Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Foto Śląskich Motoartystów


.:BadMan:.

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiek ostatnia fotka wyglądana rozwojowy materiał.

Chyba dosyć fajnie ująłeś dynamikę ruchu. Trzeba by trochę podostrzyć i naprawdę super :)

Nie jestem znawcą, ale w takich sytuacjach musisz zwracać jeszcze uwagę na kierunek podążania obiektu fotografowanego.

Motocykl powinien być nieco bliżej prawej strony kadru, ale to drobiazg ;)

 

Tak z innej beczki, tej nieprofesjonalnej ;)

Dzisiejszy początek rodzinnej wycieczki i na dzień dobry wtopa.Lód się załamał i koniec jazdy  :D

P2141873.JPG

P2141900.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy początek rodzinnej wycieczki i na dzień dobry wtopa.Lód się załamał i koniec jazdy  :D

Wicher jesli lubisz takie rodzinne wypady w kierunku natury  bardzo dobra inwestycja bylaby winda i kotwica.
Majac te dwie rzeczy jestes calkowicie uniezalezniony od Pomocy Osob  trzecich  i nikt z Rodziny nie musi  doslownie na lodzie stac ;)  ,no ale to jest tylko 
takie moje golsne myslenie  :) sorry za OT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he myślałem nad tym Taurus, ale jak tak patrze na te wszystkie auta obwieszone 50-cio kilogramowymi zderzakami, 40-to kilogramowymi wyciągarkami, bagażnikami dachowymi z czterema kołami po 30kg, hi-liftami po 10kg, pełnym bagażnikiem zestawów z łoapatami, maczetami, kilofami, kuchenkami gazowymi itd,pełnym załogi wnętrzem, to wolę pomachać szpadlem i zadzwonić po kolegę, albo jechać z drugim autem na wycieczkę ;)

A tak poważnie, to jeszcze nie ten etap mojej zabawy w off road.

To samochód na codzień i do weekendowego pomykania, dlatego nie chcę robić z niego hard madafaki gnojołaza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko do końca ująć dobrze moto które leci w zakręcie ok 100, dlatego robiłem kilka serii i wybrałem najlepsze. ;) Muszę w końcu zacząć bawić się w programach graficznych by delikatnie ulepszać foty. Ktoś jakiś poleci? darmowy i fajnie jakby był po polsku heh ale z tym pewnie będzie ciężko.

DSC09568-HDR%2Bkopia.jpg

Fota zrobiona sony a200, program sam zrobił efekt HDR, a znajoma trochę wyrównała zdjęcie i wyostrzyła.
Zdj%C4%99cie0050-HDR%281%29_Default.jpg

Foto mojego moto zrobione Nokią N73 i program sam przerobił na efekt HDR.
201209261970.jpg

Tutaj też foto Nokia N73, bez żadnych ulepszeń, ostatnie dni z moją F4i..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko do końca ująć dobrze moto które leci w zakręcie ok 100, dlatego robiłem kilka serii i wybrałem najlepsze. ;)

He he he rozumiem, bywa tak, że trzeba naprawdę dużo klatek napstrykać, żeby efekt był zadowalający.

Spróbuj takie fotki pstrykać na priorytecie czasu i oczywiście cały czas podążasz za poruszającym się obiektem stale ostrząc na wybranym punkcie np.kask kierowcy.

Biker lecący z prędkością około 100km/h, to czas ustawiony na około 1/80s lub 1/100s. Im dłuższy czas tym bardziej rozmyte tło ci wyjdzie, ale jak przesadzisz to główny obiekt też może być nieostry. Pozostaje też kwestia odległości w jakiej jest biker.

Tryb pomiaru światła ustaw na punktowy, AF na pomiar ciągły, ale nie jest to konieczne, a ISO nie więcej jak 200.

Oczywiście nie jest to sztywna reguła, bo parametry wyjściowe musisz dobrać sam zwłaszcza czas ;)

Ja używając lustrzanki startowałem od 1.60s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy bawiłem się chwilę czasem otwarcia migawki i jakoś wychodziły mi zdjęcia gorzej niż ustawiłem tryb obiektu w ruchu. Jedyne co to miałem właśnie AF ustawione na pomiar ciągły.
Każdorazowo właśnie centralnie na motocyklu skupiałem się i tak przez cały zakręt fotografowałem. Mam trochę fotek własnie na picasaweb i to głównie z 2013r jak byłem świeżo po zakupie i przez sezon jakoś przeciągnąłem na trybie. W 2014 już zbytnio okazji nie miałem popstrykać bo jakoś nie mogłem trafić jak ludzie będą na pyrzowicach na zjeździe. Ciężko było wgl zrobić ostre fotki jak było jakieś już delikatnie zacienione miejsce. Jak np znajomemu w lekko zalesionym terenie robiłem foty na enduro to już było ciężko o dobrą ostrość, to samo jak jesienią robiłem foty jak znajomy latał na kole ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.