Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sosnowiec środula Czoper - Czarne Bmw Uciekło


dokan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jadąc puszka ze środuli w stonę świateł koło oriona (światła niżej miejsca gdzie zginął Znajdek) godzina ok 17.20 byłem światkiem upadku motocyklisty z winy czarnego BMW kombi serii 3. jade spokojnie prawym pasem (długi korek do świateł) lewy pasek skręca w lewo oczywiście wolny, ale znalałz sie cwaniak i szybko mnie wyprzedził i widze próba zjechania na prawy. Nikt go nie wpuścił. wyłączył kierunkowskaz i stoi na lewym. pomyślałem ze i tak zaraz bedzie sie wciskał. zostawiłem sobie bezpieczną odległość od motonity i jedziemy sobie spokojniutko powoli moze 30/h. ruch spory bo to piątek i taka godzina. w pewnym momencie bmw gwałtownie rusza i wjeżdza przed motor na nasz pas. motocyklista gwałtownie zahamował i gleba. spod czopera iskry a kolega wywija fikołka. ja po hamulcach zeby go nie potrącić. zatrzymuje sie praktycznie w miejscu bo prędkość mała. BMW szybko ucieka mi na odlaegłość nie do przeczytania rejestracji. wołam na CB o zatrzymanie tego bmw bo jest sprawcą kolizji i ucieka. motonita szybko sie pozbierał i usunął sprzęta z drogi. kilkakrotnie ponawiam na CB o zatrzymaniu bmw i podaniu nr rejestracyjnego.... jedyne co sie dowiedziałem to SK 24.. brak reszty numerów niestety. ruszyłem za tym samochodem dalej wołając o pomoc na CB. niestety ruch na tyle był duzy ze BMW szybko uciekło mi z pola widzenia... teraz coś o mobilach.. umiecie beczeć, przeklinać i pytać czy czysto tam czy siam, ale w chwili kiedy trzeba pomóc w takiej sytuacji i podać głupią reestacje to nie umiecie pomóc. mam nadzieje ze motocykliście nic sie nie stało a i szkody na sprzecie niewielkie. w razie gdyby potrzebował coś niech sie odezwie. a moze ktoś z Was to widział i ma reszte tej rejestracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co chciałeś zrobić temu gościowi , jakbyś go namierzył ?? Nagrałeś to zdarzenie ????? Bo jeżeli nie to możesz najwyżej stanąć z nim na solo , Kolo . Smutne ale prawdziwe .
nie do końca ! jest sprawca i jest świadek ! Miałem podobną sytuację jadąc z kolegą puszą. Byliśmy świadkami kolizji dorogowej, jednak poszkodowana podała nas jako sprawców. Kolega który prowadził puszke został uznany za winnego spowodowania kolizji pomimo tego, że miał świadka w mojej osobie, zeznającego, że sprawcą jest inny pojazd. Tak, że nie jest prosto wymigać się od takiego zarzutu.Koleś z BMW nie miałby łatwo. W ostateczności pozostaje Fundusz Gwarancyjny, szkoda tylko, że sprawca nie zostanie ukarany ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca ! jest sprawca i jest świadek !
... sprawca czego ???????Jak była szkoda ( jeżeli chciałbyś dochodzić czegoś w sądzie ) ??????Pomyśl co chciałbyś zgłosić w tym przypadku , najwyżej poszargany honor dotyczący motocyklowych umiejętności kolegi , bo z tego co napisałeś to skończyło się na nie groźnej glebie . Nie zrozum mnie źle , proszę . Ale takich sytuacji niestety można unikać PRZEWIDUJĄC! Włażąc na motocykl należy się liczyć z tym , że wszystko co jest dokoła może zrobić krzywdę . Takich gości w BMW czy innych wózkach wiatr nie sieje , ale pomimo tego są wszędzie i należy to mieć cały czas na uwadze . Tu na szczęście skończyło się na strachu i jedyne co możecie z kumplem zrobić to wyciągnąć z tego naukę na przyszłość . Nie starajcie się na siłę naprawiać świata bo to jest niemożliwe .Lewa w górze !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonisz pod 112, przyjezdza policja, opowiadacie cala sytuacje i wymuszenie przez BMW, podajecie pelne namiary sprawcy i po temacie.. policja przyjezda po czasie do sprawcy i albo wystawia mandat albo sprawa trafia do sadu grodzkiego.. prosta sprawa...ale ty nie masz calego numeru i szkoda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie Środula a Zagórze, piszesz o światłach obok 'rybki' (skrzyż. Blachnickiego i Bora Komorowskiego). kamery są, służą do regulacji świateł, ale czy nagrywają to co się dzieje, nie wiem. kiedyś słyszałem że jest to monitorowane skrzyzowanie, ale nie wiem czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.