Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwsza Glebe


skorpion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakby nowi nie jeździli, tylko oglądali wszystkie filmiki jakie posyłasz ? Co dają nam filmiki "przeczucie" - absolutnie nic. Kwestia szczęścia w nieszczęściu, którego przy prędkości pokazanej na filmiku przewidzieć nie można. Świetne filmiki - pomykasz tak, że jakby baba wyskoczyła, a Ty picarsko byś pasa nie zmieniał, to nawet byś się na intensywną nie załapał. I każde wymuszenie montujesz w neta, jakby to dla świeżaków była nowość... Chociaż przy tej instruktażowej prędkości nawet ABS, jak wyżej wspomniałem, Ci się na nic zda... Nie mam nic przeciwko uświadamianiu młodych, ale takie filmiki chyba jeszcze nikogo nigdy nie uświadomiły, ani przed czymś nie przestrzegły... może tylko przed tym, że koleś co prowadzi jedzie za szybko, i by sie rozbabrał bo chciał na filmiku pokazać jak zwinnie i szybko między autami jeździ. W następnym roku czekamy na porcję ghosridera na gierkówce, który to ma "przeczucie" - na drogach jak dobrze wiemy nie bardzo się sprawdza - lepiej zwolnić niż przeczuwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Nie mam nic przeciwko uświadamianiu młodych, ale takie filmiki chyba jeszcze nikogo nigdy nie uświadomiły, ani przed czymś nie przestrzegły(...)
Trudno nie zgodzić się z tym,ze jesli Cie to nie interesuje to nie klikasz - i temat z głowy...Wydaje mi sie jednak,ze czesci młodych (stażem, nie wiekiem) motocyklistów coś tam jednak może zostanei w głowce...Jestem początkujacym motocyklistą i lektura "strategii ulicznych" uzmysłowiła mi,jak wiele nibezpieczeństw czycha na prowadzącego 2oo...Niebezpieczeństw, na które w wiekszosci jadąc puszką nie zwrócilibysmy uwagi...(zfrezowany asfalt, wystajaca studzienka, troszke piachu na zakręcie czy wreszcie pasy wymalowane na jezdni itp)...Mysle,ze temu - po częsci- służy zamieszczanie filmów...by parafrazując to co mówi Daro ZX "uswiadamiaś sobie, co może stac sie na drodze"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat .Jeżeli w podobnej sytuacji jak na tym filmiku gościu zapierdala z nadmierną szybkością mijając auta raz z lewej czy z prawej strony to sorry ale jak by do czegoś doszło to moim zdaniem jest to jego wina a nie tej rzekomej „baby” co che się dołączyć do ruchu drogowego. Sorry ale czasami jadąc autem na drodze szybkiego ruchu trzeba naprawdę bardziej uważać na śmigające plastiki które wyskakują niewiadomo skąd raz z lewej a raz z prawej strony niż na innych użytkowników drogi .Dla nie których motocyklistów samochody na drodze to nie tacy sami użytkownicy drogi tylko przeszkody które trzeba sprawnie wymijać .Fakt tutaj ewidentnie babka dała ciała i wyjechała ale jadąc z nadmierną prędkością na motorze jak by się coś stało możemy mieć pretensje także do samego siebie …Dodam że mnie najbardziej stresuje i wkurwia jak na skrzyżowaniu gościu kierujący autem zatrzymuje się maksymalnie prawie na skrzyżowaniu a zanim się zatrzyma lub od razu jedzie nie patrzy w lewo skąd nadjeżdżam tylko łeb skręcona w prawo …Ech trochę ciężko to zobrazować ale coś na zasadzie tej wyjeżdżającej babki na filmiku .Wtedy naprawdę się zastanawiam i zwalniam bo nie wiem czy typ w ogóle mnie zauważył a może po prostu wyjedzie mi na drogę tak jak ta baba i polecę jak superman przez maskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsza zasade jaka stosuje na moto to jazda sladem 4oo , jazda srodkiem to loteria zwlaszcza na zakretach i na skrzyzowaniach , pelno piasku i oleju druga sprawa nawet majac odpowiednie ubranie , kask za 1kzl , zbroje , puszke z 10 poduszkami , majac ponad 60-80 km/h w chwili wypadku nie masz szans , czolowka to zlozenie predkosci czyli 30+30 - 40+40 i masz to samo , moto ma pewna przewage jesli ci sie uda i masz nie zaklucony lot to masz szanse wyjsc bez wiekszego urazu , w puszkach przejmujesz wiekszosc przeciazenia przy takiej predkosci wiec predkosc to podstawa , zapylanie 150-200km/h nie daje zadnych szans na reakcje swoja i innych ani na wyjscie cało z wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zaliczyłem pierwszą glebe na zakręcie przy parafi Św. Józefa w Chorzowie w poprzednim sezonie...Jechałem od strony ronda w stronę ul.Katowickiej i nie zauważyłem w porę że na całym pasie po którym się poruszałem był rozsypany piach...najprawdopodobniej piach zsypał się z jakiejś ciężarówki no i nie zareagowałem w pore i małą gleba, na szczęście nie groźna bo nic mi się nie stało. Jedynie to lusterko zostało troszkę podrapane, nie wiem jak ale pękła linka gazu i została skrzywiona stopka z hamulca nożnego.Szkoda, że nikt wcześniej nie powiadomił jakiegokolwiek organu o posprzątanie a ludzie to widzieli bo siedzi ktoś tam zawsze i sprzedaje znicze i kwiatki na cmentarz...;/ pech tak chciał że się wywaliłem i wylądowałem na sąsiednim pasie...dobrze, że nic nie jechało z przeciwka bo może inaczej wszystko by się skończyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.