Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

21.05.2011 Imielin


dasieqKTM

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

ul. ks.Biskuma Stanislawa Adamskiego IMIELIN ( droga na Lędziny w stronę targowiska) motocyklista uderzył w samochód, cały bok wgnieciony a motocyklista leżał na trawie. Jak dojechałem do zdarzenia karetka reanimowała chłopaka (straszny widok) Nie wiem co było dalej bo nawróciłem ... później jechala druga na sygnale.

Prawdopodobnie... nie wiem sam nie mnie to oceniać Przykro mi bylo jak zobaczylem ten widok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl to CBR f4i Kolega Tomek.. Jak dojechalem na miejsce lekarze po paru minutach zakończyli reanimacje :):lol:B) Miał 29 Lat.To była jego pierwsza "japonia".Jeszcze pare dni temu go mijałem na moto i pisałem żeby uważał bo bardzo szeroko bierze winkle.Jestem w szoku

Tomek[*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna tragedia...

Ale należą się sporostowania. Chłopak wyprzedzał na skrzyżowaniu a kobieta w którą uderzył prawidłowo wykonywała manewr skrętu w lewo. Za nią były jeszcze dwa samochody, więc nie ma mowy o tym że nie miała migacza. Całkowitą winę za swoją śmierć ponosi niestety tylko on sam. Szkoda chłopaka ale niestety zabijamy się sami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna tragedia...

Ale należą się sporostowania. Chłopak wyprzedzał na skrzyżowaniu a kobieta w którą uderzył prawidłowo wykonywała manewr skrętu w lewo. Za nią były jeszcze dwa samochody, więc nie ma mowy o tym że nie miała migacza. Całkowitą winę za swoją śmierć ponosi niestety tylko on sam. Szkoda chłopaka ale niestety zabijamy się sami...

niestety masz racje :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach widze, że motocykl nie ma większych obrażeń(jak to po dzwonie)

No nie wiem, na zdjęciu mało widać ale zdaje sie, że połowy lewego przodu nie ma... tak czy siak, nie ma co debatować na ten temat. Chłopak nie żyje (szkoda tylko że na własne życzenie :) ), teraz to tylko sie za niego pomodlić.

Na zakończenie taki mały apel o rozwage. Często jeżdże tą drogą i wiem że droga jest fajna - długa prosta, dobry asfalt. Niech nas jednak nie ponosi zbytnio fantazja i nie szarżujmy tam gdzie sie NIE DA - tamten znak (40km/h), choć wydaje sie troche absurdalny, nie postawili nadaremno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubranie rzeczywiście niewiele by mu pomogło... chociaż jechał w spodenkach i koszulce a na nogach adidasy przed zgnieceniem pomiędzy samochodem a motocyklem nie uratowało by go nic... bo właśnie prawdopodobnie tak zginął...zaczął hamować, motor stojąc na przednim kole docisnął go do samochodu...uderzenie pomimo tego było na tyle silne że obróciło auto o 90st a on sam znalazł się jakieś 5metrów od auta a 10 od motocykla...

ktoś zadzwonił po pogotowie, w między czasie zatrzymał się przypadkowy lekarz- anestezjolog i razem z młodym chłopakiem zaczęli go reanimować...po chwili dojechało pogotowie...później drugie...ale i tak nie dało się nic zrobić...

motocykl w zasadzie był nie ruszony... połamana szyba, lusterka...pewnie ktoś go kupi..."okazyjna cena, mała parkingówka" oby nowy właściciel lepiej wykorzystywał moc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz drugi tego typu przypadek ostatnich dni, jedne k/Pszczyny chłopak wyprzedzał na pełnej pizdz.... kolumne i pierwszy z kolumny skręcił w lewo - smierć, drugi ten w Imielinie tez bardzo szybki manewr i bum. Niestety wtyprzedzanie dla nas jest bardzo ale to bardzo ryzykowne, wszelkie manewry puszki na nasz pas powodują dzwon lub śmierć, to samo tyczy sie omijania kolumn samochodów (otwieranie drzwi przez puszkarza, wyrzucanie butelek, śmieci, wystawienia rąk itp) nie mówie tutaj o tej Pani z Imielina moze faktycznie zabrakło jej tego ostatniego spojrzenia w lusterko ale gdyby inni puszkarze zdobyli sie na troche mądrości, wyczucia, zrozumienia to mogli by jechać bardziej prawą jak mówi przepis zostawiając dla nas środek, może jednak zaczeli by używac lusterek zdecydowanie częściej. Choc lusterka lusterkami, ja sam jezdze na moto i puszką i nieraz zmieniając pas w ułamku sekundy mam jakiegoś kaskadera metr za soba lub kilka centymetrów obok mnie z nikąd i jadącego 160-180 gdzie inni jadą 50-70. Sorry Panowie ale jazda na moto do bezpiecznych nie należy ale jazda po wąskich i dziurawych drogach na łukach, na wzniesieniach, wyprzedzając, omijając itp pod dwie stówy na blacie - nie jest rozsądne czy z poszanowaniem swojego i innych życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pposzła prożba w kierunku motocyklistów aby odprowadzić Tomka w tej ostatniej drodze.Dzisiaj bede wiedział dokładną date pogrzebu.Byłbym wdzięczny jeśli ktoś z forum by sie zmobilizował.Pamiętajcie każdego z Nas może to spotkać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.