Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jawa 350 Ts Twin Sport- Gaźnik


michal_mazur

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

przed wakacjami oglądałem taką tske, zupełnie inne nadwozie, dozownik oleju, tarcza z przodu z jedno tłoczkowym zaciskiem do złudzenia przypominająca ta z etz`tek, aluminiowe koła.http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...0cc_Typ_640.jpg tak wyglądała, typ 640 jest napisane.tak też sobie myślę teraz, czy bym zaufał temu jawowskiemu dozownikowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeździłem TS-ką 350 przez 10 lat.To był mój "dreambike" w 1989 roku gdy mi ją rodzice kupili za 950 tys.zł(950 000)..Nowy,prosto z GS-owskiego sklepu wielobranżowego,w dodatku po znajomości,bo przyszły tylko 2 sztuki.Zrobiłem nią (tzn dwiema sztukami,bo pierwszą mi porwali po trzech latach,z tym że druga tez była z tego rocznika,ale z giełdy już za 4 600 000,czyli 4mln 600tys) w sumie jakieś 30tys(kasy na paliwo nie było wtedy za wiele) i ani razu mnie nie zawiodła.Dwukrotnie zaliczyłem Mazury,kilka razy góry.Deszcz,czy słońce,nie było problemu.Spalała 4,2l i jechała 140kmh.Przespawałem klamki,zeby kierownice szło położyć,dźwignąłem zadupek brechą ,zamontowałem 4 titki,przednie kierunki dałem niżej(na płaskownikach oklejonych scottem) i już był streetfighter pełnym pyskiem.to były czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sprawdż najpierw świece.
swiece sprawdzalem milion razy kompresja ok benzyne dostaje do cylindrow teraz gadalem z mechanikiem mowi zeby wyjac filtr powietrza i zdjac kominy i probowac... zrobilem jak kazal ale opkazalo sie ze mam zwarcie na elektryce (+) wezme sie za to a jak zrobie to sie odezwe czy jawa odpaliła ale to bd rozmowa juz w innym temaciepozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece sprawdzalem milion razy kompresja ok benzyne dostaje do cylindrow teraz gadalem z mechanikiem mowi zeby wyjac filtr powietrza i zdjac kominy i probowac... zrobilem jak kazal ale opkazalo sie ze mam zwarcie na elektryce (+) wezme sie za to a jak zrobie to sie odezwe czy jawa odpaliła ale to bd rozmowa juz w innym temaciepozdrawiam
To do zobaczenia! Pozdrawiam!
ma jedna zalete..... kape silika zrobisz w 1 daien po za tym ja nie mam najlepszej opini o jawach........
Kape silika??? A co to takiego???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś potrzebował pomocy z elektryką to się odezwij :-)
dzieki za propozycje w razie co to sie odezwe... bd pamietac...ale nieukrywam że niechce by ktoś mi pomagał a przynajmniej nie w dużym stopniu poniewaz sprawia mi to wielką satysfakcje kiedy cos zrobie a potem patrze na to i mówie sobie to moja robota... zrobienie tej jawki jest dla mnie gdzies wgłębi sprawą honru i nieprzestanie dopoki jawa nie wyjedzie ze stodoly wlasnych silach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 takie pojazdy.Pierwszej nie zapomnę bo siedziałem z nią 2 miesiące w garażu aby dojść co jej jest a nie miałem o mechanice zielonego pojęcia i właściwie tak zostało.Okazało się że mechanik od którego kupiłem założył tłoki z tej starej i okienka się nie zgadzały Druga była spoko a trzecia też do momentu szlifu a potem jej tłoki puchły.Najlepiej to podpal tą stodołę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu: ponoć była wersja Ts-ki z dozownikiem oleju tak wyczytałem na necie, czy ktoś zna może tą wersję lub jej numer np. 638 tak dla przykładu, choć już wiem że to nie ta wersja:) Z góry dziękuję za odpowiedź.
O TS-ce nic nie słyszałem, była natomiast Jawa 350 Chopper (typ 639) produkowana do niedawna - ona miała dozownik oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest predkosc maksymlna Jawy ?
z tego co mi wujek mówił to najwiecej nią latał 160 jak jeszcze jezdzila ale wszystko zalezy jak wtedy jeszcze czecho slowacy ja młotkiem złozyli jedne traktowali bardziej inne mniej zalezy... ale tak jak napisalem ok. 160km/h xDdo sgregora242 niby czemu mam stodole podpalac?do zenona boskiego - a gdzie dokladnie mieszaksz? podaj mniej wiecej rynek, bielany, trojkat bermudzki, obornicka (kolo sp.50 i gim.27)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.