Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadek Na Skrzyżowaniu


oMi

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak miałem wypadek na motorze. Wyprzedzałem dwa samochody na ciągłej linii w terenie zabudowanym prędkość moja około 60km i podczas manewru wyprzedzania 1 samochód zaczął skręcać w lewo i uciekłem do lewej ile mogłem ii uderzył we mnie lewym przodem samochodu w tylnie koło motocykla. Ja wraz z motorem poleciałem na barierki aluminiowe klika koziołkowań i zatrzymałem sie na latarni. Ja 8 dni w szpitalu operacja reki złamane żebro ii ogólne pobijany. Motor też koziołkował wiec nie wygląda za ciekawie połamane plastiki itp Samochód urwany zderzak. NIe byłem jeszcze przesłuchiwany bo dopiero co mnie wypisali ze szpitala, ale przyszło mi pismo z PZU ze kierowca samochodu pozywa mnie o spowodowanie wypadku . Co mam zrobic ?? Nie wiem czy jest taka możliwość ja dostane mandat za złamanie przepisów .A kierowca samochodu poniesie winę spowodowania wypadku ??post-14846-1255978650.ipb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oMi przykro mi z powodu doznań i strat... Powiedz mi tylko dwie rzeczy... wyprzedzałeś dwa samochody na raz na skrzyżowaniu? No to nie powiem aby to było za mądre. co innego je machnąć na prostej gdzie nie ma żadnej uliczki bocznej. Ale nie mnie to oceniać... życzę jak najlepiej... A powiedz nam jeszcze jedno. To nie jest Twoje pierwsze moto prawda?... tak dla uspokojenia stereotypów. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że żyjesz!!! Że nie przywaliłeś głową w latarnię, słup, motocykl nie "wleciał" w pieszego itd.Daj znać jak sytuacja się zakończy. Na 99,9 % wypadek będzie z Twojej winy. Kierowca samochodu mógł spojrzeć w lusterka ale przy różnicy prędkości mógł Cię nie zauważyć NIESTETY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i rózne sądy, ja widze obopólna wine daje 50/50 bo to już zalezy od fantazji sędziego.najważniejsze ze sie pozrastasz, a moto to tylko kupa złomu który da sie poskładać!
W przepisach jest jasno napisane że nie można wyprzedzać na skrzyżowaniuPozatym kierowca osobówki pewnie sygnalizował swój zamiar skrętu w lewo migaczem Wątpie byś wygrał tą sprawę bo co im powiesz na swoją obronę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Mnie sie wydaje, że w kodeksie jest coś takiego, że kazdy uczestnik ruchu ma zachować szczególną ostrożność podczas wykonywania manewrów, ale ma też prawo zakładać, że inni uczestnicy ruchu poruszają się zgodnie z kodeksem drogowym. Ktoś, kto skręca w lewo na skrzyżowaniu ma prawo sądzić, że jeśli ustąpi pierwszeństwa wszystkim którym powinien ustąpić pierwszeństwa, to może opuścić skrzyżowanie (skręcić w lewo). Gdyby nie ta zasada, to musiałbym na każdym skrzyżowaniu, gdzie mam pierwszeństwo przejazdu, zatrzymywać się i upewniać, czy ktoś przypadkiem nie łamie przepisów i nie wyjeżdza mi z podporządkowanej. W opisywanym przypadku przewinieniem kierowcy może być tylko nie zachowanie ostrożności, co chyba nie jest karalne w świetle kodeksu drogowego. Motonita natomiast złamał przepisy ruchu drogowego. Jeśli to kierowca samochodu zostanie uznany winny spowodowania wypadku, to od dnia wyroku przesiadam sie z samochodu do autobusu Pozdrawiam, Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem współwina ( ze wskazaniem na zdecydowanie wieksza Twoja wine ) - a w jakim stopniu ? Tego nie wie nikt do momentu zapadniecia decyzji. Poza tym nie powinienes sie oburzac ze drugi uczestnik twierdzi ze wina byla Twoja ( czyt.w poprzednich postach )powodzenia i daj znac jak sie skonczylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.