed monitorem kompa i w towarzystwie ale jak trzeba wyjść na ulicę i zaprotestować to już tych cwaniaków, krzykaczy nie widać. Ten kraj jest chory władają nim potwory ale coraz bardziej się przekonuję, że naród jest nie lepszy banda kretynów i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie poprosiła mnie find_ abym spróbował coś zorganizować w J-biu ale powoli mam to w dupie, bo wszyscy ludzie nic nie widzą prócz własnego nosa i dupy! wszyscy narzekają przed monitorem kompa i w towarzystwie ale jak trzeba wyjść na ulicę i zaprotestować to już tych cwaniaków, krzykaczy nie widać. Ten kraj jest chory władają nim potwory ale coraz bardziej się przekonuję, że naród jest nie lepszy banda kretynów i tyle.

peter7 wydaje Ci się. Są jeszcze ludzie, którzy naprawdę poszliby protestować. Chętni na pewno się jeszcze znajdą - ale tacy chętni, którzy rzeczywiście się ruszą sprzed monitora :) Co do kraju... Może nie jest idealnie, może nawet i nie jest dobrze. Ale to jest NASZ KRAJ i to właśnie MY powinniśmy coś z nim zmieniać. Na rząd nie ma co liczyć. Oszuści są wszędzie, czają się na każdym kroku. Jak była ta afera z ACTA, obywatele pokazali, że też maja coś do powiedzenia. ACTA "zostało wstrzymane"; i tak zrobią co mają zrobić. To przedłużenie czasu jest tylko na pokaz, żeby ludzie myśleli, że rząd jest taki dobry i wgl.

Zorganizować protest i oczywiście zjawić się na nim nie zaszkodzi, a może akurat coś to zmieni. Nie możemy dać sobie wejść na głowę. Normalni ludzi kombinują, skąd wziąć pieniądze na jedzenie, ubrania, opłaty, PALIWO itp, a ci c**je się tylko śmieją. Nie możemy dać im tej satysfakcji ! Dlaczego my mamy być pionkami, a oni graczami ? Bawią się władzą i obywatelami. Ale to jest tylko moje zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać, a po drugie należę do młodszej grupy na tym forum, więc... Może się nie znam, nwm. xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.