Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kierowcy Cięzarówek


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Często jadąc autostrada lub szybkiego ruchu, zaczyna sie korek, postanawiam minąc te wszystkie samochody jadące w korku i co widze przed nimi? pusta przestrzeń!! Nie byłoby nic w tym dziwnegoi gdyby nie fakt, że korek jest sztuczny, Tworzony przez 2 cięzarówki jadące obok siebie..Niech mi ktos powie po co te gamonie robia korek, mało tego, przy próbie wyprzedzania spychaja na barierki..Dodatkowo drazni fakt że to sa goście na PL blachach.Jeżeli macie jakies przykre doświadczenia z kierowcami Tirów to ten temat jest dla was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego przeważnie 2 ciężarówki tworzą sztuczny korek przed różnego rodzaju zwężkami dobrze oznakowanymi których to większość kierowców puszek nie widzi lub nie chce widzieć.Robią to, bo w naszym kraju jest mała kultura jazdy w takich przypadkach i wielu kierowców dojeżdża do końca zwężki a następnie zaczyna się wciskać w kolejkę często wymuszając i zmuszając innych kierowców do zatrzymania się , dla ciężarówek i nie tylko taki styl jazdy jest strasznie męczący ( cierpi sprzęgło i inne podzespoły) a oni sprawiają to że korek porusza się wolnym tempem ale do przodu (przeważnie wbijesz 1 bieg puścisz sprzęgło i na wolnych obrotach autko samo pomyka w tym tempie)Inna sprawa jest gdy dwie ciężarówki wyprzedzają się na autostradzie mając włączone tempo maty i założone kagańce a różnica prędkości wynosi 1km/h ale takie mamy przepisy i mają prawo do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o mnie to są to rzadkie przypadki,ostanio na światłach chciałem podjechać na sam przód,ale kierowca autobusu widząc w lusterku że śmigam środkiem dojechał do osi,uniemożliwiając mi swobodny przejazd,ale troche z lewej troche z prawej,jak wkońcu znalazłem się przed nim to go pozdrowiłem środkowym palcem i pojechałem dalej.. a co do kierowców tirów,to ostatnio wydają się mili,zjeżdżają itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto w korkach ciezarowki robia kolejny korek , po to zeby sie nie rozdzielac , jada sobie tempem 3km/h i tak i tak musisz stac , oni jadą razem wiec z jakiej paki maja sie rozdzielac albo zeby im sie ktos wpychal miedzy nich jesli chodzi o kulture (uogolniam kierowcow ciezarowek) to na dwa postoje jakie musialem zrobic zeby dokrecic lusterko to 2/5 kierowcow dało klucz lub chcialo pomoz..EDIT: to tak jak z motocyklami czy autami , są ludzie i ludziki :)jedni mili inni nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego :"Robią to, bo w naszym kraju jest mała kultura jazdy w takich przypadkach i wielu kierowców dojeżdża do końca zwężki a następnie zaczyna się wciskać w kolejkę często wymuszając i zmuszając innych kierowców do zatrzymania się , dla ciężarówek i nie tylko taki styl jazdy jest strasznie męczący ( cierpi sprzęgło i inne podzespoły) a oni sprawiają to że korek porusza się wolnym tempem ale do przodu (przeważnie wbijesz 1 bieg puścisz sprzęgło i na wolnych obrotach autko samo pomyka w tym tempie)Inna sprawa jest gdy dwie ciężarówki wyprzedzają się na autostradzie mając włączone tempo maty i założone kagańce a różnica prędkości wynosi 1km/h ale takie mamy przepisy i mają prawo do tego."To co Ty piszesz i opisujesz to jest mała kultura jazdy i chamstwo ! Na zachodzie jest NAKAZ jazdy na zamek błyskawiczny i jak jest zwężenie lewego pasa to samochody na lewym pasie POWINNY ! Powtarzam POWINNY ! Dojeżdżać do samego KOŃCA i Ci na prawym pasie powinni płynnie wpuszczać co drugi samochód na zamek błyskawiczny i tak rozładowuje się korki u upłynnia ruch ! A nie jak ktoś u nas lewym pasem jedzie do końca aż do zwężenia to uważa się go za cwaniaka i nie wpuszcza ! I to jest buractwo ! Bo wtedy jest jeden 2km korek zamiast korka 1km bo nikt nie jedzie lewym pasem tylko wszystko blokuje prawy Idealny przykład skrzyżowanie w Gliwicach przy autostradzie jadąc do Gliwic od Rybnika : Przed światłami 2 pasy do jazdy na wprost za światłami po ok. 500m zwężenie lewego pasa i co ?! I buractwo całe stoi na prawym pasie, a cały LEWY pas do jazdy na WPROST jest PUSTY ! I w tym momencie jest 1km korek, a gdyby samochody stały na OBU pasach do jazdy na wprost to na 1 ZIELONYM ŚWIETLE przejechało by 2x (słownie DWA RAZY!) więcej samochodów !! I przez takie zachowania tworzą się korki ! I to jest niska kultura jazdy i egoizm. Dojeżdżanie do końca lewym pasem jak jest zwężenie na zachodzie jest na porządku dziennym i tak rozładowuje się korki jadąc na zamek błyskawiczny ! A u nas jak się jedzie lewym/prawym pasem do końca jak szykuje się zwężenie to wszyscy Cię uważają za cwaniaka i nie chcą wpuścić nie świadomi tego jakie buractwo robią Proponuję poczytać sobie o jeździe na suwak i obejrzeć ten filmik :http://miasta.gazeta.pl/gorzow/1,78945,566..._na_suwak_.htmlJeśli ktoś tej zasady nie rozumie i nie rozumie tego, że zamiast 30 samochodów przejedzie 60 to nie ma o czym rozmawiać..."Ale kierowcy nie wpuszczą kolegi z boku, bo mają go za cwaniaka.- Pokutują czasy PRL i kolejki do granicy. Każdy musiał odstać swoje. A w Niemczech jeśli nie dojedziesz do "łaty", możesz dostać mandat za to, że właśnie robisz korek, ustawiając się w jeden pas. Możesz dostać go także, jeśli nie wpuścisz auta, które utknęło w korku. Polacy są słabo wyedukowani, będą gęsiego zalegać na jednym pasie, zamiast ustawiać się w dwa. To wszystko wynika z braku wiedzy."Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek już napisał odpowiedź na pytanie... Chyba lepiej jest płynnie do przodu, bez wpychania, każdy zdąży - każdy stoi w korku? Osobiście jeśli chodzi o taką jazdę w korkach to popieram. Danvield to działa na zasadzie kultury jazdy (a na to składa się i jazda w korku, i robienie miejsca dla jednośladów, i wiele innych). Oczywiście mogłeś trafić na "wyjątek" - tj. "uprzejmość" ów kierowców. Nasuwa mi się tutaj filmik, stary i zapewne znany już większości:

PS. Jesteś z okolic Bierunia. Spróbuj wybrać się na Tychy w dzień powszedni, po godz. 14:00, DK 44, ul. Turyńska (koło Fiata). Tam codziennie widać, że są i kierowcy z kulturą... i totalne chamy. Ten drugi przypadek lubię osobiście drażnić... ___________Spajdi, każdy inaczej na to patrzy. Tylko powiedz, gdzie i kto ma uczyć tego kierowców? Jedni uważają tak jak Ty, drudzy mówią "a nie dam mu wjechać, bo pewnie nie odczekał swojego". To zależy od sytuacji. Bo jeżeli widzimy typowego buraka to zapewne większość nie będzie chciała go wpuścić. Ale on i tak wjedzie w końcu. Nie powiem - korki w Polsce to ciekawe zjawisko, na pewno można napisać niejedną pracę magisterską na ten temat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, tylko trzeba to już zacząć wprowadzać... bo jak nam się zjadą na euro to będzie wstyd ;)Nawiązując jeszcze do tematu: prawdą jest, że tych typowych cwaniaczków jest mniej. Ale niestety pojawi się choćby jeden to zanika zaufanie wśród pozostałych uczestników ruchu (czyt. korku) - i już pojawia się zajeżdżanie, blokowanie. Dalszą dyskusję pozostawiam Wam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeważnie 2 ciężarówki tworzą sztuczny korek przed różnego rodzaju zwężkami dobrze oznakowanymi których to większość kierowców puszek nie widzi lub nie chce widzieć.Robią to, bo w naszym kraju jest mała kultura jazdy w takich przypadkach i wielu kierowców dojeżdża do końca zwężki a następnie zaczyna się wciskać w kolejkę często wymuszając i zmuszając innych kierowców do zatrzymania się , dla ciężarówek i nie tylko taki styl jazdy jest strasznie męczący[...]
Całkowity Brak Rozumu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...korek jest sztuczny, Tworzony przez 2 cięzarówki jadące obok siebie..Niech mi ktos powie po co te gamonie robia korek, mało tego, przy próbie wyprzedzania spychaja na barierki..Dodatkowo drazni fakt że to sa goście na PL blachach.
Nie jestem pewny czy Ty wogole prawidlowo interpretujesz wyprzedzanie ciezarowek - w Niemczech nazywa sie to " wyscig sloni " - opisano wyzej.
....dla ciężarówek i nie tylko taki styl jazdy jest strasznie męczący ( cierpi sprzęgło i inne podzespoły) a oni sprawiają to że korek porusza się wolnym tempem ale do przodu (przeważnie wbijesz 1 bieg puścisz sprzęgło i na wolnych obrotach autko samo pomyka w tym tempie)
Kolego, przepisy ruchu nie uwzgledniaja tego, czy komus zuzywa sie to czy tamto. Kierowcy ciezarowek maja pewne nawyki ktore nie naleza do powiedzmy kulturalnych.
Inna sprawa jest gdy dwie ciężarówki wyprzedzają się na autostradzie mając włączone tempo maty i założone kagańce a różnica prędkości wynosi 1km/h ale takie mamy przepisy i mają prawo do tego.
Poczataj troche kodeks, jak maslisz dlaczego na drogach poza terenem zabudowanym uwzgledniona zostala roznica predkosci dla sam. ciezarowych i sam. osobowych. Wic ten tekst o prawie to strzal panu Bogu kula w plot.
1. Na zachodzie jest NAKAZ jazdy na zamek błyskawiczny 2. w Niemczech jeśli nie dojedziesz do "łaty", możesz dostać mandat za to, że właśnie robisz korek, ustawiając się w jeden pas. Możesz dostać go także, jeśli nie wpuścisz auta, które utknęło w korku.
z tymi mandatami to tak nie dokonca, Medal ma dwie strony. Z jednej masz nakaz wpuszczenia pojazdu ale z drogiej strony masz uwazac aby nie doszlo do wypadku ( czyli jak ktos Cie nie chce wposcic to niestety musisz zachowac wszelkie srodki ostroznosci i nie wolno Ci sie n achama wcisnac. )
Polacy są słabo wyedukowani, będą gęsiego zalegać na jednym pasie, zamiast ustawiać się w dwa. To wszystko wynika z braku wiedzy."
To napewno. Brak programow telewizyjnych, fachowych artykulow w prasie. Do tego sama mentalnosc wszystkowiedzacych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem do Polskijakiś niemyślący kierowca TIR na zjeździe w lewo nie zauwazyl że stoje po lewej stronie TIR, mam pierwszeństwo i chcial mnie staranowac przyczepą gdy skręcał w lewoTak samo zauwazyłem że jadą z przyczepami przez wszelkie miasteczka, a nie wolno.w takich sytuacjach czuje sie jakbym jechał do Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy ciężarówek, TIRów i inni "przedstawiciele" to bardzo sfrustrowani ludzie. Wogóle zawód kierowcy jest bardzo frustrujący. "Tacho" cię goni, brak autostrad, 2-3 tygodnie w trasie, płacone "z kilometra", "miśki" i "krokodyle" cię tępią.... i jak tu sie nie frustrować. Trzeba to na kimś odreagować. Zepchnąć osobówke do barierki albo pobocza, pościgać sie z kolegą na "kagańcu", przybrać pobocza żeby zostawić w kurzu osobówki z tyłu, jechać koleiną wypełniona wodą żeby wyprzedzający nie mieli za łatwo, "porządzić" sobie w korku itd. itp. Co więcej większośc tych "truckerów" nie lubi nawet swoich kolegów, wystarczyć właczyć CB na "ogólny" i posłuchać... aż uszy więdną.Niestety kultury na drodze nikogo na siłe nie da sie nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wczoraj kierowcy tirów na światłach specjanie troche zjeżdzali na bok żebym mógł zająć pole position ;) ogólnie z coraz mniejszym chamstwem się spotykam na drodze.A tak odchodząc od tematu mnie inne buractwo wkurza ale to może dlatego że koleś na studiach to wbijał.Przypatrzcie się pod hipermakretami czy większymi sklepami kto parkuje na miejscach dla inwalidów 90% to wupasione beemki mesie lub audice które muszą być jak najbliżej wyjścia ze sklepu. Co ich kosztuje żeby zaparkować trochę dalej a zostawić te miejsca dla osób niepełnosprawnych. Sorki za of topic ale chciałem napisać o buractwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol... przeciez oni to robia specjalnie zeby byl ciag jazdy,a nie ciagle podjezdzanie i hamowanie i znowu,sa kierowcami zawodowymi to chyba wiedza co robic...;)
a co twoj tata jest kierowca zawodowym ze go bronisz?ja tez moge powiedziec ze jeste zawodowym kierowca bo robie miesiecnzie od 7 tys km osobowka i co ? widze jakie chamstwo jest na drogach, jak WIELCY tirowcy kieruja ruchem.. kiedys stalem w korku wrajacac z lodzi (trasa piotrkow-czestochowa) i byl zajebisty korek bo PANOWIE TIROWCY wlasnie jechali "w celu oszczdnosci sprzegla (ale debilnyt tekst)" przed zwezka.. i co ? zjeb.. ich paru przez cb, korek nagle sam sie rozladowal bo dziwnym trafem wlasnie ludzie na zamek zaczeli wjezdzac.nie mowie juz o TIR z litwy bo Ci to w ogole w d.. wszystko maja...zajezdzaja, nie patrza w lusterka, wyprzedzaja sie nawzajem, nie wpuszczaja itp itdd.. tak z ciekawosci nawiecej pijanych kierowóc TIRów lub pod wplywem amfy zlapanych przez policje to wlasnie tirowcy z litwy ;)wracajac do polskich - mysle ze gdy "nasze" pokolenie dojdzie do wladzy albo przynajmniej bedzie w wieszkosci, nasze dzieci zaczna jezdzic po drogach (pewnie za ok 20 lat) to bedzie troche lepiej.. chociaz mentalnosc polaczka w stylu "sasiadowi krowa zdechla to zamiast oddac mu pare baniek mleka cieszymy sie z jego niesczesci" i tak pozostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Wy gadacie ze szybciej idzie na zamek niz jak by sie wszyscy w rządku ustawili wcześniej? przecież mając taką samą liczbe samochodów to na to samo wychodzi... mając 1 km korka i powiedzmy zatrzymując się co chwile, a jadąc w 2 km korku i jadąc non stop to wydaje mi sie druga opcja lepsza... wiadomo jeśli ktoś podczas tej trasy ma jeszcze 3 km do pracy to wiadomo ze lepiej widząc że wszyscy sie ustawiają w jednym rzędzie wdupić się do samego przodu i liczyć na to ze 'ktoś mnie wpuści'. osobiście wkur*ia mnie to jak jadąc sobie prawym pasem i jadąc już w korku przed zwężką sami się już poustawiali na 'zamek' 100 metrów przed zwężką, a jakis debil w super wieś tuning bryce nie wytrzymuje i musi wyjechać na lewy zeby jeszcze te 2 auta wyprzedzić co ma przed sobą, bo po co jechać tak samo gdy można być pół sekundy wcześniej zmuszając wyprzedzającą osobę do zwolnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro tak przejedzie tyle samo samochodów ale zauważ kilka aspektów : Jeśli korek zamiast 2km, ma 1km, a Ty potrzebujesz skręcić w uliczkę boczną, która jest gdzieś w połowie tego korka to co dla Ciebie jest lepsze ? Jechać 1km w korku i po przejechaniu 1km po 30 min skręcić w prawo, czy jechać 50 metrów 2 minuty bo korek jest na tyle krótki, że masz 50m do swojej drogi docelowej ? W mieście takie sytuacje się często zdarzają...Zresztą wystarczy obejrzeć ten filmik, który posłałem i inne mu podobne tam pada dużo rzeczowych argumentów i wszystko jest ładnie wyjaśnione... Książkowy przykład zalety takiej jazdy pokazałem opisując przypadek w Gliwicach skrzyżowanie, 2 pasy do jazdy na wprost, ale za skrzyżowaniem po ok. 500m lewy pas się kończy i wszyscy kierowcy miejscowi o tym wiedzą i domyślnie wszyscy stoją na prawym, a lewy pusty i jest długa kolejka i Ci co chcą jechać na autostradę czyli w lewo przez to też muszą stać, a gdyby jadący na wprost stali na obu pasach, kolejka pojazdów by się skróciła dwukrotnie i wszyscy skręcający na autostradę nie musieli by czekać, a na jednym zielonym świetle przejechałoby 2x więcej samochodów, a za skrzyżowaniem by się pozamykali na suwak i ok. Dziwne bo jak się jedzie z Gliwic na Rybnik to już na tym samym skrzyżowaniu, ale w stronę Rybnika ludzie z reguły zajmują w miarę równo prawy i lewy pas, a później zjeżdżają bo tam jest dłuższy odcinek do zwężenia i to chyba działa na psychikę ludzi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że parę osób naprawdę w ogóle nie ma pojęcia o jeździe dużym wozem , ja na codzień pomykam 4ośką po pracy małym i czasem jak się nadarzy okazja ;) jednośladem i naprawdę nie wszyscy kierujący pojazdami powinni mieć do tego uprawnienia bo takie tępe strzały jakie się widzi na drogach to kija i jechane z nimi , boroki i pipy nie z tej kuli przed radarem na 60 do 40 potrafią niektóre modele wyhamować a co do MISIEK CBR ma wielka racje sam puszką wole jechać jednym tempem za dużymi niż co 20 metrów podjeżdżać i manewrować sprzęgłem i lewarem i jest to według mnie bardziej EKO i dla mnie i dla środowiska tak samo jak i w dużych samochodach znajdą się debile tak i w małych puszkach czy na motocyklach bez dwóch zdań takie jest moje zdanie tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo jeżdżę po polsce i głównie takie akcje się odbywają na drogach ekspresowych lub autostradach i w takich przypadkach chyba bede 'za' robieniem sztucznego korka bo czeka się teoretycznie tyle samo (teoretycznie bo jeśli jest więcej osób lubiących się wciskać na końcu to nieraz pare osob wleci w miejsce gdzie miał wjechać jeden jeśli mowimy o metodzie na zamek to czas się niepotrzebnie wydłuża)... no i czasami na wjazdach do większych miast, ale to raczej też w takich miejscach gdzie jest zwężka i nie ma możliwości skrętu w lewo... wiadomo zdarzają się też złośliwe przypadki, ale chyba w każdej społeczności jest jakaś 'czarna owca'

Kierowcy ciężarówek, TIRów i inni "przedstawiciele" to bardzo sfrustrowani ludzie. Wogóle zawód kierowcy jest bardzo frustrujący. Co więcej większośc tych "truckerów" nie lubi nawet swoich kolegów, wystarczyć właczyć CB na "ogólny" i posłuchać... aż uszy więdną.Niestety kultury na drodze nikogo na siłe nie da sie nauczyć.
a dlatego tak jest, bo gdy dużo jeździsz (w co wątpie po Twojej wypowiedzi) to na pewno nie raz się spotkałeś z przypadkami gdzie niektóre osoby wogóle nie powinny mieć prawa jazdy (głównie kierowcy osobówek) i gdy widzisz ze ktoś bez kierunkowskazów się wbija na siłe to jak tu nie pojechać po takim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się tutaj filmik, stary i zapewne znany już większości:
W takich wypadkach nalezy taki filmik skopiowac x3. Jedna kopia do do jednego pracodawacy, druga do drugiego a 3 do policji z dokladnym opisem (data, godzina i miejsce). Powinno poskukowac jesli wplynie oficjalna skarga do pracodawcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.