Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bez Kasku !


duch07

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny śmiertelny wypadek!!! Oczywiście tak sie to musiało skończyć skoro jechał szybko i bez kasku a po drodze znalazł sie łuk drogi i drzewohttp://polskalokalna.pl/news/tragiczna-smi...yklisty,1284656Wiem że to zdarzenie nie z naszego regionu ale chce zwrócić uwage na skutki jazdy w niekompletnych ubiorach.Kask to podstawa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulanska fantazja, mocny motocykl i bach, koledzy maja za kogo wypic zdrowko. Sadzac po opisie to raczej nie byl wytrawnym riderem, ale tak czy siak szkoda chlopaka.Niestety przez najblizszy miesiac kostucha bedzie miala zniwo. Wszyscy mlodzi i gniewni ktorzy pokupili motocykle przez zime beda sie sami eliminowac, potem juz sie uspokoi, jak co roku zreszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulanska fantazja, mocny motocykl i bach, koledzy maja za kogo wypic zdrowko. Sadzac po opisie to raczej nie byl wytrawnym riderem, ale tak czy siak szkoda chlopaka.Niestety przez najblizszy miesiac kostucha bedzie miala zniwo. Wszyscy mlodzi i gniewni ktorzy pokupili motocykle przez zime beda sie sami eliminowac, potem juz sie uspokoi, jak co roku zreszta
Dokładnie, a nawiązując do tematu tego gostka bez kasku, to jakoś mi go nie jest szkoda i wkurza mnie, że po takich newsach ludzie nie śmigający na 2oo maja o innych motonitach takie, a nie inne zdanie, np. dawcy !!!Ludzie-trzeba jeździć z wyobraźnią !!!Dzisiaj rano jechałam moją puszką do pracy i uratowałam jakiemuś gościowi z Bytomia na Kawasaki Ninja dupsko, gdyż jechałam na lewym pasie dwupasmówki na przeciwko wesołego miasteczka w stronę Katowic, a na prawym pasie obok mnie jechał wielki TIR i oczywiście motonita wziął się za wyprzedzanie mnie z prawej strony na podwójnej ciągłej i w dodatku na łuku, który się znacznie zwężył i gdybym nie dała po hamplach i nie zrobiła mu luki to z gościa na moto była by miazga Ludzie-UWAŻAJCIE, ja Was proszę, jestem pasjonatką motocykli od wielu lat i nie chciałabym mieć nikogo do końca życia na sumieniu !!!!!!!!!!!JEŹDZIJCIE Z WYOBRAŹNIĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jazde bez kasku to ostatnio chyba jakas moda nastala... Nie dalej jak wczoraj widzialem goscia na VFR czerwonej, ledwo sobie radzil ale kask dumnie zapiety z tylu na zicu zamiast na glowie. Polscy izirajderzy naogladali sie filmow ze stanow gdzie kazdy prawdziwy macho jezdzi bez kasku, w krotkim rekawku ew. narzuconej niedbale kamizelce z logo klubu i takie sa efekty. Kaski sa dla leszczy, w JuEsEj jak sie pomyka po hajłeju sie nie uzywa kaskow bejbe bo wtedy czikas nie widza kozackiego wyrazu twarzy i nie czuja liquidu w pantsach yeah... załosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to zupełne nieporozumienie. To coś w stylu skoku z samolotu bez spadochronu. Wiem, że porównanie może nie jest najlepsze, ale musimy sobie uświadomić (a w zasadzie ci, którzy tego nie widzą) że kask, rękawice, buty i inne akcesoria są dla motocyklisty jedynym ratunkiem (jak spadochron). Za kazdym razem kiedy widzę kogoś "nieubranego" na moto kręcę głową z niedowierzaniem. Tacy ludzie zostawiają rozum w garazu. Aż chce sie powiedzieć głupiś to cierp.Pozdrawiam rozsądnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1.Brak kasku = brak wyobrazniprzypadek z zycia wziety z przed paru lat trasa z rybnika do gliwic mniejsza o szczegoly , doszlo do wypadku. Motocyklista (moj kumpel) mial kask bardzo ciasno siedzacy na glowie ale nie zapiety w chwili gleby jak o cos przychaczyl prawdopodobnie, kask zlecial mu z glowy. Dalsze konsekwencje byly takie ze wyladowal w szpitalu i mial maly reset wiec pamietajcie zakladajac kask zawsze pamietajcie go zapiac!!!!!!!!kolejna sytuacja potwierdzajaca przydatnosc kasku tez z zycia wzieta..........ja mialem 2 wypadki na moto gdzie kask uratowal mi glowe a przy okazji zycie. 1 to uderzenie w kraweznik podczas spadania z motocykla w chwili wypadku a 2 to strzal od ciezarowki typu wywrotka. Byl kiedys opisany moj wypadek pod tytulem scooter vs ciezarowka wspomne tylko ze konsekwencje zdrowotne zwiazane z tym wypadkiem ciagna sie do dzis................Rada: jesli cie stac to zainwestuj w dobrej marki kask. Wielokrotnie bylo slychac ze dobry kask kogos uratowal.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos juz poruszyl ten temat, ale nigdzie w ustawie nie jest napisane ze podczas jazdy kask musi sie znajdowac na glowie motocyklisty Wystarczy miec kask "na łokciu".Tak stanowi polskie prawo.I nie klocic sie ze mna.A co do jazdy bez kasku - TEN KRAJ JEST PODOBNO WOLNYM KRAJEM!!Jak ktos chce - prosze bardzo - niech jezdzi bez. Ja po takim plakac nie bede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem rok temu w Tunezji na wakacjach to widziałem tylko jeden motocykl był to gsxr, nowszy model i motorniczy jechał bez kasku no ale tam trochę grzeje w palmę. Temu chłopakowi chyba też przygrzało a może jeszcze nie miał kasku a chciał się karnąć? Szkoda hopa. Czasem mi się zdarza odprowadzić Sunie do garażu bez kasku no ale wtedy jadę spacerkiem i mam oczy nawet w dupxE:)Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją obsługi motocykla bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos juz poruszyl ten temat, ale nigdzie w ustawie nie jest napisane ze podczas jazdy kask musi sie znajdowac na glowie motocyklisty Wystarczy miec kask "na łokciu".Tak stanowi polskie prawo.
Proponuję ponownie wrócić do przeczytania- prawo o ruchu drogowym a dopiero później wstawiać rewelacje o łokciu , jeszcze jakiś młodzian przeczyta i weźmie sobie to do serca. Prawo o ruchu drogowym mówi, że jesteśmy zobowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych a przez używanie rozumie się użycie go zgodnie z przeznaczeniem czyli po założeniu na głowę. Proponuję zrobić test i przejechać się bez kasku przy policji a potem tłumaczyć się w sądzie, że kask był ale wcale nie musiał być na głowie To trochę tak jakby kupić buty i używać ich zamiast rękawiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ponownie wrócić do przeczytania- prawo o ruchu drogowym a dopiero później wstawiać rewelacje o łokciu , jeszcze jakiś młodzian przeczyta i weźmie sobie to do serca. Prawo o ruchu drogowym mówi, że jesteśmy zobowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych a przez używanie rozumie się użycie go zgodnie z przeznaczeniem czyli po założeniu na głowę. Proponuję zrobić test i przejechać się bez kasku przy policji a potem tłumaczyć się w sądzie, że kask był ale wcale nie musiał być na głowie To trochę tak jakby kupić buty i używać ich zamiast rękawiczek
a pisalem - nie klocic sie!zreszta sam potwierdziles moje slowa - to ze uzywac zgodnie z przeznaczeniem - to juz Twoj domysl , a nie realny przepis.I tak, sprawdzone na psach. i sad konieczny nie byl. a porownanie troszeczke glupie. nie zablysnales.P.S. za stary jestem i zbyt powazny by pisac "rewelacje" przeczyatne w fakcie, badz uslyszane od kolegi kolegi wujka co to slyszal od cioci swojego brata, siodmej po kadzieli ze strony matki dziadka tescia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi Janku, nie mialem na celu zablysnac przed kimkolwiek, a co do ,,starosci'' i powagi musisz wiedziec ze jestes mlodszy ode mnie o rok widocznie trafiles na policjanta, ktory zbyt wiele nie wiedzial. Jesli by bylo tak jak piszesz to polowa mlodych gniewnych by smigala bez kaskow. Mamy prawnikow na forum moze by sie wypowiedzieli na temat mojej i Twojej interpretacji tego przepisu. ''sa zobowiazani uzywac helmow '' czy Twoim zdaniem uzywanie helmow to zakladanie ich na ''lokiec'' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a nawiązując do tematu tego gostka bez kasku, to jakoś mi go nie jest szkoda i wkurza mnie, że po takich newsach ludzie nie śmigający na 2oo maja o innych motonitach takie, a nie inne zdanie, np. dawcy !!!Ludzie-trzeba jeździć z wyobraźnią !!!Dzisiaj rano jechałam moją puszką do pracy i uratowałam jakiemuś gościowi z Bytomia na Kawasaki Ninja dupsko, gdyż jechałam na lewym pasie dwupasmówki na przeciwko wesołego miasteczka w stronę Katowic, a na prawym pasie obok mnie jechał wielki TIR i oczywiście motonita wziął się za wyprzedzanie mnie z prawej strony na podwójnej ciągłej i w dodatku na łuku, który się znacznie zwężył i gdybym nie dała po hamplach i nie zrobiła mu luki to z gościa na moto była by miazga Ludzie-UWAŻAJCIE, ja Was proszę, jestem pasjonatką motocykli od wielu lat i nie chciałabym mieć nikogo do końca życia na sumieniu !!!!!!!!!!!JEŹDZIJCIE Z WYOBRAŹNIĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie jest ci go szkoda ? zastanow sie co piszesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest ci go szkoda ? zastanow sie co piszesz
zaciekawilo mnie twoje podejscie. Dlaczego jest ci go szkoda? Ten czlowiek nie szanowal wlasnego zdrowia i zycia. Pozyczyl (moze bez wiedzy wlasciciela, bo jak juz ktos pozycza moto to kask tez odda) motocykl i jechal bez kasku. Dziecko wie ze motocykle sa niebezieczne i ze trzeba jezdzic w kasku ( o kombiku ,butach i rekawicach nie wspominajac).Ten czlowiek mial to gdzies. Pojechal sobie pojezdzic. Dlaczego mi nie szkoda? Bo to byl jego brak wyobrazni lub szacunku do swojego bytu.Co innego gdyby ktos kazal mu jechac tym motocyklem nie dajac mu kasku (np zly pracodawca)... no tu mozna miec zal.reasumujac ten czlowiek:1. zabil sie bo najprawdopodobniej nie mial odpowiedniej ochrony ciala oraz umiejetnosci prowadzenia motocykla ( to nie bylo wymuszenie)2. zepsul czyjas wlasnosc i pewnie narobil klopotu wlascicielowi motocykla3. zepsul... a raczej poglebil zla opinie o "motocyklistach"Czy szkoda chlopa? tak - ale to byl jego wybor i jego ryzyko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy miec kask "na łokciu".Tak stanowi polskie prawo.
Właśnie dla tego tak fajnie jest w tym kraju . Wszystko trzeba łopatologicznie opisywać w milionach przepisów , bo zawsze znajdzie się ktoś "sprytny inaczej" komu trzeba tłumaczyć , że gorąca woda może parzyć a kask wkłada się na głowę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.