Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nowe zasady 2012 czy 2013?


Leoncjo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to jest przegięcie. Z resztą, od dłuższego czasu rok wprowadzenia tego przepisu stał w sumie pod znakiem zapytania. Dziwne, że w tym kraju wszystko jest wprowadzane bez zbytniego pośpiechu, "a co tam, może przecież dziesięć lat minąć nie spieszy się nam, prawda?" Tak zazwyczaj było, a tu nagle za to tak się wzięli. Szczerze mówiąc wierzyłem, że jeszcze zrobię prawko kat. A bo za kilka miechów mam 18, ale nie będę miał tych trzech miesięcy na zrobienie kursu w tym roku, tylko już w następnym. Szkoda, bo w sumie mnie na tym zależało.

Nie wiem w czym rzecz. W innych krajach od dawna prawo jazdy robi się w wieku 16 lat, a u nas jakoś naopak.

Co do listka - słyszałem i dla mnie też jest to nienormalne. Nie jestem osobą, która będzie jeździła z jakąś zawrotną prędkością, ale wg mnie 100 km/h na autostradzie przy czym inni jeżdżą 140-150 km/h - stwarza tylko zagrożenie dla reszty. A co jeśli początkujący motocyklista, świeżo po zdobyciu prawka będzie musiał jeździć z tym znaczkiem listka? Czyżby mieli wprowadzić taki pomysł jak w UK z wielką zółtą tabliczką i czerwoną literą 'R'?

Czy gorszy jest kierowca, który ma prawo jazdy i jest zbyt pewny siebie ( nie mówię o wszystkich oczywiście ) czy początkujący, który stara się być ostrożnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W którym kraju można mieć prawo jazdy kat. A w wieku lat 16?

Dobrze, że zauważyłeś, tę nie jasność, bo źle napisałem i po prostu wyszło tak, jakby mi chodziło o kategorię A.

Miałem oczywiście na myśli B. Nie wiem jak to wygląda w innych państwach z kategorią A, natomiast wydaję mi się, że podniesienie tego wieku możliwości robienia prawka można porównać do tego tak jakby zrobiono kategorię B od 24 r.ż..

Jak dla mnie jest to bezsensu, bo kierowca, mający 18 lat nie musi być od razu szaleńcem. Przecież może normalnie, rozważnie jeździć, choć oczywiście różnie bywa.

Skoro wzięli się m.in. za A oraz wiem, że mają być zmiany w C, to aż mnie ciekawi czy wezmą się za B... oby nie, bo to będzie klęska.

Mniejsza z tym...

Że tak spytam. Jak to będzie wyglądało z kategorią A2? Czy będzie można ją zrobić normalnie czy trzeba będzie mieć najpierw zdaną kategorię A1? Czy to ma jakieś powiązanie ze sobą?

Wiem, że posiadając prawko A2, kategorię A można zrobić w wieku 20 lat, tylko skoro już mają to wprowadzać, to może bym się skusił na A2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona na której można podać swój adres mail na który przyjdzie powiadomienie go możliwości pobrania nowych testów na rok 2012.

Swoją drogą ciekawe jak to będzie wyglądać... np czy dyslektycy będą mieli więcej czasu na przeczytanie pytania?

Dyslekcj amoim zdaniem to wymyslona choroba ;<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to bezsensu, bo kierowca, mający 18 lat nie musi być od razu szaleńcem. Przecież może normalnie, rozważnie jeździć, choć oczywiście różnie bywa.

Sam sobie odpowiedziałeś.

Największa śmiertelność motocyklistów, to wiek od 18 do 25lat oraz w czasie wypadku motocyklista jest 16 razy bardziej narażony na śmierć niż kierowca samochodu.

Dziękuję za uwagę, mówiła Krystyna Czubówna.

Kto mi odpowie na zasadnicze pytanie, czy w marcu bede mogl zdawac egzamin panstwowy praktyczny majac 20 lat?

Na dzień dzisiejszy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do listka - słyszałem i dla mnie też jest to nienormalne. Nie jestem osobą, która będzie jeździła z jakąś zawrotną prędkością, ale wg mnie 100 km/h na autostradzie przy czym inni jeżdżą 140-150 km/h - stwarza tylko zagrożenie dla reszty. A co jeśli początkujący motocyklista, świeżo po zdobyciu prawka będzie musiał jeździć z tym znaczkiem listka? Czyżby mieli wprowadzić taki pomysł jak w UK z wielką zółtą tabliczką i czerwoną literą 'R'?

A taki listek to byłaby całkiem sensowna rzecz o ile nie wiązałoby się to z innymi ograniczeniami. Ale tylko jako informacja dla innych kierowców, że mają do czynienia z kimś, kto jest świeżo po zdaniu prawka. Nie chcę sugerować, że świeży kierowca nie umie jeździć, ale nie oszukujmy się - nic nie zastąpi doświadczenia, które zdobywa się po miesiącach/latach na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.