Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fotoradar od tyłu


klimers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegówMam pytanko. Czy może czasem któryś z was miał już przygodę ze zdjęciem z fotoradaru na motocyklu od tyłu?? Jeśli tak to proszę o odpowiedź i ewentualnie jakiś sposób na uniknięcie płacenia. Bo przecież na motorku nie widać twarzy kierowcy. Niedawno mi przyszło z fotoradaru od straży miejskiej i szukam na necie jak uniknąć wydawania 500zł gdyż na kieszeń studenta jest to spory wydatek. Kumpel mi mówił żebym napisał w oświadczeniu że pożyczyłem motocykl jakiemuś tam Saszy z Sankt Petersburga i wymyślił jakąś ulicę i tyle. Przecież do Rosji nie wyślą mandatu.Co o tym myślicie?? Macie jakieś rady dla mnie??Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mdevil @ 12.09.2010 17:15Niedawno mi przyszło z fotoradaru od straży miejskiej i szukam na necie jak uniknąć wydawania 500zł gdyż na kieszeń studenta jest to spory wydatek.
Drugi sposób to kupić sobie rower jak cie nie stać na mandat. Jeżdżąc na motocyklu trzeba być przygotowanym na takie niespodzianki. Wylewanie żalu na forum w niczym Ci już nie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są,są wiem coś o tym, przysła mi fotka z tyłu ze Szczecinka, na 50 było 67.wszysko odbywa sie drogą korespondencyjna, przysyłają zdjecie i formulaż do wypełnienia ,są 3 opcje, że kierowałem ja , ktoś wskazany lub nie wiem kto, a,ze to było miesiąc temu i od tylca to odesłałem ,ze nie wiem kto wtedy kierował, i w efekcie zapłaciłem 100 i bez punktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragstar @ 12.09.2010 18:35Mdevil @ 12.09.2010 17:15Niedawno mi przyszło z fotoradaru od straży miejskiej i szukam na necie jak uniknąć wydawania 500zł gdyż na kieszeń studenta jest to spory wydatek.Drugi sposób to kupić sobie rower jak cie nie stać na mandat. Jeżdżąc na motocyklu trzeba być przygotowanym na takie niespodzianki. Wylewanie żalu na forum w niczym Ci już nie pomoże.
yyy Kolego chyba zacytowales nie ta odpowiedz co trzeba ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bassi @ 12.09.2010 20:41Kup sobie coś takiego video.interia.pl/obejrzyj,film,108614 Na allegro są też wersje dla moto :) Warto zainwestować ja często Cię fotoradary łapią :) Np.: allegro.pl/chowana-tablica-ramka-motocyklowa-z-roleta-i1221883475.html#gallery
A co to mu da? Jak mu zrobią fotkę to i tak już będzie za późno na chowanie tablicy. Chyba że będzie ciągle jezdził z zasłoniętą ale wtedy to lepiej jeździć zupełnie bez i udawać głupa ,że właśnie odpadła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Student !! To może ja też ci rzucę dobrą radą na poziomie tej o roletce . Idąc na spacer , walnij jakiejś babci w pałę , wyrwij jej torebkę , może będzie miała te 5 stówek jak będzie po rencie . Jak nie to zrób włam na jakąś stację benzynową z zabawkowym pistoletem /Tam się już tak obłowisz ,że będziesz mógł codziennie kilka razy robić sobie zdjęcia fotoradarem , i z przodu i nawet od dupy strony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragstar @ 12.09.2010 21:15A co to mu da? Jak mu zrobią fotkę to i tak już będzie za późno na chowanie tablicy. Chyba że będzie ciągle jezdził z zasłoniętą ale wtedy to lepiej jeździć zupełnie bez i udawać głupa ,że właśnie odpadła.
No bez jaj, co mu to da??? A no to że jak będzie szedł podzidować (czyt. jeździć po mieście więcej niż 50km/h) to będzie miał cały czas zasłonięte i ma święty spokój. Jak zobaczy pały to sobie odsłoni, jak zechce jeździć zgodnie z przepisami to też sobie odsłoni i będzie miał cały czas odsłonięte.A ty jak zagniesz blache to co? Jak zobaczysz pały to szybko ją wyprostujesz? Jak będziesz miał prostą i zobaczysz fotoradar to szybko ją zagniesz? Jesteś szybszy od migawki fotoradaru? NIE!!! i tu wielki plus dla zasłonki...Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArturS @ 13.09.2010 08:49W Zabrzu i Rudzie Śl. śmietniki od straży też robią foty w dwie strony.
No to na to mają a drogi rozpierd.. w całym mieście.Nawet jak średnicówką się leci np.na wysokości zjazdu na Świętochłowice jest taki garb że jak się przypier... to z siodła wywala bardzo konkretnie że idzie się rozpierdolić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idź z tym do straży miejskiej, powiedz ze motocyklem jechal wtedy potencjalny kupiec a że w ten dzien bylo ich kilku to nie wiesz który (wiadomo ze dokladnych danych osobowych sie nie pamieta) - jak masz gadane to może pojda Ci na reke i chociaz obniża mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowieź gdybająca, oczywiscie nie dozwolona, nie polecam ;)a wiec... foto od tyłu, najrozsądniej jest tłumaczyć się pożyczeniem motocykla, nie wiem kto w tym dniu jeździł, czasem wymieniamy i pożyczamy sobie motorki, .. W tym przypadku policjanci stosują art 65 KW - odmowa podania danych osobowych - 100 zł. zero pkt. , jednak ostatnio wyszedł komentarz do tego sposobu karania i jeśli okazuje się chęć współpracy :) mówisz policjantowi, że bardzo ci przykro że chetnie podąłbyś dane kierowcy jednak nie pamiętasz, i nie robisz tego umyślnie. to nie można ukarać nawet z tego art. Gdyż jednym znamion jest umyślność... a przecież ty chcesz pomóc tylko nie pamietasz :) ale dla rzetelnej odpowiedzi to musiał bym pogadać z kolega o tym orzecznictwie ;)ps. Zakaz stosowania powyższych rad :):) - wypowiedź nosi jedynie znamiona gdybania :):) stanowi twórczość artystyczną autora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk1985 @ 12.09.2010 22:42W Pszczynie w marcu i kwietniu robili zdjęcia radarem przenośnym od tyłu...
Przyszła mi fotka z tego właśnie radaru. Sposób jest taki jak Niku napisał. Bierzesz kartkę na której musisz napisać kto kierował. Wpisujesz tam Ahmed Mujachedin i miejsce zamieszkania irak. Ja dostałem pismo zwrotne o wytłumaczenie tej sytuacji więc napisałem. Że podczas corocznej pielgrzymki do Mekki poznałem sympatycznego Araba którego zaprosiłem na wakacje do polski i któremu pożyczyłem samochód;) Dostałem 50zł za nieujawnienie sprawcy wykroczenia;)A co do sposobu to całość tłumaczył mi emerytowany już komendant Rybnickiej policji który baaardzo nielubi strazy miejskiej;)Mnie się udało może tobie tez się uda;)Pozdro Post edytowany: 13.09.2010 17:35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposoby sa 2 montujesz luzno blache tak ze pod wplywej predkosci ci sie sama odgina do tylu i nic nie widac a pod wplywem grawitacji jak zwalniasz blacha sama idzie w dol, ewentualnie jak ja mialem zamontowana duzo nizej niz miejsce przeznaczone na to tj. pod siedzeniem kierowcy lekko wygieta w dol i po sprawie zaden fotoradar ci krzywdy nie zrobi a tablica jest zamontowana niby przepisowo bez zadnego zaginania blachy. Swoja droga mozesz powiedziec gdzie na Tychach cie ten fotoradar dziabnoł ? Post edytowany: 13.09.2010 18:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bierzesz kartkę na której musisz napisać kto kierował. Wpisujesz tam Ahmed Mujachedin i miejsce zamieszkania irak. Ja dostałem pismo zwrotne o wytłumaczenie tej sytuacji więc napisałem. Że podczas corocznej pielgrzymki do Mekki poznałem sympatycznego Araba którego zaprosiłem na wakacje do polski i któremu pożyczyłem samochód;) Dostałem 50zł za nieujawnienie sprawcy wykroczenia;)" Haha, a faktycznie ktoś się taki znajdzie w IraQ i CI przyśle ładną paczke do domu :) hahaha pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, polaczki cwaniaczki robia wszystko zeby uniknac odpowiedzialnosci.Ludzie, dorosnijcie wreszcie i zrozumcie, ze za wlasne czyny trzeba brac odpowiedzialnosc i w razie czego ponosic konsekwencje.A ty Klimers skoro nie potrafiles wyhamowac mijajac fotoradar to lepiej nie przekraczaj dozwolonej bo nastepnym razem zamiast fotoradaru moze to byc jakas przeszkoda.Niestety mandaty to nekanie obywateli, doskonale o tym wiem i nieraz mowilem to policjantowi, ktory mnie namierzyl.Ale trzeba miec jaja i skoro dalo sie zlapac to nalezy grzywne uiscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB1 @ 14.09.2010 10:11No tak, polaczki cwaniaczki robia wszystko zeby uniknac odpowiedzialnosci.Ludzie, dorosnijcie wreszcie i zrozumcie, ze za wlasne czyny trzeba brac odpowiedzialnosc i w razie czego ponosic konsekwencje.A ty Klimers skoro nie potrafiles wyhamowac mijajac fotoradar to lepiej nie przekraczaj dozwolonej bo nastepnym razem zamiast fotoradaru moze to byc jakas przeszkoda.Niestety mandaty to nekanie obywateli, doskonale o tym wiem i nieraz mowilem to policjantowi, ktory mnie namierzyl.Ale trzeba miec jaja i skoro dalo sie zlapac to nalezy grzywne uiscic.
Sorry, ale chowanie fotoradarów w kontenerach na śmieci czy na pace jakiegoś pick-up -a przypomina raczej polowanie na kierowców i nie ma nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa. Bo kto zwalnia gdy widzi kontener na śmieci postawiony przy drodze przy jakiejś posesji???Po miesiącu dowiadujesz się że kiedyś , gdzieś jechałeś za szybko - prawdopodobnie nawet nie będziesz pamiętał tego miejsca i znowu pojedziesz tam za szybko.... BEZ SENSU.Pozdro 4all
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bassi @ 14.09.2010 10:29Bo kto zwalnia gdy widzi kontener na śmieci postawiony przy drodze przy jakiejś posesji???
Zwalniać to powinieneś widząc znak z ograniczeniem prędkości a nie fotoradar. Skoro tego nie robisz - nie robimy - to nie czepiaj się ,że fotoradary są ukrywane. Jak dobrze napisał wyżej CB1 - Trzeba mieć jaja! Gdy się już trafi mandat to trza zapłacić a płakanie i kombinowanie na forum jak tego uniknąć jest lekko żałosne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragstar @ 14.09.2010 11:14Zwalniać to powinieneś widząc znak z ograniczeniem prędkości a nie fotoradar
Sorki ale w mieście wszędzie obowiązuje 50 Km/h więc nie ma co oglądać się za znakami. Drugiej Ameryki tez nie odkryję gdy powiem że większość ludzi nie jeździ z taką prędkością. Nie popadajmy jednak ze skrajności w skrajność!!! Nie mówię aby wszędzie dzidować z zagiętą blachą czy zasłonką na blache - Bezpieczeństwo przede wszystkim - ale są miejsca gdzie można jechać szybciej niż na znaku nie igrając tym samym z życiem :PPozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.