Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Umiejętność Jazdy Na Motocyklu


Daro ZX

Rekomendowane odpowiedzi

Mówicie o konkretnym przypadku czy statystyce. Są ludzie 20 letni którzy mają więcej rozumu niż 40 latki i na odwrót 40 latki którzy nigdy nie dorośli (jak ja). Statystycznie rzecz ujmując mając 20 lat nie ma się równo pod sufitem i dlatego powinien jeździć takim sprzętem aby się i innych nie zabić. Nie ma zasady - jedni nie powinni mieć mocnego sprzęta nawet przy 50-tce.

Uważałem że mój wiek pozwala mi na dyskusję na temat bezpiecznego jeżdżenia - ale jesienią pojechała ze mną moja żona (jechaliśmy ekipą) - po powrocie usłyszałem "uważałam cię za rozsądnego człowieka".

Koniec wymądrzania się na temat rozsądku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) na lekkim łuku takie coś, ja bym sie spalił ze wstydu a nie zamieszczał to do netu.

a może ma trochę samokrytyki i chciał pokazać innym, jak łatwo w tak głupi sposób narobić sobie problemów...

hehe no niezle widać że jakiś świeżak , mi sie kiedyś napoczatku mojej jazdy taka sytuacja przytrafila na ostrym zakrecie, ale sie poprostu jakby to powiedziec zamyslilem podczas jazdy i w polowie zakretu sie zorientowalem ze jade po przeciwnym pasie naszczescie nic nie jechalo z przeciwka,

hm...Mówisz, że "widać że jakiś świeżak"...Czyli rozumiem, że "nieświeżak" nie ma gorszych dni, nie traci koncentracji itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema bata.Sztuką nie jest odkręcić jak porąbany.Bo kto tego nie potrafi ? Chyba każdy z nas.

Sztuką jest zawsze dojechać do celu i wrócić spowrotem.

owszem, nie sztuka odkręcić byle jak i na prostej, ale jak musisz się ratować ostrym przeciwskrętem to żeby Ci się moto nie zwaliło na glebę, chyba musisz dodać gazu, co nie?? :blink: z wyczuciem, of course, a to już sztuka, nad którą się pracuje cały czas...Drugie owszem, że każdy powinien jechać tak, aby dojechać do celu, ale jest tu ktoś taki, komu nie zdarzyło się za szybko wlecieć w zakręt, wcale nie zapierd..ąc? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. ale jak musisz się ratować ostrym przeciwskrętem to żeby Ci się moto nie zwaliło na glebę, chyba musisz dodać gazu, co nie?? :blink: z wyczuciem, of course, a to już sztuka, nad którą się pracuje cały czas..

:D ... Sorry, ale piszesz banały takie jak Pan Brojler, jakbym czytał podręcznik. Akcja na filmie trwa 1,5 - 2 sekundy, z czego połowę czasu zajmuje myśl "o kur*a juz po mnie". Faktem jest że przed śmiercią ratują nas odruchy wyćwiczone bądź też nie, ale kurde stawiam kiste wódy temu, co w tej sytuacji wyratuje się odruchem z magicznym "przeciwskręt, wzrok, gaz..." . acha, i of course w wyczuciem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ... Sorry, ale piszesz banały takie jak Pan Brojler, jakbym czytał podręcznik. Akcja na filmie trwa 1,5 - 2 sekundy, z czego połowę czasu zajmuje myśl "o kur*a juz po mnie". Faktem jest że przed śmiercią ratują nas odruchy wyćwiczone bądź też nie, ale kurde stawiam kiste wódy temu, co w tej sytuacji wyratuje się odruchem z magicznym "przeciwskręt, wzrok, gaz..." . acha, i of course w wyczuciem ;)

Człowieku, to popierduła, a nie zakręt był. Miał lata świetlne na rozmyślania i podjęcie decyzji, tylko nie wiedział co się stało i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ... Sorry, ale piszesz banały takie jak Pan Brojler, jakbym czytał podręcznik. Akcja na filmie trwa 1,5 - 2 sekundy, z czego połowę czasu zajmuje myśl "o kur*a juz po mnie". Faktem jest że przed śmiercią ratują nas odruchy wyćwiczone bądź też nie, ale kurde stawiam kiste wódy temu, co w tej sytuacji wyratuje się odruchem z magicznym "przeciwskręt, wzrok, gaz..." . acha, i of course w wyczuciem ;)

Widocznie to nie są banały, skoro nie każdy potrafi je zastosować. Zakręt był marny. A ja też doskonale znam uczucie paniki, kiedy się z jakiegokolwiek powodu wylatuje z winkla i dlatego będę właśnie do pożygania ćwiczyć ten banał - "magiczny przeciwskręt, wzrok, gaz." , bo może jeszcze wiele razy mi dupę uratuje, zanim zejdę z tego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.