Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Później Na Motor...zmiany- Być Może Za Dwa Lata


Agnich

Rekomendowane odpowiedzi

Czytał ktoś Rzeczpospolitą z 18go listopada? Jak nie to coś naskrobię Rząd przyjął projekt ustawy o kierujących pojazdami.Nowe przepisy miałyby wejść za ok dwa lata. Co dotyczy motocyklistów:- zamiast karty motorowerowej- nowa kategoria AM uprawniająca do kierowania motorowerem, wiek potrzebny to 14 lat (dziś 13), a warunkiem otrzymania-kurs i egzamin państwowy w WORD'zie- na motocykl będą mogły wsiąść dopiero 24-latki- nowa kategoria- A2- pomiędzy A1 i A- uprawniająca do prowadzenia motocykli o mocy nie większej niż 35kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającej 0,2kW/kgto tak pokrótce...Jak dla mnie super, przydałoby się jeszcze, żeby wprowadzono obowiązek "przejścia" po kolei przez wszystkie kategorie, a nie od razu na A.są tez jednak zmiany duże w kategorii B i ws instruktorów;m.in.: - obowiązkowy zielony listek ehheh -informacje o instruktorach mają być ewidencjonowane w centralnej ewidencji kierowców, abędą one powiązane z danymi kierowców i dotyczyć ma to m.in. wypadkowości i naruszeń przepisów drogowych-starosta będzie mógł uwzględnić wyniki pracy ośrodków i konkretnych instruktorów, aby móc ich potem kontrolować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat uwazam ze zielony listek to jest dobra sprawa a nie zadna ujma tak jak tu piszecie ;), przynajmniej wiem ze troche z dystansem do takiego auta trzeba podchodzic ;P. Bo nikt po kursie niestety ale nie jest mistrzem kierownicy, co najwyzej mistrzem prostej a to stwarza zagrozenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem jeszcze o przewinieniach dla mlodych kierowcow w ciagu pierwszysz 2 lat jazdy z listkiem... 2 przewinienia (np przekroczenia przedkosci) = dodatkowe szkolenie3 przewinienia = nowy egzaminwycofali sie z tego? szkoda by bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat uwazam ze zielony listek to jest dobra sprawa a nie zadna ujma tak jak tu piszecie ;), przynajmniej wiem ze troche z dystansem do takiego auta trzeba podchodzic ;P. Bo nikt po kursie niestety ale nie jest mistrzem kierownicy, co najwyzej mistrzem prostej a to stwarza zagrozenie
Ja też nie sądzę, że zielony liść to ujma, owszem śmieję się, bo jeszcze takie na szybie auta pamiętam Zobaczę u kogoś liścia, to przynajmniej będę bardziej tolerancyjna Po kursie, faktycznie, niewiele się potrafi. A tu jeszcze troszkę szczegółów :http://www.kprm.gov.pl/s.php?doc=2054
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo nie dziala wstecz prawda? I ja jako nowy driver nie bede musial z zielonym gowienkiem na szybie zapierdzielac? i na 2oo tez normalnie smigam czy tych ktorzy juz mieli egzaminy te przepisy obowiazywac beda?
Ten zielony listek to dla ciebie aż tak wielki wstyd? Będą cie wytykać palcami i wyśmiewać? nie ma to jak od razu po odebraniu prawka uchodzić za weterana szos...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- na motocykl będą mogły wsiąść dopiero 24-latki
Moze poczytaj ustawe tak dlugo az ja zrozumiesz Proponuje rowniez zastanowic sie co jest motocyklem
- nowa kategoria- A2- pomiędzy A1 i A- uprawniająca do prowadzenia motocykli o mocy nie większej niż 35kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającej 0,2kW/kg
Czy tu jest mowa o motorowerach ? ? ? jak wyzej A2 jest kategoria motocykla ( zdlawionego )
Jak dla mnie super, przydałoby się jeszcze, żeby wprowadzono obowiązek "przejścia" po kolei przez wszystkie kategorie, a nie od razu na A.
jakos nie widze takiej potrzeby. Nie kazdy musi zrobic A1 aby moc pozniej jezdzic motocyklem o wiekszej mocy i poj niz A1.
O ile dobrze kojarzę to żeby w ogóle zdawać na A trzeba będzie mieć przynajmniej 2 lata A2 (bez względu na wiek).
Poczytaj ustawe, tam wszystko jest napisane, pytanie tylko czy Ty to rozumiesz ?
slyszalem jeszcze o przewinieniach dla mlodych kierowcow w ciagu pierwszysz 2 lat jazdy z listkiem... 2 przewinienia (np przekroczenia przedkosci) = dodatkowe szkolenie3 przewinienia = nowy egzaminwycofali sie z tego? szkoda by bylo.
Nie wycofali sie, bedzie, i dobrze zreszta. Mlodzi beda mogli odczuc, ze PJ to nie licencja 007, troche pokory im nie zaszkodzi
...ale czy aby nie oznaczalo, ze taki swiezak z A2 nie bedzie mogl jezdzic na CB500?
Wyzej masz podane warunki jakie motocykle bedzie mozna prowadzic majac kat. A2 Czytanie ze zrozumieniem sie klania.
18-stke planowo mam w sierpniu, balem sie ze ustawe przyjma przed majem, i nie zalapie sie. Jak wszystko dobrze pojdzie w przyszlym roku bede mial kat. A, a juz planowalem A1
Znaczy wolales robic A1 niz A 2 ? ? ? Jak dla mnie to troche dziwne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi jedno w sytuacji gdy jest dwóch właścicieli auta jeden z prawkiem od dawna i jeden świeżak co wtedy z liściem? Mógłby ktoś podetknąć tą nową ustawę?
Nie gr roli, przyklejasz listek i po wszystkim.Chcialo sie mies dzieci, trzeba ponosic konsekwencje ( jezdzic z listkiem )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle i nie jestem pewien ale czy aby nie oznaczało, ze taki swiezak z A2 nie bedzie mogl jezdzic na CB500?
dokładnie
Moze poczytaj ustawe tak dlugo az ja zrozumiesz Proponuje rowniez zastanowic sie co jest motocyklem
Tak sie złożyło, że, cytując za Rzeczpospolitą, może zbyt uogólniłam, pisząc "Co dotyczy motocyklistów:". Wszyscy zrozumieli, o co "cho", przykro mi, że Ty nie, sorki Przyjacielu Drogi ks-rider, że nie napisałam "co dotyczy 2oo"
Czy tu jest mowa o motorowerach ? ? ? jak wyzej A2 jest kategoria motocykla ( zdlawionego )
hm...może z czytaniem ze zrozumieniem tez masz problem , bo nie pisałam o wieku 24 lat w odniesieniu do motorowerów...tylko, jak pewnie zauważyłeś - "Co dotyczy motocyklistów:" i to też za Rzp...
A mnie ciekawi jedno w sytuacji gdy jest dwóch właścicieli auta jeden z prawkiem od dawna i jeden świeżak co wtedy z liściem? Mógłby ktoś podetknąć tą nową ustawę?
Ja dotarłam, póki co do artykułu w prasie i strony, którą podałam. Nie miałam czasu szukać dalej, poza tym kobieca intuicja mi podpowiedziała, że ktoś nam w tym "pomoże", tj. Kolega ks-rider, który ustawę przeczytał i to ze zrozumieniem , więc mógłby teraz zabłysnąć swoją wszechstronną wiedzą, posiadaną,jak rozumiem, w tym temacie i ją tu zamieścić (tzn. link jakiś, żeby nie było) a potem nam - biednym żuczkom- ją "wyoślić" , zamiast tylko się chwalić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Lunat @ Nov 24 2009, 10:29 PM) *O ile dobrze kojarzę to żeby w ogóle zdawać na A trzeba będzie mieć przynajmniej 2 lata A2 (bez względu na wiek).
Poczytaj ustawe, tam wszystko jest napisane, pytanie tylko czy Ty to rozumiesz ? Jestem niemalże pewny że przeczytałem więcej ustaw w życiu niż Ty mógłbyś sobie wyobrazić, mam to wymuszone "zawodowo".A odnośnie tej ustawy, to proszę pokaż mi ją. Bo z tego co ja wiem na razie jest przyjęty PROJEKT. A projekt ustawy a sama ustawa to dwie inne sprawy, naprawdę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle i nie jestem pewien ale czy aby nie oznaczało, ze taki swiezak z A2 nie bedzie mogl jezdzic na CB500? dokładnie
Mylisz się kochanie. Można jeździć każdym motocyklem, byleby jego moc była ograniczona do 35kW, co jest równe 47KM ( http://www.lw.cad.pl/jedn/jedn_moc.htm ).A taką CB500 (normalnie chyba 60konna) zdławić można, lub nabyć zdławioną w kraju ks-ridera.To posiadanie kat. A2, o którym pisał Lunat nie jest pozbawione sensu; i rzeczywiście jest to tylko projekt. Czyli mamy taką gdybankę co to mniej lub więcej będzie w przyszłości.Brosik nie bój nic. W budowie (faktycznej najwięcej autostrad w Europie), w Bełku już chłopaki testują nowy, zamknięty odcinek. Niektórzy na śmierć Yohe, uwierz, że ustawy tworzą ludzie z tytułami i wiedzą psychologiczną. Wiedzą co może siedzieć w głowie człowieka 19letniego, a 25letniego. Zmiany, które wprowadzą będą bardziej przemyślane i mniej pochopne niż Twój post młodzieńcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnich - bardzo dobrze, że zamieściłaś tą informację. Złośliwymi komentarzami się nie przejmuj, jak ktoś rozpoczyna dzień nie od Rzepy tylko od Bild Zeitung albo Die Bunte, to ma prawo nie rozumieć Moim zdaniem, patrząc na statystyki, pomysł ustawy jest dobry, choć ja też osobiście bym wolał, żeby zaczeli od dróg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yohe, uwierz, że ustawy tworzą ludzie z tytułami i wiedzą psychologiczną. Wiedzą co może siedzieć w głowie człowieka 19letniego, a 25letniego. Zmiany, które wprowadzą będą bardziej przemyślane i mniej pochopne niż Twój post młodzieńcze.
tu się z Toba kompletnie nie zgodzę. I myślę, że przyjęcie stanowiska iż 25 latek ma więcej w głowie oleju niż 19 latek jest bardzo błędne. Tą drogą to i możemy ograniczyć moc dla osób w wieku 65 +(ponieważ możemy założyć, że ich refleks już nie jest taki... )  ... niestety prawda jest taka, że każda osoba jest inna. I myślę, że w wielu przypadkach taki 19 latek zachowa się na drodze lepiej i rozsądniej niż 25 latek. Wszystko zależy od człowieka, a nie od psychologów. Najlepiej to neich wprowadzą odrazu testy jakies psychologiczne (szczegółowe) i dla każdego niech indywidualnie dopasują ograniczenie ..Ustawa sama w sobie jest chyba okej. Ale myślę, że większość sprzętów będzie miała tylko w dowodzie ograniczenie tak jak to teraz często jest z 80 ccm czy 125 ccm na 50 niestety, taka jest prawda. A ludzie rozważni nie zależnie od wieku swoją przygode z 2oo i tak będą zaczynali od maszyn w okolicach 50 km.Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.