Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich smile.gifNiechce powielac tematu i pytać się o rzecz stara jak swiat w nowym temaie, dlatego pisze tu licze na Wasza pomoc. Ponieważ przesiadam sie z rowerka (MZ ETZ 251) na motorek (Honda Hornet) potrzebowal bym kasku, bo do tej pory to i w garku mozna jeżdzic i mam upatrzone pare, no ale jest pare ale, wiec prosze o wasza opinie co lepsze:-HJC CS-12N-lazer lz6-Uvex PS400 ( co sądzicie o uvexie jako producencie kaskow)-AGV K-3to te kaski ....a i co myslicie o firmie akira, bo znajomy cos breszyl ze fajne ładne kaski i tanio Mnie tam na wygladzie kasku nie zalezy ( i tak najlepiej cały czarny) tylko na tum zeby nie zgubic tych 2 szarych komurek tongue.gifPROSZE O WASZE OPINIEz góry dzieki Pozdro
Wszystkie ktore wymieniles sa ok. co do Uvexsa to mam tylko bardzo dobre doswiadczenia, sam mam Boss 3000 oczywiscie polecam , solidna Firma.Ja w tym przypadku wzial bym Uvexa , ale wybor nalezy do Ciebie.A chcesz wiecej wiadomosci na ten temat to skataktuj sie z Sylwia.Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym garnkiem ??<KLIK>
Jak masz mozliwosc to wez ten kachol na probna jazde i najlepiej w deszczowa pogode a wtedy sie dowiesz co jest wart.Czy szczelny, jak z parowaniem wizjera , jaka wentylacja,czy glosny , czy przy poruszaniu glowa przy wiekszyej predkosci nie dmucha pod wizjer , w postaci ( Gwizdu ) , czy wizjer jest szczelny na calym obwodzie , dlatego wskazana jest deszczowa pogoda.Osobiscie nie slyszalem zlej opini na temat kaskow tej Firmy.Znajomki smigaja w roznych kacholach tej Firmy , ale narzekan i marudzenia nie slyszalem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz szczerze sie przyznam ze sklaniam sie do HJC, natomiast juz przeczytalem tyle opini ze stracilem sam pojecie a najgorzej ze nie ma w okolicy sklepu ktory mial by je wszystkie co bym mogł sobie przymierzyc itd.Bylem nawet ostatnio w Kato na oldtimer..... i kurcze bardzo duzo naxów i innych ale co do Tych modeli to tylko lazer i uvex były dlatego zalezy mi na waszych opiniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mozliwosc to wez ten kachol na probna jazde...
O ile z możliwością obejrzenia i pomacania tego kasku nie będzie problemu, to z jazdą próbną z pewnoscią tak ;)Tam w rajchu, to macie fajnie, że garniaka możecie wziąć na test. My chyba musimy na to jeszcze poczekać ;)Poszperam jeszcze na necie, może coś znajdę o tym Sharku i HJC IS MAX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile z możliwością obejrzenia i pomacania tego kasku nie będzie problemu, to z jazdą próbną z pewnoscią tak ;)Tam w rajchu, to macie fajnie, że garniaka możecie wziąć na test. My chyba musimy na to jeszcze poczekać ;)Poszperam jeszcze na necie, może coś znajdę o tym Sharku i HJC IS MAX
Ja w motocyklu w grzybowicach zostawilem dokumenty i smigalem w roznych kaskach po okolicy tak wiec moze warto sprobowac pogadac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym garnkiem ??<KLIK>
jeśli szukasz ciekawego szczękowca to mogę polecić caberga justissimo gt, mierzyłem wiele modeli szczękowców ale ten najlepiej mi leżał, co prawda u nas trochę kosztuje (od 1000zł w górę)ale ja znalazłem dla siebie na austriackim ebay-u za za kilkaset zł taniej, polecam ten modelLINK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję radę w temacie zakupu dobrego szczękowca, znalazłem LS2 Delta, Marushina M401..w sumie ten LS za śmieszną kasę nieżle wygląda...Licze na wasza opinię !/;)

jeśli szukasz ciekawego szczękowca to mogę polecić caberga justissimo gt, mierzyłem wiele modeli szczękowców ale ten najlepiej mi leżał, co prawda u nas trochę kosztuje (od 1000zł w górę)ale ja znalazłem dla siebie na austriackim ebay-u za za kilkaset zł taniej, polecam ten modelLINK
..w temacie Caberga poczytałem sobie na paru forach i opinie są raczej nie przychylne co do wykonania i poziomu hałasu , albo masz inne zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnie czytałeś o modelu justissimo gt? moż chodziło o poprzedni model bez końcówki gtróżnice bardzo ładnie opisała Sylwiahttp://forum.motocykle.slask.pl/index.php?...mp;#entry432113ja sobie chwalę ten kask, mierzyłem wiele modeli i np airohy w ogóle mi na głowie nie leżały począwszy od sv55s przez miro na sc66 skończywszy (może mam jaką niewymiarową głowę) kask to raczej bardzo indywidualna rzecz, ja subiektywnie oceniam justissimo gt bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż szczękowce do najlżejszych nie należą.Obczaję sprawę, jak będę miał kaski w ręcę.Multitec to z pewnoscią dobry kask, ale nie ma blendy i niestety z opinii, które czytam i słyszę od osób, które mają ten kask, to jest zdecydowanie za głośny nawet jak na standardy szczękowców.Jest to też kask, na który mnie nie stać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multitec w rozmiarze M waży 1590g.Znalazłem na stronie Shark'a, dane techniczne modelu Open Line. Waży 1550g.Ja potrzebuję raczej rozmiar XL, więc nie sądzę żeby róznica wagowa pomiędzy tymi kaskami(w rozmiarze XL) była miażdżąca na korzyść Multitec'a. Nawet jeżeli będzie to +/- 50/100g, to łba mi nie urwie ;)Najbardzie to by mi leżał Schuberth C3, ale nie dla psa kiełbasa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,Wicher jeśli chcesz pogadać na temat kasku oraz ewentualnego jego kupna taniej, to możemy się spotkać jutro w Chudowie. Jeżeli oczywiście Ci pasuje ;-). (kiełbasa nie jest do psów, tylko dla ludzi, a my jesteśmy w końcu ludźmi ) (mam na myśli C3)Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,Wicher jeśli chcesz pogadać na temat kasku oraz ewentualnego jego kupna taniej, to możemy się spotkać jutro w Chudowie. Jeżeli oczywiście Ci pasuje ;-). (kiełbasa nie jest do psów, tylko dla ludzi, a my jesteśmy w końcu ludźmi ) (mam na myśli C3)Pozdrawiam :-)
Witam Może uda mi się zajrzeć na Chudów gdzieś pomiędzy 17 a 18:00.Z kaskiem mi się nie spieszy, ale jak jest możliwośc zakupu w dobrych talarach, to czemu nie ;)Jakby co to do zobaczenia jutro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !Jako, że stary kask już zaczyna się rozpadać zacząłem poszukiwania nad nowym garnkiem. Mam okropny dylemat, tyle opinii się juz naczytałem, ale postanowiłem spytać profesjonalistow/użytkowników. Pomóżcie, bo nic nie sam chyba nie wybiorę ;pW grę wchodzą kaski do ok 400 zł, na oku mam :- HJC CS-R1- Nitro N750-VX- HJC CS-12- AGV K-3Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.