Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Prosba o pomoc jaką oponę wybrać nowa czy nowa leżakowana-- Honda Magna 84 750 C


SALPAHONDA

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy prosze Was o doradzenie w kwesti wyboru opony , poieważ obecną mam uszkodzoną a okres sprzyja naprawą , chcę dokonać wymiany , i mam takie typy METZLER 210 zł Nówka ale leżakowana rok produkcji 2005 lub totalna nówka Continental Conto GO za 340 zł rok produkcji 2011 15 tydzień jak uważacie czy 130 zł różnicy jest warte , obie opony są totalnie nowe z gwarancją sprzedawcy w przypadku Metzlera i producenta w przypadku Conti , czy okres 6 lat dla nowej nie uzywanej opony ma znaczenie ? czy warto dołozyć te 130 zł i mieć z tego roku oponę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem coś na temat " leżaków " bo sam kupiłem do swojego czopka Metzelera ale on leżakował dopiero 2 lata i 7 miesięcy poza tym za nowego o tym rozmiarze na allegro wołali 650 zł a Harley-Katowice miał dwie sztuki po 250zł (nietypowy rozmiar) i to dając (częściową ) gwarancję .

Jak na razie sprawuje się wyśmienicie ( przejechane jakieś 3000 km) .

Sam widzisz że kupiłem dużo młodszą a różnica w cenie była 400 zł ale i tak miałem wiele wątpliwości .

Musisz wiedzieć że autoryzowane zakłady nie mogą zakładać opon starszych niż 3 lata jako nowych -czymś jest to podyktowane .

Odradzam Ci kupno tej opony bo ma ona już swoje lata a różnica w cenie nie jest warta ryzyka .

Jeśli nie masz za dużo kasy to radzę poczekać i sprawdzać np allegro a na pewno do lutego trafisz na jakąś okazję jednak nie brałbym starszej niż 3 lata a cena takiej nie powinna być w wyższa niż 50% nowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bier nową.

6 letnia opona do motocykla leżakowana? 2-3 lata dla nowych mieszanek to max i zakładanie starszych w serwisach to moim zdaniem nabijanie klientów w butelke.

Guma już nie ta, a nawet jak kupisz to myślę że więcej niż 4 tys km nie walniesz

Weź tez pod uwagę że jeszcze "zima" przed nami i po założeniu gum moto postoi trochę, co tez nie wpłynie na ich jakość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Grzesiol, trzy letnią opone max można jeszcze brać ale 6 lat ? nie wiesz tak naprawdę gdzie była przechowywana, może wyglądać OK ale właściwości gumy juz na oko nie sprawdzisz.

Dołożysz stówke czyli śmieszne pieniądze a za to masz oponę 6 lat młodszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy za dobre rady zgodnie z waszym poleceniem wziołem nówke i czuje sie o wiele lepiej ze taką decyzje podjąłem , 130 zł to nie dużo a życie może uratować , jeszcze raz dzięki nówka już idzie do mnie DHL-em jutro odbieram z gwarancją producenta i sprzedawcy a przedewszystkim rok 2011 15 tydzień guma napewno ma dobre właściwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.