Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zginęło dwóch motocyklistów


mir37

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając dzisiaj z Wrocławia A4 samochodem po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu, że "patrz w lusterka 2 razy" to za mało mając koło 140km/h byłem wyprzedzany przez motocyklistów i poczułem się jakbym stał na przystanku 2 paki mieli na pewno. Ruch był rzeczywiście niewielki. Ale H** mnie strzela gdy ja zjeżdżam a jestem wyprzedzany/omijany przez dwóch jednocześnie. W skali polski w tym roku zginęło już wielu . . . a gdzie oficjalne rozpoczęcie sezonu na zlotach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sami nie zadbamy o dobre imię motocyklistów, to nikt tego za nas nie zrobi. Pokażmy, że potrafimy przestrzegać przepisów, czasem wydających się bezsensownych, nieuzasadnionych, nie pasujących do danego miejsca.

Na głupotę, lans, ładowanie adrenaliny we własny organizm nie ma lekarstwa. Kiedyś by się odstresować uprawialiśmy sport. Obecnie musi to już być sport ekstremalny by się odprężyć! Zacznijmy od samych siebie i wskazując właściwe postępowanie na drodze budować autorytet. Zachęcam bo warto. W zeszłym sezonie ubawiła nie mina policjanta z drogówki, który w terenie zabudowanym strzelił do mnie z "suszarki" i zobaczył coś około 55 km/h. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sami nie zadbamy o dobre imię motocyklistów, to nikt tego za nas nie zrobi. Pokażmy, że potrafimy przestrzegać przepisów, czasem wydających się bezsensownych, nieuzasadnionych, nie pasujących do danego miejsca.

Na głupotę, lans, ładowanie adrenaliny we własny organizm nie ma lekarstwa. Kiedyś by się odstresować uprawialiśmy sport. Obecnie musi to już być sport ekstremalny by się odprężyć! Zacznijmy od samych siebie i wskazując właściwe postępowanie na drodze budować autorytet. Zachęcam bo warto. W zeszłym sezonie ubawiła nie mina policjanta z drogówki, który w terenie zabudowanym strzelił do mnie z "suszarki" i zobaczył coś około 55 km/h. :)

Do mnie w niedzielę strzelał z lasera 2 razy - chyba nie wierzył że na pustej dwupasmówce można mieć na terenach przemysłowych 50km/h. Podziękowania dla pani w puszce która mrugnęła długimi. Mina miśka - bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się nowym.... dziwię się tym, których znam już na tym forum i w rzeczywistości jakiś czas.

NIC NOWEGO.

Przygrzeje słonko w łepek, to się wsiada. Kto jeździł w zeszłym sezonie pamięta już tylko ten winkiel, w który zawsze wchodził 120, albo łuk na 150. Jak sobie nie uświadomi, że jest zimno wbrew pozorom, opony zimne, piach na drogach (chociaż w tym roku chyba mniej) to potem lata po krawężnikach, słupkach drzewach itd. Oby tylko sprzęty kasowali... nic więcej.

Czytałem to już wiele razy tutaj, że lepiej zacząć sezon 2-3 tygodnie później, niż skończyć za wcześnie.

To oczywiście są warunki do jazdy, ale nie takiej jak w sezonie. Trzeba dać sobie tydzień na trening. a miesiąc na powrót odpowiednich warunków do jazdy... oby nie dłużej.

Szkoda wszystkich, ale jak nie podchodzisz z głową to nie podchodź w ogóle.

Pozdrawiam i bezpiecznego sezonu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ASmen

Nie przesadzaj, akurat tych dwóch to na własne życzenie, i dzięki bogu nikogo ze soba nie zabrali.

Masz tu linka możesz rozpaczać nad wszystkimi tragicznie zmarłymi z ostatniej godziny.

@kowaleon

Zgadza się, co więcej nie wiem czy tydzień wystarczy. Ja np. jestem przerażony. Może jestem jakimś słabym osobnikiem, ale przez początkowe parenaście dni nie da się jechać dobrze.

A mnie o 13tej w sobote dawcy obudzili, bo z każdych świateł ruszali od razu z jednego koła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że na własne ?? nie rozumiem? Oglądałem też wiadomości niec nie mówili o prędkości z jaką jechali.

Było powiedziane że z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na drugi pas ruchu i uderzył w drzewo.

Dokładnie nie było nawet wzmianki że jechali na gumie czy popierdzielali ponad 200 km/h. Powodów może byc wiele i nie należy ich wkładać do jednego wora. Nie mówiąc o tym że oni już nie żyją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wyleciała mu sarna i odruchowo odbił w prawo bo z lewej auto jechało ?

taaa.... jak ja lubie takie tematy, tylko gdybanie i gdybanie... weście odpuśćcie sobie. Tak.. każdy motocyklista co sie zabił to na pewno zapierdalał, jak nie na prostej to w zakręcie i mamy odpowiedz na wszystkie zgony naszych kolegów... gratuluje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie obudzilem po zimie,witam was ponownie .Znow przegladam strony ,i znow jak za pierwszym razem raz sie smieje raz opada mi szczena ze zdziwienia.Co do tematu jaki mnie tu ruszyl powiem tak,ze strony motocyklisty ----Jesli bede jachal 200h to kto mnie zabije ? Czy bedzie to moja wina? Niektorzy tu pierdziela takie bzdety ze zal ;( Jezdze od 22 lat wiec sory moge sie wypowiedziec ....Czasy sie zmienily ze sprawcami wypadkow byli motoklisci .Osobiscie tez powiem ze kazdy motocyklista jest dla mnie lepszym kierowca niz ten co tylko konserwa jezdzi .Dowod? A prosze porownajcie czas reakcji samochodziaza i motocyklisty roznice sa duuuuuuuuuuze . wiec konczac przylaczam sie do zniczy za braci ktorzy odeszli i zycze nam wszystkim spokojnego sezonu i wielu spotkan na trasach oraz zebysmy nie musieli czytac wypowiedzi laikow na tym forum .Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się nowym.... dziwię się tym, których znam już na tym forum i w rzeczywistości jakiś czas.

NIC NOWEGO.

Przygrzeje słonko w łepek, to się wsiada. Kto jeździł w zeszłym sezonie pamięta już tylko ten winkiel, w który zawsze wchodził 120, albo łuk na 150. Jak sobie nie uświadomi, że jest zimno wbrew pozorom, opony zimne, piach na drogach (chociaż w tym roku chyba mniej) to potem lata po krawężnikach, słupkach drzewach itd. Oby tylko sprzęty kasowali... nic więcej.

Czytałem to już wiele razy tutaj, że lepiej zacząć sezon 2-3 tygodnie później, niż skończyć za wcześnie.

To oczywiście są warunki do jazdy, ale nie takiej jak w sezonie. Trzeba dać sobie tydzień na trening. a miesiąc na powrót odpowiednich warunków do jazdy... oby nie dłużej.

Szkoda wszystkich, ale jak nie podchodzisz z głową to nie podchodź w ogóle.

Pozdrawiam i bezpiecznego sezonu życzę.

Święte słowa Kowal, w ten weekend widziałem motocykle jeżdżące ponad dwie paki w gęstym ruchu z plecakami ubranymi w jeansy i kozaczki...

Myślę jednocześnie, że szkoda naszego gadania - młodzi mają to gdzieś i tak zrobią po swojemu. Życie jest tylko jedno i nikt nie wybiera się pojeżdzić z myslą, że zginie - bo przecież jego to nie spotka. Takich osób na cmentarzach leży już dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Kowal, w ten weekend widziałem motocykle jeżdżące ponad dwie paki w gęstym ruchu z plecakami ubranymi w jeansy i kozaczki...

Myślę jednocześnie, że szkoda naszego gadania - młodzi mają to gdzieś i tak zrobią po swojemu. Życie jest tylko jedno i nikt nie wybiera się pojeżdzić z myslą, że zginie - bo przecież jego to nie spotka. Takich osób na cmentarzach leży już dużo.

Wszyscy uczymy się na błędach, tylko dla niektórych ten jeden błąd jest ostatnim. Tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.